Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yabanmersinin Şaşırtıcı Faydaları

Dökme Demir Tavalarınızı Mevsim Zamanı! İşte İşte.

 1. Yaban mersini'nin senin için iyi olduğunu biliyorsun. Ancak yaban mersini yaşlanmaya karşı savaşmaya, hastalığa karşı savaşmaya, kan basıncını düşürmeye, kalbi ve beyni korumaya ve hatta hafızanızı artırmaya yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

 2. ABD, Kanada, Avrupa ve Asya’da çalışan bilim adamlarının yoğun araştırmaları yaban mersinlerinin sağlık üzerindeki olağanüstü faydalarını ortaya koymaya devam ediyor.

 3. Yaban mersini iki ana türe ayrılır: "düşük çalı" olarak adlandırılan yabani olanlar ve "yüksek çalı" olarak adlandırılan yabani meyveler. Her iki tip de son birkaç yıldır bilim insanlarından büyük ilgi gördü.

 4. Yaban mersini hafızayı yükseltir

 5. Cincinnati Akademik Sağlık Merkezi Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yaban mersini ve bellek arasındaki bağlantıyı çalıştıklarında çok ilginç sonuçlar elde ettiler. Erken bellek düşüşü olan yaşlı erişkinler üzerindeki çalışmaları, yabani yaban mersini suyunu 12 hafta boyunca içerek bellek fonksiyonunun arttırıldığını buldu. Cincinnati Üniversitesi araştırmacıları şunları kaydetti: "Bildiğimiz kadarı ile bu, yetişkinlerde demans riski arttıkça yaşlı erişkinlerde nörobilişsel işlev üzerindeki potansiyel faydayı değerlendiren ilk denemedir."

 6. Bu çalışmanın kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinde yaban mersini suyu tüketen küçük bir grup içerdiği belirtilmelidir. Yaşlanmada artan bilişsel gerileme sorununa çözüm bulma ilgisi göz önüne alındığında, yaban mersini ve zihin üzerinde daha büyük çalışmalar yapılmalıdır.

 7. "Beyin sağlığı için yürümenin faydaları" nda zihni sağlıklı tutma konusunda daha fazla bilgi edinin.

 8. Yaban mersini beslenme güçlerine ne verir

 9. Yaban mersini, iyi bir C vitamini, K vitamini ve lif kaynağıdır. Yaban mersini rengine, koyu maviden mora kadar, olağanüstü antioksidan gücüne sahip antosiyaninler adı verilen bir flavonoid grubundan kaynaklanır.

 10. Laboratuar testleri, antosiyaninlerin kanser, kalp hastalığı, felç ve hafıza kaybı gibi dejeneratif hastalıkların önlenmesine yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 11. Yabanmersini antosiyaninler insanları ve hayvanları, yaşlanma ile ilgili yaygın hastalıkların altında olan oksidatif stres olarak bilinen bir durumun etkilerinden koruyabilir. Oksidatif stres, yüksek yağlı yemekler ve çevresel toksinlere maruz kalma ile artar.

 12. "Kiraz Mevsimi: Ağrı ve İltihaplanma" daki antosiyaninlerin yararları hakkında daha fazla bilgi edinin!

 13. Yaban mersini kalp sağlığını destekliyor

 14. Amerika Birleşik Devletleri Tarım-Araştırma, Eğitim ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen son araştırmalar yaban mersini yemenin kardiyovasküler hastalıklarla mücadelede yardımcı olabileceğini gösteriyor. Arkansas Üniversitesi'ndeki bilim adamları farelere yaban mersini tozu ile zenginleştirilmiş bir diyet uyguladılar ve bunun aterosklerozu azaltmaya yardımcı olduklarını buldular. Bulgularını Beslenme Dergisi'nde yayınlayan araştırmacılar, yararın yaban mersinlerinin antioksidan etkisinden kaynaklanabileceğini ve kalp hastalığına yol açan oksidatif stresi azalttığını belirtiyorlar.

 15. İngilizce ve İspanyolca'da bu büyüleyici çalışma hakkında daha fazla bilgi edinin, burada: "Doğanın Küçük Mavisi" Pills "Fight Heart Disease."

 16. İşte yaban mersini oksidatif stres için neler yapabilir:

 17. Sağlıklı gönüllüler, yüksek yağlı bir öğün ile birlikte yabanmersini tozunu yediklerinde yaban mersini, yalnızca yüksek yağlı öğünlere kıyasla, kanlarının antioksidan statüsünde önemli bir artış sağladı.

 18. Yaşlanma veya toksinler tarafından vurgulanan fareler, bir insan için günde bir bardak eşit olacak bir dozda yaban mersini ile beslendiklerinde, beyinleri oksidatif strese bağlı olarak bir zarar gördü. Yabanmersini ile beslenen fareler, öğrenme, hafıza ve koordinasyon testlerinde "kontrol" farelerinden (yaban mersini beslemeyen) daha iyi performans gösterdi.

 19. İdrar yolu enfeksiyonlarını önleme (İYE)

 20. Kuzenleri gibi, kızılcıklar da yaban mersini idrar yolu enfeksiyonlarını önleyebilecek flavonoidler içerir. Yabanmersini flavonoidleri, idrar enfeksiyonlarının mesanenin iç kısmına bağlanmasına neden olan bakterileri önler ve hatta bakteri üremesini bile engelleyebilir.

 21. Yaban mersini, kanser ve kolesterol üzerine araştırma

 22. Yaban mersini keyfi

 23. Yaban mersini tarçınlı kaseDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407