Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yararlanmanız Gereken Az Bilinen Yatırım Fırsatları

Hisse Senedi Opsiyonları Temel Bilgiler Finansal Planlayıcı LA blogunda Orijinal Olarak Göründüğü Avantajlardan Şimdi Yararlanın.

 1. Küçük ölçekli yatırımcılar bir avuç tanıdık seçenekle sınırlı değil. Bugünlerde, çevrimiçi platformlar özel kişilere en büyük küresel finansörlerle aynı finansal arenaya girme şansı sunuyor. İşte size keşfetmeniz için beş çekici yatırım fırsatı.

 2. 1. Gayrimenkul yatırım fonu

 3. Gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) yatırımcı olarak, yatırım likitinizi korurken yükselen emlak fiyatlarından yararlanabilirsiniz. (Bir sıvı yatırım, satışı nispeten kolay olan bir yatırımdır.) Satın alınan ofis binanızın değeri artabilir, ancak paranızı geri çekmeniz gerekirse, satış yapmak karmaşık ve zaman alıcı olacaktır. GYO'lar, ticari gayrimenkule sahip veya yatırım yapan menkul kıymetlerdir; Sen büyük borsalarda hisse senetleri gibi hisse senetleri alıp satabilirsiniz. Bazı GYO'lar, yatırımcılarına genellikle üç ayda bir temettü ödemesi yapar. Mevcut birçok GYO türü vardır, bu yüzden yatırım yapmadan önce ödevinizi yapmanız önemlidir.

 4. 2. DRIP (Temettü Yeniden Yatırım Planları)

 5. Doğrudan şirketler tarafından sunulan bu planlar, yatırımcıların hisse senetlerini derhal ek hisse satın alma yönünde kullanmalarına izin veriyor. Bu yeniden yatırım alımları genellikle şirketin hisse senedinin normal hisse fiyatından indirimle sunulmaktadır; alıcılar da işlem için herhangi bir komisyon tahsil edilmez. Herhangi bir hisse alımını dikkatlice araştırmalı ve şirketin finansal geleceğine güvendiğinizden emin olmalısınız, ancak potansiyel temettü yeniden yatırım planınızın benzersiz faydalar sağladığını unutmayın. Temettüler otomatik olarak daha fazla hisse satın almaya yönlendirilir, bu nedenle alımlar pazarın kısa vadeli oynaklığına olan duygusal tepkilerinize tabi değildir. Ek olarak, bu program türü, açık piyasada yapamayacağınız hisse senedi paylarının bir kısmını satın almanıza izin verir.

 6. 3. Borsa Yatırım Borcu (ETD)

 7. Özel şirketlerdeki ek yatırım seçenekleri ETD'ler, büyük borsalarda satın alınabilir. Ayrıca, en düşük yatırımcılara bile erişebilmeleri için 25 dolarlık artışlarla sunuluyor. Tahvil ve bonolar gibi yapılandırılmış, ETD'ler üç ayda bir faiz ödemeleri yapar. Bu ödemeler genellikle şirketin adi hisselerinin getirisinden daha yüksek bir oranda yapılır; Yıllık yüzde 6 ila 7 arasında oranlar normaldir. ETD satın almadan önce öğrenmeniz gereken bazı zorlu detaylar vardır: genellikle olgunlaşmaları 10 ila 30 yıl sürer ve yayınlayan firma tarafından "erken" olarak adlandırılabilirler. Bu, yatırımınızın ve beklediğiniz geleceğin ilgisinin kaybolacağı ve başlangıçtaki başlangıç ​​para miktarınızla kaldığınız anlamına gelir.

 8. 4. Vergisiz Bonolar

 9. Özel projeler için para biriktirmek zorunda olan kamu kurumları (eyaletler, ilçeler, şehirler, okul bölgeleri, havaalanları vb.) Tarafından vergisiz tahviller sunulmaktadır. Hisse senetleri ve şirket tahvillerinden daha az risk oluşturduğundan, belediye tahvilleri de daha düşük bir faiz oranı ödüyor. Ancak, bu faiz oranı CD'lerden ve tasarruf hesaplarından anladığınızdan daha yüksektir ve en önemli yararı belediye tahvillerinden elde ettiğiniz tüm faizlerin federal gelir vergisinden muaf olmasıdır. Bazı durumlarda, faiz devlet gelir vergisinden de muaf tutulur. Bu tür tahviller herhangi bir zamanda kolayca işlem görür ve bu likidite küçük ölçekli yatırımcıların bu pazara güvenle katılmalarını sağlar.

 10. 5. Emtia

 11. Risk ve macera için bir zevkiniz varsa, mevcut fonlarınızın küçük bir kısmını emtialara koymaktan zevk alabilirsiniz. "Emtia" kelimesi dünyanın ham ürünlerine atıfta bulunur: metaller, mahsuller, hayvancılık, petrol ürünleri vb. Bu tür bir yatırım yapmak için, bir aracı kurum hesabı açmalı ve ardından “vadeli işlem sözleşmesine” yatırım yapmalısınız. Bu, bu hammaddelerin belirli bir miktarını belirli bir fiyattan gelecek bir tarihte almak veya satmak için yapılan bir anlaşmadır. Açıkçası, bu alana girmeden önce bazı çalışmalara ihtiyaç var. Arz ve talepteki değişimlerin, neredeyse bir gecede yatırımınızı kaybetmenize veya ikiye katlamanıza neden olabileceğini bilmek önemlidir. Mevsimlik yatırımcılar bile, söz konusu risk nedeniyle emtia yatırımlarını portföyünüzün yaklaşık yüzde 5'inde kapatmanızı tavsiye eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407