Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Venezüella Krizi, Protestoların Devlet Kalelerine Yayılmasıyla Bahşiş Noktasına Yaklaşıyor

Kolay tamir yok

 1. CARACAS, Venezuela - Venezüellalılar bir Ulusal Kurucu Meclis seçmek için Pazar günü sandık başına gittiklerinde, bunu doğudaki mahallelerde Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro hükümetine karşı aylarca protesto ettikten sonra yapacaklar. Karakas. Geçtiğimiz hafta, başkentin bu kısımları bir kez daha Maduro'nun planlarını engellemek için muhalefet çabalarının merkezi haline geldi - bu kez anayasayı değiştirme ve iktidar üzerindeki tutumunu sertleştirme çabaları

 2. Ancak, başkentin bu bölgelerindeki huzursuzluk sürpriz olmadıysa da, ay boyunca süren siyasi çıkmazda hükümetle muhalefet arasındaki temel bir kaymaya işaret eden dramatik bir değişim meydana geldi.

 3. İlk defa, üniversite öğrencilerinin, yerel aktivistlerin ve bir zamanlar başkentin zengin doğu mahallelerinin sınırları içerisinde yer alan vatandaşların önderlik ettiği protestolar, hükümetin kalelerine yayılmaya başladı. kentin batı kısımları. Protestoların son birkaç haftadaki coğrafi genişlemesi, çatışmanın devrilme noktasına ulaştığını gösteriyor.

 4. Temmuz ayının çoğunda, La Candelaria, El Valle, La Vega ve El Paraiso - batısındaki ikonik orta ve işçi sınıfı alanları olan mahallelerde hükümet karşıtı gösteriler yapıldı. Bir zamanlar Hugo Chavez rejimine sadık olan şehir. Bu hafta grev sırasında batıdaki çoğu ticari dükkan protestoya katıldı, ancak fırınlar, bankalar, marketler ve metro açık kaldı. Maduro'nun Caracas'taki gücünün nihai sembolü olan cumhurbaşkanlığı sarayını çevreleyen bloklardaki trafik, milli bayramlarda olduğu gibi azdı. [! 23725 => 1140 = 1!

 5. Pazar günü yapılan oylama, Maduro ile bugüne kadar 130'dan fazla insanın hayatını talep eden muhalefet arasındaki aylarca süren bir çatışmanın sona ermesi.

 6. Seçildikten sonra, yeni Ulusal Kurucu Meclis, yeni bir anayasa yazmakla görevlendirilecek her şeyi bilen bir organ olacak. Maduro'nun eleştirmenleri, bu çabanın asıl amacından, devletin yapısını güçlerini genişletmek ve görevde kalmasına yardımcı olmak için değiştirmekten korkuyor. Ayrıca, kamu görevlilerini ve muhalefet üyelerini meclis aracılığıyla hapsetme planlarının tehditlerinden korkuyorlar. Ancak en önemli eleştiri, Maduro'nun Venezüellalı seçmenlerin onayı olmadan teklifini zorlama niyetinde olmasıdır.

 7. Muhalefete göre, yerel halkın hoşnutsuzluğunu ölçmeyi amaçlayan 16 Temmuz'da sembolik bir referanduma 7.5 milyondan fazla insan katıldı. Sonuçlar, neredeyse tüm seçmenlerin Ulusal Kurucu Meclis'i onaylamadığını göstermektedir. Son anketler, ülkenin yüzde 74'ünden fazlasının Maduro'nun görev süresini genel olarak onaylamadığını gösteriyor.

 8. Yerel ve uluslararası oyları erteleme baskısına rağmen, Maduro seçimin planlandığı gibi devam edeceğini belirtti. İdare haftasonuna kadar çıkan muhalefetin iki katına çıktı ve oylama sona erene kadar protesto yasağı çıkardı. İki günlük grev sırasında çatışmalarda en az beş kişi öldü ve 100'den fazla protestocu gözaltına alındı.

 9. Son dört aydır, hükümet karşıtı protestoların gücü ve yoğunluğu, kentin coğrafi çizgileri boyunca Karakas'ta değişti.

 10. "Hükümet karşıtı bir yürüyüşle şehri doğudan batıya geçmeye çalışırsa" Amaya, "basitçe yapamayacaktır. O hareket eder, o sallanır. "Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c