Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vejetaryen, Yunan Tarzında Yılda 200 Gün Kullanmanın Yararları

Mola sırasında neden sürekli hastalandığına dair bir açıklama var

 1. Yıllardır Akdeniz diyetinin ne kadar sağlıklı olduğunu duyuyoruz. New England Tıp Dergisi'ndeki son çalışma zaten bildiklerimizi doğruladı: Bu tür bir yemek kalp için iyidir.

 2. Çok fazla duymadığımız diyetin bir bileşeni, Akdeniz diyeti için prototip görevi gören Yunan diyetinin, özünde 200 gün boyunca vejetaryen ve hatta vegan diyetiydi. yıl dışı. Çoğu insan, Yunanlıların çoğu vejetaryenler için olduğu zaman, Yunan yemeklerini souvlaki ve kuzu ile ilişkilendirir.

 3. Yunanlılar temelde bu 200 gün boyunca dinlerini oruç tuttu. "Oruç" kelimesi genellikle sadece sıvı diyetler veya diğer katı yeme şekilleriyle ilişkiliyken, bu oruç türü biraz daha hafif ve lezzetlidir. Yunan oruç uygulaması, gerçek yemekleri yiyebilmeniz için eşsizdir. Temel kurallar oldukça basit: Ahtapot ve kalamar gibi kan içermeyen hayvanlar hariç hiçbir hayvansal ürün yok.

 4. Eyaletlerde büyürken annem, geleneksel Yunan oruç diyetini izlememizi isterdi, ama yiyeceklerde gerçekten hiçbir fark göremediğimiz çeşitlilik vardı. Hayvansal ürünleri içermeyen ve oruç kurallarına uymayan (Yunanca nisteia adı verilen) yemeklere nistisima denir, bu nedenle birçok yemek için beyaz peynir içermeyen ıspanak turtası gibi bir nistisimo versiyonu vardı. Yunan mutfağının yüzlerce vejetaryen ve vegan geleneksel tarif tarifi almasının sebeplerinden biri de budur - bütün oruç günlerinde çeşitliliğe ihtiyaçları vardı.

 5. Annemin, bazen domates sosu, pilav ve ıspanak, yeşil fasulye veya bezelye tornalarında (domates ve zeytinyağı ile yapılan) küçük pişmiş ahtapot parçaları eşliğinde makarnaya servis yaptığını hatırlıyorum. Zeytinyağlı mercimek, Yunan patates salatası, Spanakopita (ıspanaklı turta) veya peynirli pırasa turta, taramosalata (balık peyniri sos), skordalia (sarımsak sosu), zeytin, vegan Zeytinyağlı Yunan kurabiyeleri (koulourakia) ve zeytin yağı.

 6. Araştırmalar, bir Yunan Ortodoks orucunu takip eden kişilerin daha düşük doymuş yağ, toplam yağ ve kalori alımına sahip olduklarını ve daha yüksek bir lif alımını, kalp hastalıklarından ve kanserden koruyan bir kombinasyona sahip olduğunu göstermektedir. Ek olarak baklagiller ve fındık gibi hayvansal olmayan protein kaynakları, lif ve antioksidan içerikleri nedeniyle hayvansal protein kaynaklarından daha sağlıklıdır, fakat aynı zamanda düşük yağ içeriklerinden dolayı kilo kaybı için de etkilidir. Bu yeme düzeninde eksiklikler nadirdir. İngiliz ve Yunan araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmada, bir Yunan Ortodoks orucunu takip eden bireylerin oruç tutmayanlara kıyasla aslında daha yüksek demir alım seviyelerine sahip oldukları görülmüştür.

 7. Din bir yana, bu beslenme şekli, etten uzak durmak, ve vejeteryan olmak isteyenler için sağlıklı (ve ucuz) olabilir.

 8. Bu kuralları rehber olarak kullanın:

 9. Daha fazla Yunan vejetaryen yemeği için olivetomato.com sitesini ziyaret edin

 10. Elena Paravantes, R.D. tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 11. Diyet ve beslenme hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 12. Yıllardır Akdeniz diyetinin ne kadar sağlıklı olduğunu duyuyoruz. New England Tıp Dergisi'ndeki son çalışma zaten bildiklerimizi doğruladı: Bu tür bir yemek kalp için iyidir.

 13. Çok fazla duymadığımız diyetin bir bileşeni, Akdeniz diyeti için prototip görevi gören Yunan diyetinin, özünde 200 gün boyunca vejetaryen ve hatta vegan diyetiydi. yıl dışı. Çoğu insan, Yunanlıların çoğu vejetaryenler için olduğu zaman, Yunan yemeklerini souvlaki ve kuzu ile ilişkilendirir.

 14. Yunanlılar temelde bu 200 gün boyunca dinlerini oruç tuttu. "Oruç" kelimesi genellikle sadece sıvı diyetler veya diğer katı yeme şekilleriyle ilişkiliyken, bu oruç türü biraz daha hafif ve lezzetlidir. Yunan oruç uygulaması, gerçek yemekleri yiyebilmeniz için eşsizdir. Temel kurallar oldukça basit: Ahtapot ve kalamar gibi kan içermeyen hayvanlar hariç hiçbir hayvansal ürün yok.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407