Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tüm Yıl Boyunca Fiziksel Sağlığınıza Nasıl Yarar Sağlayabilirsiniz

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Şimdi resmen tatil mevsiminde olduğumuza göre, cömertlik ve şükran yüce hükümdarlığı yüce. Fedakarlık yapıyoruz, çünkü yılın bu zamanında daha az şanslı olanları desteklemek için motive oluyoruz ve bize benzer nezaket gösterenlere teşekkür ediyoruz.

 2. Ve dürüst olmak gerekirse, neden bu tür bir tatil ruhuna dokunmak istemiyoruz? Hem cömertliğin hem de minnettarlığın duygusal sağlığımız üzerinde inanılmaz bir etkisi var. Onları uyguladığımız zaman daha mutlu, daha iyimseriz ve depresyon ve endişe riski daha düşüktür. Yeni araştırmalar, hediye vermenin diğerleri hakkında nasıl hissettiğimizi yansıttığını ve ilişkileri nasıl sürdürdüğümüz hakkında daha fazla fikir verebileceğini gösteriyor.

 3. Yine de, bir şekilde, biz gerçekten yılın yağmurları azaldığında faydalara yoğunlaşıyoruz. Bah-riyakârlık.

 4. Bu iki süper gücün son tatil kurabiyesinin ötesine geçmesi için daha fazla nedene ihtiyacınız varsa, işte büyük olanı: Fiziksel sağlığımız için büyük varlıklar, diyor Stephen G. Post, Ph. .D., İyi İnsanlara Neden İyi Şeylerin Olduğunu Yazarı.

 5. "Birçok kişi gönüllü olduklarında fiziksel bir etki hissedebiliyor" diyor Huffington Post'a. “Yemek yemeyi kesmek, birkaç gün boyunca donut yapmak, sebze yemeye başlamak gibi bir şey, daha enerjik ve daha az uyuşuk hissetmeye başlayacaksınız. Bu davranışlar aynı etkiye sahip. Bu enerji hissini alıyorsunuz ve sağlamlık. "

 6. Aşağıda cömert bir ruhun ve minnettar bir tavrınızın fiziksel refahınızı artırabileceği yedi yol vardır - tüm yıl boyunca öncelik olması gereken bir şey!

 7. 1. Fedakarlık yapmak tansiyonunuzu düşürebilir.

 8. Birisi aşağı ve dışarıdayken, bazen sadece kendinizin verilmesi yapmanız gereken tek şey. 2006'daki bir çalışmada, başı dertte olan birine sosyal destek sunan katılımcıların, katılmadıklarından daha düşük tansiyon yaşadıkları tespit edildi. Sadece dayanacak bir omuz olmak en iyi ilaç türü olabilir.

 9. “Bu, hayatınızı iyileştirmenin gerçekten güzel bir yolu” dedi. “Birisine yardım ederek özgün ve gerçeksiniz, ancak bir yan ürün ya da yan etki olarak, bu çok ilginç sağlık yararları var. Bu davranışın, insan doğasında oldukça kabaca bağlanmış bir şeyle temas halinde olduğunu gösteriyor.”

 10. 2. Şükran ifade etmek sizi daha fazla egzersiz yapmaya motive edebilir.

 11. Yeni spor çantası çantanızda gerekli olan şükran günlüğünü değerlendirin. Duvardan ses geliyor, ancak California Üniversitesi Davis'teki minnettar bir araştırmacı ve psikoloji profesörü olan Robert Emmons'a göre, minnettarlık, gerçekten bu zindelik hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bir 2003 çalışmasında, Emmons ve meslektaşları düzenli olarak teşekkürlerini ifade edenlerin de daha fazla egzersiz yaptıklarını tespit etti.

 12. 3. Hayırsever olmak kalbinize yardımcı olabilir.

 13. Kalp hastalığı sessiz bir katildir ve semptomlar en çok göz ardı edilir. Panzehir sadece gönüllü olmamakla birlikte, araştırma yardımcı olabileceği anlamına gelir. Geri vermenin sağlığa yararlarına ilişkin 2007 tarihli bir rapora göre, daha yüksek gönüllü oranına sahip devletlerin kalp hastalığı ve daha iyi fiziksel sağlık olayları daha düşüktü. [! 2499 => 1140 = 1!

 14. Şükran, kalbinizi de fiziksel olarak koruyabilir. Emmons Live Science'a göre, diyet davranışlarını iyileştirmenin yanı sıra sigara ve alkol gibi maddelerin kullanımını engellemenin yanı sıra, minnettarlık da kolesterolünüzü düşürebilir. Bu hoşgeldin haberi, özellikle yaşlandıkça, kolesterol yaşlandıkça artış eğilimindedir.

 15. 5. Geri vermek, daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir.

 16. 2013 yılında yayınlanan araştırmada gönüllü olanların, bir topluluk çorba mutfağında servis yapıp yapmadıklarını veya huzurevlerini ziyaret edip etmediklerini, geri vermekten kaçınanlara göre erken ölüm oranlarını yüzde 22 azalttığını gösteriyor . Gönüllüler ayrıca daha yüksek yaşam doyumu bildirmiştir.

 17. 6. Şükran pratik yapmak daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır.

 18. 7. Cömertlik ve şükran stresinizi azaltabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407