Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şükran Günü’nüzün Türkiye İçin 5 Sağlık Faydaları

9. Zaten orada seninle gerçekten istediğin kadar insanı düşünemezsin.

 1. Bazılarımız için her şey iki tarafla ilgili. Ya da bu cuma günü kalan kahvaltı, Kara Cuma sabahı.

 2. Ama Şükran günü bu hindi olmadan tam olmazdı (üzgünüm, hindi alternatifleri). Ve başka türlü düşünmenize neden olabilecek birçok tarif ve pişirme yöntemi olsa da (derin kızartma, size bakıyoruz), türkiye aslında beslenme bölümünde oldukça güçlü.

 3. Kendine üç onsluk hafif et porsiyonu (kabaca bir kağıt destesi büyüklüğünde) dilimleyin ve kendinize vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini ve vitaminleri de verin. 200 kalorinin altında ve 6 gram yağ için. İşte öne çıkan bazı noktalar.

 4. Protein Ortalama olarak, kadınlar günde 46 gram proteini hedeflemeli ve erkekler 56 için ateş etmelidir. Üç gram hindi porsiyonunda 25 gramlık malzeme ile yolunuzda - ve aynı boyutta dana bifteğinden daha az kalori ve daha az yağ için. Bununla birlikte, çoğu Amerikalı'nın bu protein ödeneklerini yerine getirmekte zorlanmadığını unutmayın. Evet, hücreleri inşa etmek ve onarmak, atıştırma isteklerini engellemek ve felç riskini azaltmak için proteine ​​ihtiyacımız var, ancak çok fazla şey almak mümkün.

 5. Selenyum Bu türkiye, bir yetişkinin günlük önerilen miktarının neredeyse yarısı kadar, yaklaşık 24 mikrogram selenyum içermektedir. Selenyum tiroid hormon metabolizmasında ve üremesinde önemli bir rol oynar ve bir antioksidan görevi görür.

 6. Fosfor Hindi porsiyonunuzda yaklaşık 196 miligram fosfor var. Mineral çoğunlukla sağlıklı kemikler ve dişler oluşturmakta kullanılır, ancak vücudun protein üretip karbonhidrat ve yağ kullanması için de etkilidir. Yetişkinlerin genellikle günde yaklaşık 700 miligrama ihtiyacı vardır.

 7. B Vitaminleri Türkiye, niasin, B6 ve biraz riboflavin gibi bir avuç B vitamini sunar. Niasin, sindirime yardımcı olur ve yediğimiz yiyeceği enerjiye dönüştürür. B6 hamilelik, bağışıklık ve metabolizma sırasında beyin gelişimi için önemlidir. Ayrıca riboflavin, yiyeceği enerjiye dönüştürmeye yardımcı olur ve kırmızı kan hücresi üretiminde önemli bir rol oynar.

 8. Tryptophan Tryptophan hakkında bildiklerini sandığını unut: Şükran günü bayramından sonra seni uykulu yapan şey değil.

 9. Şimdi, işte bilmeniz gerekenler: Vücudun kendi başına triptofan yapamayacağı anlamına gelen esansiyel bir amino asittir. Hindi gibi gıdalardan alıyoruz (her ne kadar peynirin içindeyse o kadar yüksek olmasa da) ve sırayla vücudun niasini (aşağıda daha fazlasını görmek için) ve serotonin yapısında rol alıyor. ruh halinizi dengelemek.

 10. Bazılarımız için her şey iki tarafla ilgili. Ya da bu cuma günü kalan kahvaltı, Kara Cuma sabahı.

 11. Ama Şükran günü bu hindi olmadan tam olmazdı (üzgünüm, hindi alternatifleri). Ve başka türlü düşünmenize neden olabilecek birçok tarif ve pişirme yöntemi olsa da (derin kızartma, size bakıyoruz), türkiye aslında beslenme bölümünde oldukça güçlü.

 12. Üç onsluk hafif et porsiyonunu (kabaca bir kağıt destesi büyüklüğünde) kendinize dilimleyin; ayrıca vücudunuza ihtiyaç duyduğunuz tüm besin ve vitaminleri kendiniz de vereceksiniz. 200 kalorinin altında ve 6 gram yağ için. İşte öne çıkan bazı noktalar.

 13. Protein Ortalama olarak, kadınlar günde 46 gram proteini hedeflemeli ve erkekler 56 için ateş etmelidir. Üç gram hindi porsiyonunda 25 gramlık malzeme ile yolunuzda - ve aynı boyutta dana bifteğinden daha az kalori ve daha az yağ için. Bununla birlikte, çoğu Amerikalı'nın bu protein ödeneklerini yerine getirmekte zorlanmadığını unutmayın. Evet, hücreleri inşa etmek ve onarmak, atıştırma isteklerini engellemek ve felç riskini azaltmak için proteine ​​ihtiyacımız var, ancak çok fazla şey almak mümkün.

 14. Selenyum Bu türkiye, bir yetişkinin günlük önerilen miktarının neredeyse yarısı kadar, yaklaşık 24 mikrogram selenyum içermektedir. Selenyum tiroid hormon metabolizmasında ve üremesinde önemli bir rol oynar ve bir antioksidan görevi görür.

 15. Fosfor Hindi porsiyonunuzda yaklaşık 196 miligram fosfor var. Mineral çoğunlukla sağlıklı kemikler ve dişler oluşturmakta kullanılır, ancak vücudun protein üretip karbonhidrat ve yağ kullanması için de etkilidir. Yetişkinlerin genellikle günde yaklaşık 700 miligrama ihtiyacı vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407