Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vücudunuzu Bir İyilik Yapmak İster misiniz? Daha Guacamole yiyin!

Sporun Askeri Zayıf Demokrasiyle Harmanlanması

 1. Guakamole düşündüğümüzde, favori Meksika yemeklerimizle yemek için otomatik olarak lezzetli bir dalış hayal ediyoruz. Ancak bu yemeğin çok fazla sağlık yararı var, diyetinizde, garnitürden çok daha merkezi bir rol oynaması. Hepsi sindirim, kalp sağlığı ve bağışıklık sistemlerimizi iyileştirmeye yardımcı olan sağlıklı yağlar, lifler, antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle doludur.

 2. Guakamolün gizli büyüsü nedir? Ana maddesi: avokado. Elbette, limon ya da limon suyu, soğan ve kişniş gibi bazı ek baharatlar eklenir, ancak besinsel özellikleri bir yumruk haline getiren püresi avokadodur. Ayrıca, günümüzün hızlı tempolu dünyasında, dengeli bir beslenmenin sürdürülmesinin zor olabileceği hayati öneme sahip olan hazırlamak yalnızca dakikalar alır.

 3. Guacamole'nun Sağlık Faydaları

 4. Bu dalış özel çünkü bir sonraki öğününüzün lezzetini arttırmayacak, aynı zamanda genel sağlığınız için de harikalar yaratacak. Aşağıda, guacamole'yi diyetinize düzenli olarak dahil etmenin 5 beslenme nedeni vardır.

 5. Guacamole vücudunuzda yavaşça parçalanan ve sizi daha uzun süre tam hissetmenizi sağlayan lif içerir. Bu, öğünler arasında daha az yemek anlamına gelir. Bir bardak guacamole'nin 15.4 gram lif içerdiği tahmin edilmektedir. İhtiyacınız olan günlük minimum lif miktarına doğru bu büyük miktardadır. Kaynaklar, kadınların günde 21-25 grama, erkeklerin günde 30-38 grama ihtiyacı olduğunu söylüyor. Lif ayrıca, gıdaların bağırsaklardan geçmesine yardımcı olarak kabızlığı da önler. Aynı zamanda hemoroit riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Fiber, atardamarlarınızda kolesterol birikmesini de önleyebilir, bu da kalp hastalığı ve kalp krizi riskini azaltır.

 6. 2. Sağlıklı yağlar

 7. Guakamoldeki avokado, tekli doymamış yağlar olarak adlandırılan harika bir sağlıklı yağ kaynağıdır. Bu yağlar lif gibi yavaş yavaş sindiğinden dolayı, öğünler arasında daha az atıştırma demektir. Tekli doymamış yağ içeren bir diyet, lif bakımından zengin bir diyete benzer şekilde kalp hastalığı ve kalp krizi riskini azaltabilecek olan kolesterolün düşürülmesine de yardımcı olacaktır. Aslında, araştırmalar avokado yemenin HDL ("iyi" kolesterol) seviyelerini arttırırken LDL (veya "kötü" kolesterol) seviyelerini spesifik olarak azaltabileceğini göstermiştir. Kaynaklar, bu sağlıklı yağların da kan şekeri kontrolüne yardımcı olduğunu söylüyor. Ayrıca, avokado bakımından zengin guacamole'yi antrenmandan birkaç saat önce yediğinizde, sağlıklı yağları size enerji sağlayacaktır.

 8. 3. Antioksidanlar

 9. Avokado, birçoğu antioksidan olan bitkisel kimyasallar olarak adlandırılan bitki kimyasalları içerir. Bunlar vücudunuzu serbest radikal denilen zararlı kimyasallardan korur ve kronik hastalıkları önler. Guakamoldeki avokado, beta-karoten, zeaksantin ve lutein adı verilen karotenoid fitokimyasalları içerir. Beta karoten bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve kanser ve kalp hastalığı gelişme riskinizi azaltabilir. Bu arada, zeaksantin ve lutein gözlerinizi zararlı ışık dalga boylarına karşı korur ve maküler dejenerasyon ve kataraktların önlenmesine yardımcı olabilir.

 10. 4. Vitaminler

 11. Hepimiz vitaminlerin bizim için iyi olduğunu biliyoruz. Peki neden onları guacamole kadar lezzetli bir şeyden alamıyorsunuz? Bir bardak guakamolün 4.76 miligram E vitamini içerdiği ve bunun antioksidanlara benzer şekilde, hastalanma ve kalp hastalığı ya da kanser geliştirme riskinizi artırabilecek zararlı serbest radikallerin vücudundan kurtulmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Önerilen günlük E vitamini dozu 15 miligramdır. Guakamol ayrıca bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasına yardımcı olan ve enfeksiyonları önleyen ve bunlarla savaşabilen C vitamini kaynağıdır. Ek olarak, sindirim sisteminin normal çalışması için çok önemli olan bir B vitamini olan bir fincan guacamole'de yaklaşık 4 miligram niasin vardır. Her gün yaklaşık 14 ila 16 miligram Niacin gerekir.

 12. Ek olarak, bir avokado, yaklaşık 42.2mcg K vitamini veya erkekler için önerilen günlük miktarın yaklaşık yüzde 35'ini ve kadınlar için yaklaşık yüzde 47'sini içerir. K Vitamini kanın pıhtılaşması için hayati öneme sahiptir, çünkü aşırı kanamayı yaralanmaları önleyen trombosit oluşumuna yardımcı olur. K Vitamini ayrıca vücudunuzun kalsiyum emme kabiliyetini de artırarak osteoporozun önlenmesine yardımcı olabilir.

 13. 5. MinerallerDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407