Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şükran Günü vs. Kara Cuma: Teşekkür Vermek veya # x27; Feeding Frenzy # x27;

Şükran nasıl yapılır

 1. Şükran günü ekilmesi gereken bir varlıktır. Kara Cuma onun düşmanıdır. Alışveriş merkezleri, gece yarısı - ve saatlerce önce - tüketici damgaları ve sporadik şiddeti dolduruyor. Şükran Günü ruhu toz içinde kaybolur. Çok kötü, çünkü minnettarlık harika bir şekilde faydalıdır.

 2. Seçkin University of California-Davis Üniversitesi profesörü Robert Emmons'ın gösterdiği gibi, minnettar olduğumuz şeylere odaklanmak için günde bir kez birkaç dakika ara vererek olumlu havanın yüzde 20 oranında artmasını sağladım. Araştırma ekibi ayrıca, altı hafta boyunca haftada bir kez minnettarlık günlüğünün ergenlerde depresyon düzeyini düşürdüğünü göstermiştir. Bir teşekkür notu yazmak sakinlik yaratır. Yemek masasındaki herkesi en müteşekkir oldukları şeylerden bahsetmeye davet etmek olumlu iletişimi geliştirir. Minnettar bireyler, kibar davranışlar için daha fazla zaman alma eğilimindedir ve bu onlara umut verir. Herhangi bir görgü kurallarının onaylayacağı gibi, müteşekkir bir birey de okullarda, topluluklarda ve işyerlerinde iyi karşılanma eğilimindedir, fırsatlar yaratır. Ne sevmiyorum?

 3. Öyleyse, gece yarısı "alışveriş" ("belki", "mauling") "beslenmesi" telaşı üzerine odaklanmak yerine Şükran Günü ve faydalara ulaşmak konusunda dikkatli olmalıyız. Evren, kemerli gökyüzü ve tepedeki takımyıldızlar için şükretmeliyiz; göller ve nehirler için; birbirleri için; doğada güzellik için; Verdiğimiz yetenekler için; yönlendirildiğimiz umutlar için; evlerin, ailelerin ve arkadaşların rahatı ve eğlencesi için; sonbahar yaprakları oynayan çocuklar için; ve belki de sezonun ilk kar yağışı için.

 4. Ama Kara Cuma, Şükran Günü ruhunu bastırır, zihninde ve gözden kaçırır. Kısa bir hedonik coşku yaratabilecek 200 dolarlık tasarımcı kot pantolonuna odaklanır, ancak çok çabuk kaybolur. Mutluluğun daha kalıcı halleri önde gelen psikolog ve yazar Martin E.P. Seligman, yapıcı faaliyetlere dalmaktan ("akış") gelmek ve kendi uzun vadeli araştırmalarımda özgeciliğin gücüne vurgu yaptığım gibi, bir ömür boyu anlam ifade eden yardımsever değerlere bağlı kalmaktan

 5. Kara Cuma, rekabetin önüne geçmeye çalışan birkaç perakendeci ile başladı. Şimdi hepsi takım elbise takip ediyor. Radyo ve televizyonda reklam veriyorlar, teşekkür etmek için bir kenara koyduğumuz yılın bir günü sert bir şekilde koşuyorlar - ve belki de topluluklarımızdaki daha az şanslı insanlar için yemekler sağlıyorlar. Belki de perakendeciler gelecek cuma ve gelecek yıllar boyunca Kara Cuma'yı tekrar kutuya koymalılar.

 6. 20. yüzyıl Hindu adaçası J. Krishnamurti'nin sözleri akla geliyor: "Derinden hasta bir topluma iyi uyum sağlamak sağlık ölçüsü değildir." Bu tür bir mutluluk arayışı, birçok Amerikalı için tükenmeye yakın. Mevcut dönemi tanımlayan depresyon ve anksiyete salgınına bakılırsa, materyalizmimiz, yalnızca tüketicilik katedrallerinde dibe çökmekte olan genç ve genç insanları tedavi etmekle meşgul olan binlerce psikiyatrist tarafından desteklenmiş çöküşe yakın olabilir.

 7. Romalı filozof Marcus Aurelius, “Mutlu bir yaşam için çok azının gerekli olduğunu unutmayın.” Yazdı. Tüketici kültürlerinde mutlu olmak hala basit ama basit olmak zor! Şükran, bizi ihtiyaç duymadığımız ve hatta gerçekten istemediğimiz şeylerden kurtarır, ancak istediğimizi düşündüğümüz için kendimizi başkalarıyla karşılaştırdığımızı gösterir.

 8. Öyleyse Şükran Günü'ne bir şans verelim. Okula giderken ya da işe giderken ya da o yemeğin ilk ısırığını almadan önce, neye minnettar olduğumuzun üzerinde durmaya çalışalım. Şükran Günü, ruhun uzun vadeli yatırımlarına sahip olacak kadar şanslı olabilecekler için yüksek temettüleri olan bir fikir ve uygulamadır. Zamanın sınavına dayanacak evrensel bir "yaşam yasası" dır. Sahip olmaya değer bir mutluluk veriyor - ve hiç kimse ezilmez.

 9. Şükran günü ekilmesi gereken bir varlıktır. Kara Cuma onun düşmanıdır. Alışveriş merkezleri, gece yarısı - ve saatlerce önce - tüketici damgaları ve sporadik şiddeti dolduruyor. Şükran Günü ruhu toz içinde kaybolur. Çok kötü, çünkü minnettarlık harika bir şekilde faydalıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407