Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Turta Yağları Hakkında Her Şey: Tereyağı - Yağa Karşı Lard - Kısaltma

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Food52 Yardım Hattı'ndaki konuşmalardan ilham alarak, tüm mutfaklarımızda gezinmeyi kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren ipuçları ve püf noktalarını paylaşıyoruz.

 2. Bugün: Pasta kabuğunun dokusu kullandığın yağa bağlı - işte nasıl seçileceği.

 3. Hamurdan korkma!

 4. Devamı: Mükemmel Pastayı Yapmanız İçin Gereken Her Şey

 5. Temellere odaklanırsanız pasta kabuğu alaylı bir şekilde basittir. İlk olarak, tariflerin çoğu sadece dört bileşene dayanmaktadır: un, yağ, tuz ve su. Seçtiğiniz yağ ve onu nasıl manipüle ettiğiniz bitmiş üründe çok büyük bir rol oynayacaktır - o yüzden hadi parçalayalım.

 6. İlk önce, yağların nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Soğutulmalı (çok soğuk). Özellikle sıcak olduğunda (dışarıda veya mutfağınızda), dondurucuya sokmak iyi bir fikirdir, böylece kolay erimez. Ayrıca, ellerinizi tanıyın - sıcaklarsa (çikolata ağzınızda olduğu kadar çabuk erir), tereyağını daha soğuk tutunuz. O harika pasta ellerine sahipseniz, sadece buzdolabı sizin için çalışacaktır.

 7. Devamı: Bir Turta Yapmanın 3 Yolu (Bir Kafes Değil)

 8. Ardından, istediğiniz kabuk türünü tanımlayın. Lapa lapa kabuklar meyveli turtalar için en iyisidir. Kremalı veya kremalı turtalarda, etli bir kabuk en iyisidir (börek oturduğunda ıslak olmaz). Lapa lapa kabuklar, cevizin yarısı veya daha küçük olan kabukta daha fazla yağ bırakılarak yapılır. Bu büyük yağ parçaları, pasta fırına girdiğinde nemi buharlaştırmaya başlar. Bu buharlaşma buhar yaratır ve bu buhar kabukta hava boşlukları oluşturur ve lapa lapa bir nihai doku oluşturur. Etli kabuklar, tereyağının daha küçük parçalara (bezelyelerin boyutu veya daha küçük) karıştırılmasıyla elde edilir. Daha az buharlaşma meydana gelir, bu da daha sıkı ve daha sıkı bir kabuk oluşturur.

 9. Unutmayın ki sıcak malzemeler, aşırı karışım ve yeterli soğutma / dinlenme süresi, mükemmel kabuğun düşmanlarıdır. Bu üç bileşenle zaman ayırmak neredeyse her zaman iyi bir sonuç sağlayacaktır.

 10. Şimdi, yağını seç.

 11. Devamı: Pasta Hamurunu Açma

 12. Lard: Seni suya batırmazsa, domuz yağı inanılmaz bir hamur işi yapar. Güzelce titriyor ve tereyağı kadar hızlı bir şekilde ısı altında bozulmuyor. Bu, uygun şekilde kullanıldığında nispeten pul pul bir kabuk oluşturur. Tereyağı kadar lezzetli olmasa da tadı hala kısalmaktan veya yağdan daha az yumuşak.

 13. Kısalma: 50'lerde ve altmışlarda yapılan pasta pişirme için tercih edilen yağ, kısaltmanın, pasta kabuğuna karıştırılmasını çok kolaylaştıran çok yüksek bir erime noktasına sahiptir. Yağı fazla karıştırmak ve / veya eritmek için daha az şansla, kabuğunuzda lapa lapa tabakaları daha iyi garantilemiş olursunuz. Ancak, doku açısından ideal bir bileşen olsa da, tereyağından bile yoksun.

 14. Tereyağı: Tarafsız olmaya çalışıyorum - bütün turta güzel bir turta. Ama benim için tereyağı her zaman giden yol olmuştur. Lezzet yenemez ve düzgün bir şekilde nasıl kullanılacağını biliyorsanız, fevkalade bir lapa lapa kabuk yapabilir. Tereyağı daha yüksek bir erime noktasına sahip olduğundan, ağzınızda da güzel bir şekilde erir. Tereyağında bulunan süt yağları ayrıca kabuğun kısalma, domuz yağı veya yağ bazlı versiyonlardan daha fazla kahverengileşmesine izin verir.

 15. Devamı: Pastalarınızı Süslemenin 6 Yolu

 16. Yağ: Yağın büyük bir faydası var - sıvı halde bir yağ olarak eritilemez ve hamura dahil edilmesi kolaydır. Ancak, bu aynı özellik aynı zamanda tamamen lapa lapa bir kabuk yapmaktan alıkoyuyor. Söylendiği gibi, bitkisel yağ, hindistancevizi yağı ve hatta zeytinyağı, kesikler veya diğer muhallebi turtalar için ince etli bir kabuk yapabilir. Ayrıca tuzlu tartlar için yağ bazlı kabukları kullanmayı seviyorum.

 17. Combo: Büyükannem yağların bir karışımı ile küfretti. Bir zamanlar, yarı domuz yağı, yarı kısalma oldu. Sonra yarı tereyağı, yarı kısalma oldu. Her iki durumda da, kısaltmanın kesin sonucunu diğer yağların daha iyi tadıyla karıştırmayı sevdi.

 18. Pasta pişirme için en sevdiğiniz yağlar hangileridir? Yorumlarda bize bildirin!

 19. Food52, yiyecek ve yemek yapmayı seven insanlar için bir topluluktur. Onları Food52.com'da takip edin - ve yeni mutfaklarına ve ev dükkanlarına, Provisions'a göz atın.

 20. Fotoğraflar: Ransom

 21. Bu makale ilk olarak Food52.com'da yayınlandı: Pasta Yağı: Tereyağ vs. Yağa Karşı Kısalma - Pardom

 22. Food52 Yardım Hattı'ndaki konuşmalardan ilham alarak, tüm mutfaklarımızda gezinmeyi daha kolay ve eğlenceli hale getiren ipuçları ve püf noktaları paylaşıyoruz.

 23. Bugün: Pasta kabuğunun dokusu kullandığın yağa bağlı - işte nasıl seçileceği.

 24. Hamurdan korkma!

 25. Devamı: Mükemmel Pastayı Yapmanız İçin Gereken Her ŞeyDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407