Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tırmanıcı ABD Menkul Kıymetler Borsasından Kimler Faydalanıyor?

Hiç Bilmediğiniz 8 Yiyecek Probiyotik İçermiyor (Ve Yoğurt Değil)

 1. Bu hafta sonu radyo dinliyordum ve bazı hisse senedi piyasası amigolarının borsadaki erimenin neredeyse herkesin servetini nasıl artırdığını anlattığını duydum. Sadece ilk yüzde 1 için değil, birçok emeklilik fonunun ve 401 (k) 'nin boğadan destek almasının önemli olduğunu kabul ediyorum. hane. Bunun birçok okuyucu için büyük bir "duh" olduğundan eminim, ancak pazarın tüm tekneleri kaldırdığı fikri muhtemelen düşündüğünüzden daha yaygındır.

 2. Aşağıdaki şekil EPI’nin Çalışma Amerika’sı aracılığıyla servet bilgini Ed Wolff’tan geliyor (servet bölümünü gerçekten okumalısınız - bir tanesi bu bilgi için alışveriş yapmalı). Zaman içinde borsa servetinin sahibi kim olduğunu gösteriyor. Alt kısımdaki küçük lekeler, hanehalkının yüzde 40'ıdır ve ortadaki beşinci daha iyi bir şey yapmaz. Yüzde 1'i, hisse senedi piyasası servetinin üçte birini elinde tutuyor ve yüzde 10'u yüzde 80 civarında tutuyor.

 3. Bu dolar cinsinden ne anlama geliyor? 2010 yılında, Wolff'un analizine göre, orta beşinci hisse senetleri 9,000 dolar civarındaydı. En yüksek yüzde 10'luk holdingler 500.000 dolar değerindeydi ve en yüksek yüzde 1'in oranı: 3.5 milyon dolar.

 4. Öyleyse, 1980'lerin sonunda yüzde 30'dan bu yana hane halklarının yüzde 50'sinin hisse senetlerini nasıl hissettiği konusundaki yorumcuları dinlemek zorunda kaldım? Çünkü stok zenginliği hakkında konuşmuyorlar; onlar sadece hisse senetlerinden bahsediyorlar, tüm bu artışlar emeklilik hesaplarından geliyor. Bir hisseye veya bin hisseye sahipseniz, bu hesaplamada aynı sayılırsınız.

 5. Tamam ... ve dediğim gibi, şu anda pazarda daha çok insan olduğu doğru. Ancak yanıltmak istemediğiniz sürece, aşağıdaki grafikten de puan vermeye dikkat etmeniz gerekir, çünkü servetteki artışınız elbette mal varlığınızla orantılıdır.

 6. Öyleyse devam edin ve tırmanma pazarını neşelendirin, ancak herkesin servetini yağdırdığına kendinizle dalga geçmeyin.

 7. Kaynak: EPI, Çalışma Amerika Devleti, yukarıdaki bağlantı

 8. Bu yayın ilk olarak Jared Bernstein'in The The Economy blogunda yayınlandı.

 9. Bu hafta sonu radyo dinliyordum ve bazı hisse senedi piyasası amigolarının borsadaki erimenin neredeyse herkesin servetini nasıl artırdığını anlattığını duydum. Sadece ilk yüzde 1 için değil, birçok emeklilik fonunun ve 401 (k) 'nin boğadan destek almasının önemli olduğunu kabul ediyorum. hane. Bunun birçok okuyucu için büyük bir "duh" olduğundan eminim, ancak pazarın tüm tekneleri kaldırdığı fikri muhtemelen düşündüğünüzden daha yaygındır.

 10. Aşağıdaki şekil EPI’nin Çalışma Amerika’sı aracılığıyla servet bilgini Ed Wolff’tan geliyor (servet bölümünü gerçekten okumalısınız - bir tanesi bu bilgi için alışveriş yapmalı). Zaman içinde borsa servetinin sahibi kim olduğunu gösteriyor. Alt kısımdaki küçük lekeler, hanehalkının yüzde 40'ıdır ve ortadaki beşinci daha iyi bir şey yapmaz. Yüzde 1'i, hisse senedi piyasası servetinin üçte birini elinde tutuyor ve yüzde 10'u yüzde 80 civarında tutuyor.

 11. Bu dolar cinsinden ne anlama geliyor? 2010 yılında, Wolff'un analizine göre, orta beşinci hisse senetleri 9,000 dolar civarındaydı. En yüksek yüzde 10'luk holdingler 500.000 dolar değerindeydi ve en yüksek yüzde 1'in oranı: 3.5 milyon dolar.

 12. Öyleyse, 1980'lerin sonunda yüzde 30'dan bu yana hane halklarının yüzde 50'sinin hisse senetlerini nasıl hissettiği konusundaki yorumcuları dinlemek zorunda kaldım? Çünkü stok zenginliği hakkında konuşmuyorlar; onlar sadece hisse senetlerinden bahsediyorlar, tüm bu artışlar emeklilik hesaplarından geliyor. Bir hisseye veya bin hisseye sahipseniz, bu hesaplamada aynı sayılırsınız.

 13. Tamam ... ve dediğim gibi, şu anda pazarda daha çok insan olduğu doğru. Ancak yanıltmak istemediğiniz sürece, aşağıdaki grafikten de puan vermeye dikkat etmeniz gerekir, çünkü servetteki artışınız elbette mal varlığınızla orantılıdır.

 14. Öyleyse devam edin ve tırmanma pazarını neşelendirin, ancak herkesin servetini yağdırdığına kendinizle dalga geçmeyin.

 15. Kaynak: EPI, Çalışma Amerika Devleti, yukarıdaki bağlantı

 16. Bu yayın ilk olarak Jared Bernstein'in The The Economy blogunda yayınlandı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407