Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye Kanadının Cildi Olan Beslenme İçeriği

Adım 4

 1. Hindi kanatları koyu et olup, beyaz et türkiye göre yağ ve kaloride daha fazla etmelerini sağlar. Ancak, hindi kanatları bir protein kaynağıdır ve selenyum, demir ve kalsiyum gibi diğer besinleri içerir. Kavrulmuş hindi kanadı protein dolgulu bir ana yemek yapar. Eğer kolesterol alımınızı izliyorsanız, yemekten önce cildi hindi kanadından çıkarmak en iyisidir. Hindi kanatları boyut olarak değişir, ancak ortalama olarak, kemiği olan yaklaşık 3 ons ağırlığındaki bir kanat.

Yağ ve Kaloriler

 1. Et ve deri de dahil olmak üzere kavrulmuş hindi kanadı yemek, günlük alımınıza 221 kalori ve 11 gram yağ ekler. Penn Medicine web sitesine göre, yetişkin kadınlar günde yaklaşık 2.200 kalori tüketirken, erkekler günde 2.900 kalori almayı hedeflemelidir. Kadınlar, yağ alımlarını günde 73 gramın altında tutmalı ve erkekler günde 97 gram yağın altında kalmaya çalışmalıdır. Bu rakamlar, 50 yaşın altındaki ve orta derecede egzersiz alan sağlıklı insanlara önerilir.

Protein

 1. Diyetinizde bol miktarda protein almak vücudunuzun yeni hücreler yetiştirmesine ve hasar görmüş hücreleri onarmasına yardımcı olur. Yeterli protein, büyümekte olan çocuklar ve hamile kadınlar için özellikle önemli bir diyet gereksinimidir. MedlinePlus web sitesine göre, sağlıklı yetişkinler günde kavrulmuş hindi kanadında bulunan protein gibi iki ila üç porsiyon yağsız protein almayı hedeflemelidir. Hindi kanadı kavrulmuş bir kanadı yerken, cildinize 27 gram protein ekler.

Besinler

 1. Derisi açık halde kavrulmuş hindi kanadı 30 mikrogram selenyum içerir. Selenyum genel sağlık için gerekli bir besindir. Selenyum bakımından zengin bir diyet yemek, kansere ve kalp hastalığına neden olan serbest radikallerin önlenmesine yardımcı olabilir. Diyet Takviyeleri Ofisi, sağlıklı yetişkinlerin günlük diyetlerinde 55 mikrogram selenyum almasını önerir. Kavrulmuş hindi kanadı yemek de diyetinize az miktarda demir, kalsiyum ve magnezyum ekler.

Hususlar

 1. Kavrulmuş hindi kanadı ile cildiniz açıkken kendinizi tedavi edin ve günlük alımınıza 81 miligram kolesterol ekleyin. Amerikan Kalp Birliği, günlük kolesterol alımınızı günde 300 miligramın altında tutmanızı önerir. Kolesterolünüz hakkında endişeleriniz varsa, cildinizdeki hindi kanatlarını ara sıra düşkünlük olarak düşünün, porsiyonlarınızı kontrol altında tutun veya kolesterol alımınızı azaltmak için yemeden önce cildi kanattan çıkarın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407