Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Venezuela'da İki Yargıç Masalı

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Yaygın olarak tutulan bu efsaneler, cumhurbaşkanının bütçesini ve otoritesini ele geçirmesini protesto etmek için altı günlük bir açlık grevini başlattıktan sonra, bu hafta Büyükşehir Caracas Belediye Başkanı Antonio Ledezma’yı Washington’a getirdi. ofis. Amerika Konseyinde OAS toplantısından bir gün önce konuşan (buradaki videoya bakınız), Ledezma ve arkadaşları, Venezüella demokrasisinin kırılgan durumu hakkındaki bu varsayımların bir kısmını tekrar gözden geçirmemizi istedi.

 2. Belki de Quixotic, Ledezma, bu düşünce tarzına yürüme mesafesindedir. Şubat seçimlerinden sonra yürürlüğe giren yeni bir yasa sayesinde, belediye başkanının Honduras Cumhurbaşkanı Manuel Zelaya'nın neredeyse oyuyla demokratik olarak seçilmesine rağmen, "süper belediye başkanı" vekili Ledezma'yı yönetmeye karar verdi. Chavez'in kesik ve yanık anayasa düzenlemesine eklenen bir diğer madde, 164. Maddeye aykırı olarak, tüm limanlar, havaalanları ve ulaşım altyapısı da dahil olmak üzere, bölgeler üzerinde merkezi güç sağlayan merkezi olmayan bir yasadı.

 3. Bu yasal değişiklikler Venezüella demokrasisi için yeterince kötü görünmüyorsa, bu hükümetin yargı bağımsızlığına ve hukukun üstünlüğüne yönelik giderek daha açık bir saldırı söz konusu. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, iki Venezüellalı ceza hakimi, yürütücü tarafından demiryolundaki siyasi muhaliflere yönelik yetkilerini kötüye kullanma konusundaki siyasi baskı ve tehditleri kınamak için öne çıktı. Birlikte ele alındığında, bu hakimlerin insan hakları korku hikayeleri Chavez taraftarlarına karşı vazgeçilemez bir ikilem oluşturmaktadır.

 4. En sonuncusu, 18 Temmuz’da Magistrate Venice Blanco’nın TV’den Globovision’dan Guillermo Zuloaga’nın seyahat haklarını kısıtlayan bir emri imzalaması için tehdit ettiğini ve baskı yaptığını belirten ceza yargıcı Alicia Torres. devlet tarafından kapanma eşiğinde istasyon. Zuloaga şu anda, bazıları ofisinde tahnitçilik maddesi için çevresel suçlamalar kadar saçma da dahil olmak üzere, mahkum davalar ve cezai şikayetlerden oluşan bir denizde yüzüyor.

 5. Pasaportunun medya yöneticisini soymak için yasadışı bir emir imzalamamayı reddettiği için, Torres işinden tamamen askıya alındı ​​ve anlaşılır bir şekilde fiziksel güvenliğinden korkuyor. Televizyon röportajlarında, daha sonra gelebilecekleri için depremini korku ve gözyaşlarıyla görebilirsiniz.

 6. Torres maalesef kariyerini Venezüella devletinin çekiçleri altında imha eden tek yargıç değil. 15 Temmuz’da, Hakim Yuri Lopez, Washington DC’deki Ulusal Basın Kulübü’nde kendi zulüm hikayesini anlatan bir panelde göründü. 2007 yılının Şubat ayında, bir davada doğrudan uluslararası savunma avukatı olarak bulunduğum Eligio Cedeno adlı bir sanık hakkında şikayette bulunmak üzere rastgele atandı. O yılın Aralık ayına kadar, Hakim Lopez, tehditler, hakaretler, kişisel saldırılar ve nihayet 11 yaşındaki oğlunu kaçırmaya teşebbüs ettikten sonra ABD'de siyasi sığınma talebinde bulunmak için Venezüella'dan aileye kaçmak zorunda kaldı.

 7. El Nuevo Herald ile yaptığı röportajda, şikayeti itiraf ettiğinde "bana karşı bir savaş başladığını" söyledi. Aşağıda İspanyolca konuşanlar tam videolarını burada görüntüleyebilirken Lopez'in Washington ziyareti ile ilgili bir video var.

 8. Bu başkan gerçekten de dış politikasında yapıcı ve işbirliğine dayalı ilişkiler arayan halkın iradesinin bir düzenlemesiyse, bağımsız bir yargıdan korkacak hiçbir şeye sahip olmamalı. Ne yazık ki, bu durum böyle görünmüyor ve yakın gelecekte gerçek bir Venezüella Perestroyka'sı olmadan, mevcut krizin insanları başka bir korkunç çarpışmaya sürükleyerek gönderebileceğinden korkuyor.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c