Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şükranınızı Artırmanın 7 Yolu

Şükran nasıl yapılır

 1. "Minnettarlığımızı ifade ederken, en yüksek takdirin kelimeler söylemekten ibaret değil, onlar tarafından yaşamak olduğunu asla unutmamalıyız." -- John F. Kennedy

 2. 'Sezon minnettar olacak. Sonuçta, sözlük Şükran kelimesini “minnettarlığın ifadesi” olarak tanımlar. [! 1088 => 1140 = 1!

 3. "Kendini iyi hissetmeye" ek olarak, ayrıca: [! 1088 => 1140 = 1!

 4. * İlişkilerde mutluluk ve romantizm duygularını artırmak.

 5. * Çocuklar ve gençler için geliştirilmiş notlar.

 6. * Geliştirilmiş uyku kalitesi.

 7. * Daha güçlü, daha sağlıklı bir kalp.

 8. * Daha sağlıklı bağışıklık sistemi.

 9. * Stres ve depresyona karşı koruyun.

 10. Dahası, Chicago merkezli sertifikalı finansal plancı Ellen Rogin, müşterileri için zenginlik ve bolluk inşa etmenin güçlü bir parçası olarak şükranları vurguluyor.

 11. Minnettarlığınızı arttırın

 12. Çok müteşekkir hissetmiyor musun? Minnettarlığınızı arttırmanıza yardımcı olacak yedi ipucu. (Bonus: Bunların çoğu çok az zaman alıyor ve para gerektirmiyor!) Şükran tutumunuzu geliştirmek için bugün bunlardan birini (veya daha fazlasını) denemek için bir noktaya dikkat edin:

 13. 1. Diyelim ki daha sık teşekkür ederim. Etrafınızdaki herkese, size hizmet eden insanlardan veya hayatınızda basitçe var olanlardan teşekkür ederiz. Birisi sizin için büyük bir şey yapana kadar beklemenize gerek yok. Sadece eşinizin veya arkadaşınızın hayatınızdaki gerçeği "teşekkür ederim" emri verebilir.

 14. Sadece söylemekten öte, gerçekten hissetmen de önemlidir. When You "Thank You" Deyince ödüllü bir yazar olan Mean It, Mary O'Donohue, şunu işaret eder:

 15. Toplumumuzda (özellikle çocuklarla) "teşekkür ederim" demeye o kadar çok odaklanıyoruz ki, bazen kelimelerle aktarmaları gereken gerçek, yürekten minnettarlık arasındaki bağlantıyı kurmuyoruz . Şükran Günü, hepimizin, her gün bize verdikleri her türlü maddi olmayan hediyeler - şefkat, arkadaşlık, kahkaha, destek ve sevgi için - hayatımızdaki insanlara teşekkür etmek için zaman ayırmamız için harika bir hatırlatmadır. . Müteşekkir olmak için çok fazla!

 16. Birine teşekkür ettiğinizde, onlar için takdir duygusu yaşadığınızdan emin olun.

 17. 2. Hazır olun. Birçoğumuz aynı anda başımızdaki düzinelerce farklı düşüncenin hokkabazlığında ustalaşıyoruz. Dikkatiniz bölündüğünde gerçek şükran hissetmek zordur. Gerçekten birlikte olduğunuz kişiye veya o anda gerçekleşen olaya odaklanmak için zaman ayırın. Durun, bir anlığına bile olsa, güneşli bir güne ne kadar değer verdiğinize, yediğiniz yiyeceğe veya yanınızda oturan kişiye odaklanmak için.

 18. 3. Bir teşekkür mektubu yazın. Hayatınızı etkileyen birisini tanımlayın. Belki de bir ilkokul öğretmeni, eski bir arkadaş veya bir aile üyesidir. Bu kişiye, sizin için neden bu kadar önemli olduklarını, onlardan neler öğrendiğinizi ve hayatınızı nasıl etkilediklerini açıklayan bir mektup yazın. Ayrılacak zaman değil; Gerçekten kalbini mektupta paylaş. Basitçe, bu mektubu kavramsallaştırma ve yazma eylemi, şükran duygularınızı artırabilir.

 19. Daha güçlü bir egzersiz için, mektubu yazdığınız kişiyle paylaşın. Bireyi şahsen ziyaret etmek (belki de tatil günlerinde) ve onlara mektubu okumak en uygunudur. Bu kişi artık hayatta değilse, mektubunuzu bireyi tanıyan ve takdir eden birisine yüksek sesle okumayı deneyin.

 20. Bu garip hissettirecek mi? Olabilir, ama sorun değil. Bir toplum olarak, bu kadar şükran ifadelerine alışık değiliz. Bununla birlikte, araştırmalar şükranları arttırmanın sadece en güçlü yollarından birinin değil, aynı zamanda yapılacak eylemin okuyucuya ve yararlanıcıya büyük bir fayda sağladığını göstermektedir.

 21. Bu ipuçlarından en az birini deneyin ve buraya rapor edin. Nasıl bir deneyimdi?Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407