Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatiller Diyet Ateşi Demek İçin Doğru Zaman mı?

Kızarmış Salata Salatası

 1. "Kilo verme programında kalmamı beklemeyin. Tatillerde hep kilo alıyorum ve bu yıl istisna değil."

 2. Bir yıl süren kilo kaybı programındaki bu gönüllü, Şükran Günü'nden Yeni Yıl Günü'ne kadar diyet yapmaktan vazgeçme konusunda kararlıydı. Nasıl kilo almayı hak ettiğini sorduğumda, kaybetmek için çok uğraştığını söyledi, omuz silkti ve tatil partilerinin ve aile yemeklerinin ne yediğini izlemek ve egzersiz yapmak için zaman ayırmaktan daha önemli olduğunu söyledi.

 3. Yedi kilo kadar kilo aldı ve etkili kilo verme stratejileri geliştirmeye çalışan araştırma ekibine kızdı. Bir kişinin bir kilo kaybı hedefine ulaşamadığı bir araştırma yayını yapmasına izin verilmez, çünkü Noel sabahında Eggs Benedict yeme ve kız kardeşinin Yılbaşı gecesinde cevizli turtası yemekte ısrar etti. Ancak şimdi, çalışmanın tamamlanmasından yıllar sonra, onun tutumunun kısmen doğru olabileceğini düşünüyorum.

 4. Tatil mevsimi boyunca diyet yapmak zordur. Şükran günü ve yılın sonu arasındaki altı hafta boyunca yiyecek veya içecek için hoş bir şey teklif edildiğinde başınızı sallamak ve reddetmek zordur. Bu bir meydan okumadır:

 5. * Bir Hanuka partisine git ve karbonhidrat yemek yapmadığın cızırtılı patatesli krep tabağını tutan kişiye bildir; [! 5968 => 1140 = 1!

 6. * Bir aile tatili toplantısı sırasında amcanın ev yapımı tomurcuklarını bile yudumlamayın ya da teyzenin özel ricotta cheesecake'ini ısırmayın;

 7. * Gece yarısından sonra saat 6: 30'da spin dersine girmeniz gerektiğinden şafak vakti kalkmaya kendinizi zorlayın;

 8. * Okul öncesi çocuğunuzun zencefilli kurabiye adamını bir çekmeceye koyun, böylece ayağınızı ısırmayacaksınız; veya

 9. * Noel jambonunu veya Hanuka kahvaltısını reddedin çünkü sadece çiğ yiyecekler yersiniz.

 10. Hayat genellikle diyetle etkileşime girer, ancak tatillerde diyet hayatınıza engel olabilir. Diyet programına katı bir şekilde bağlı kalmak ve önceki kilo kaybını sürdürmek için tüm çabaları bırakmak arasında bir orta yol var. Kilo vermeyeceğiniz, ihmal edilebilecek bir kilo alımından daha fazlasını önlemeye çalıştığınız bir zaman dilekçesi olarak yeniden adlandırın ve yapmak o kadar da zor değil.

 11. İzlenecek sadece iki kural var: Ne yediğinize ve ne yediğinize dikkat edin. Hiç kimse size şekerli kurabiyeleri zorla besleyemez veya bir litre yumurta içmeye istekli olana kadar sıvıyı kesmez. Ancak, ne yediğiniz ve içtiğinizi tam olarak bilmeniz gerekir. Ne zaman bir partide meze alırsanız, bir içki kabul ederseniz veya bir avuç kuruyemiş veya çikolata alırsanız, kalori alımınızın ne olduğuna bakmak için birkaç milisaniye alın. Ne tükettiğinizle ilgili geçici amnezi kalorileri ortadan kaldırmaz.

 12. Gerçekten yemek istediğini ye, içmek istediğini iç, ama kendini doldurma, çünkü iki hafta içinde diyetine geri döneceksin. Yiyecek ve içecek gittikçe daha fazla tüketildiği için daha lezzetli veya arzu edilmez. Aksine durum böyledir. İkinci veya üçüncü yardımlar nadiren ilk ısırık kadar lezzetli olur. Bir ya da iki içki daha fazla yol açtığı için alkolün olumlu etkilerinden daha olumsuz etkileri vardır. Dahası, kış uykusuna ya da sadece bir diyete gidiyorsunuz.

 13. Kutlamalar, akrabalar, seyahat ve eğlence ile daha fazla zaman geçirilmesine izin vermek için egzersizler ayarlanabilir, ancak terk edilmemeleri gerekir. Kısa egzersizler gerginliği ve stresi serbest bırakır, uykuyu ve hatta bilişsel işlevi geliştirir (böylece akrabalarınızın isimlerini hatırlayabilirsiniz). Ve elbette, harcadığınız fazladan kalorilerin bir kısmını da kullanın. Egzersiz yapmak için kendinizle randevular alın, böylece yürüyüşe çıkma ya da biraz uzama zamanı geldiğinde bip sesi duyulacak ya da alarm verilecektir.

 14. Bu, önceki kilo kaybınıza karşı bir all-out savaşı değil, diyet ateşidir. Biraz fiziksel aktivite yaparken ne tükettiğinizi ve ısrarladığınızı unutmayın ve kilonuz diyet tatilinin bitiminden sonra hasar görmemelidir.

 15. Judith J. Wurtman tarafından daha fazlası için, Ph.D., buraya tıklayın.

 16. Kilo kaybı hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407