Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavada Mısır Nasıl Kızartılır

Çıplak Izgara

 1. Tavada kızartma, sağlıksız içerikler eklemeden mısırın doğal tatlılığını vurgulamanın mükemmel bir yoludur. Mısır kuru tavada pişirilir - yağ veya tereyağı olmadan - hafifçe kömürleşmiş, karamelize edilmiş bir dış yüzey oluşturur. Bu kuru kavurma yöntemi mısırın çabuk kahverengileşmesine yardımcı olur ve ağız sulandıran, cevizli bir koku verir. Taze mısır mevsimdeyse en iyisidir, ancak bu yöntemi kış aylarında konserve veya dondurulmuş mısırları kızartmak için kullanabilirsiniz. Buğulu, Latin esintili garnitür için mısır, domates, yeşil yapraklı sebzeler ve kıyılmış poblano biberleri ile karıştırmayı deneyin.

 2. Taze mısır kullanıyorsanız, mısırı karıştırın ve çekirdeği bıçaktan çıkarın. Konserve mısır kullanıyorsanız, süzün, durulayın ve kurulayın. Dondurulmuş mısır olduğu gibi bırakılabilir.

 3. Tava çok sıcak olana kadar büyük bir tavayı orta-yüksek ateşte birkaç dakika ısıtın. Dökme demir tavalar en iyisidir, fakat paslanmaz çelik tavalar da iyi çalışacaktır. Yüksek ısıda pişirme ile zarar görebilecek yapışmaz tava kullanmayın.

 4. Mısırı tavaya ekleyin ve yaklaşık beş dakika kızarana ve pişene kadar pişirin. Mısırı pişirme sırasında bir veya iki kez karıştırın, pişirme süresi boyunca rahatsız edilmeden kalmasını sağlayın. Mısırın çok sık karıştırılması, mısırın düzgün bir şekilde kızarmasını önler. Aşırı pişmesini önlemek için mısırı tavadan hemen alın.

 5. Tavada kızartma, sağlıksız içerikler eklemeden mısırın doğal tatlılığını vurgulamanın mükemmel bir yoludur. Mısır kuru tavada pişirilir - yağ veya tereyağı olmadan - hafifçe kömürleşmiş, karamelize edilmiş bir dış yüzey oluşturur. Bu kuru kavurma yöntemi mısırın çabuk kahverengileşmesine yardımcı olur ve ağız sulandıran, cevizli bir koku verir. Taze mısır mevsimdeyse en iyisidir, ancak bu yöntemi kış aylarında konserve veya dondurulmuş mısırları kızartmak için kullanabilirsiniz. Buğulu, Latin esintili garnitür için mısır, domates, yeşil yapraklı sebzeler ve kıyılmış poblano biberleri ile karıştırmayı deneyin.

 6. Taze mısır kullanıyorsanız, mısırı karıştırın ve çekirdeği bıçaktan çıkarın. Konserve mısır kullanıyorsanız, süzün, durulayın ve kurulayın. Dondurulmuş mısır olduğu gibi bırakılabilir.

 7. Tava çok sıcak olana kadar büyük bir tavayı orta-yüksek ateşte birkaç dakika ısıtın. Dökme demir tavalar en iyisidir, fakat paslanmaz çelik tavalar da iyi çalışacaktır. Yüksek ısıda pişirme ile zarar görebilecek yapışmaz tava kullanmayın.

 8. Mısırı tavaya ekleyin ve yaklaşık beş dakika kızarana ve pişene kadar pişirin. Mısırı pişirme sırasında bir veya iki kez karıştırın, pişirme süresi boyunca rahatsız edilmeden kalmasını sağlayın. Mısırın çok sık karıştırılması, mısırın düzgün bir şekilde kızarmasını önler. Aşırı pişmesini önlemek için mısırı tavadan hemen alın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407