Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vegan Sırları (Veya Cildim Neden Her Zaman Parlıyor)

Kızarmış Salata Salatası

 1. Bir vegan diyetini ilk kez benimseme karar verdiğimde, hayatımdaki daha "mevsimlik" veganların birçoğu bana beklediğim harika faydaları anlattı. İstenmeyen kilonuzu daha kolay azaltacağımı, daha fazla enerjim olacağını ve kalp hastalığı veya kanser gibi şeyler hakkında endişelenmek zorunda kalmayacağımı duydum.

 2. Bunların hepsi kulağa harika geliyordu, ama vegan olduktan sonra kimsenin bana bahsetmediği bir faydalar dünyası keşfettim.

 3. Birincisi, geceleri görünüşte, cildimin akne eğilimli bir karmaşadan güzel, berrak, sağlıklı görünen bir cilde dönüşmesiydi. Tüm gençlik hayatım boyunca ve erken yetişkinliğimde sivilce ile mücadele ettim ve tamamen dürüst olmak gerekirse, sorunu çözmeye yardımcı olmak için her şeyi denedim. Yüzümde sert kimyasallar, abur cubur, yüz bakımı - eserleri ortadan kaldırarak! Süt alışkanlığımın sürekli tahriş olmuş cildimin suçlu olabileceğini çok az biliyordum. Anlaşılan, süt atma ile cildinizin genel görünümünü iyileştirme arasında bir bağlantı var. Keşke birileri bana söyleseydi, ben de onu daha erken fırlatabilirdim!

 4. Keşfettiğim bir sonraki "gizli" avantaj, her zamankinden daha iyi uyuduğum oldu. Arkadaşlarım ve aileniz arasında alışılmadık derecede uzun süre uyuyabildiğim için bir üne sahibim, ancak vegan olduktan sonra, bunun çok fazla farkına vardım çünkü uykumun kalitesi her zaman korkunçtu. Vegan olduktan sonra, her gece daha az zaman uyuduğumu, ancak daha fazla tazelendiğimi öğrendim. Sadece ben değildim: Bir vegan diyetin fizyolojik yararları üzerine yapılan bir araştırma, tamamen bitki bazlı yemeye geçen kişilerin uyku kalitesinin düzeldiğini bildirdi.

 5. Ayrıca yaşlı organların diyetlerinin yaşlanmayı nasıl yavaşlattığını hissettiklerine dair bazı anekdot kanıtlar okudum. Yemek yeme biçimimin genç kalmama yardımcı olabileceğini duymak güzeldi!

 6. Yeni diyetime "gizli" faydalar bulmakta yalnız değildim. Kız kardeşimin bir arkadaşı vegan oldu ve neredeyse bir gecede IBS ile olan savaşı durdu. Görünüşe göre mandıra midesini üzüyordu ve vegan olması sıkıntılarını giderdi. Başka bir arkadaş, kötü kolesterol seviyesini düştü. Bu alışılmadık bir durum değil, öğrendim ki, sadece hayvansal ürünler diyet kolesterolü içeriyor. Yine başka bir arkadaş alerjilerinin kaybolduğunu gördü.

 7. Fiziksel faydaların yanında, bazı büyük "yaşam" faydaları da vardı. Bunlardan birincisi, neredeyse anında, kaçırdığım bir arkadaş topluluğunu keşfettim - sadece vejeteryanlar değil, aynı zamanda daha iyi sağlık ve çevresel sürdürülebilirlikle ilgilenenler. İşyerinde olmak eğlenceli değildi ve herkesin bira içerek ve yağlı pizza yiyeceğini bildiğim bir toplantıya davet edildi, bu yüzden benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışmayı memnuniyetle karşıladım. Dürüst olmak gerekirse, arkadaş çevremi geliştirmeme kesinlikle yardım etmeye davet ettiğim vejeteryan çömlekler (bahsetmiyorum bile, lezzetliydi!)!

 8. Vegan olmaya başladığım bir başka büyük, fiziksel olmayan fayda, sanki yepyeni bir gıda dünyasının benim için açıldığını hissettim. Vegan olmak, kendimi kısıtlayıcı hissettiriyordu - sonuçta, hayatım boyunca aşina olduğum yiyeceklerden vazgeçiyordum. Benim farketmediğim şey et ve mandıra sıkışıklığım olduğu için kutunun dışına hiç çıkmadım. Hayvansal ürünlerin dikilmesi bana bunu yapmak için harika bir bahane verdi - ve bu sırada daha önce sahip olamadığım yiyecekleri keşfettim.

 9. Keşfettiğim faydalar - özellikle fiziksel olanlar - daha önce hiç ummadığım şeylerdi. Kötü bir cilde sıkışıp kaldığımı sanıyordum çünkü kalıtsaldı. Her zaman sadece 10 saatlik uykuda çalışabilecek bir insan olacağımı düşündüm. Neyse ki, bu iki konuda da yanılmışım. Arkadaşlarımın birçoğu vegan olduktan sonra daha iyi sağlık buldu.

 10. Diyetimi değiştirmek benim için yepyeni bir sağlık seviyesi açtı, şimdi, onsuz yaşayabileceğimi sanmıyorum.

 11. Anjali Sareen'den daha fazlası için, buraya tıklayın.

 12. Vejetaryenlik hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 13. Bir vegan diyetini ilk kez benimseme karar verdiğimde, hayatımdaki daha "mevsimlik" veganların birçoğu bana beklediğim harika faydaları anlattı. İstenmeyen kilonuzu daha kolay azaltacağımı, daha fazla enerjim olacağını ve kalp hastalığı veya kanser gibi şeyler hakkında endişelenmek zorunda kalmayacağımı duydum.

 14. Bunların hepsi kulağa harika geliyordu, ama vegan olduktan sonra kimsenin bana bahsetmediği bir faydalar dünyası keşfettim.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407