Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatilinizin En Mutlu Parçası # x27; Ne Düşünüyorsunuz

 1. Tatilimizin en keyifli kısmını hayal ettiğimizde, kendimizi yalınayak bir barda hindistancevizi kokteyllerini yudumlarken ya da büyüleyici bir şelalenin arasında tökezleyerek hayal ediyoruz.

 2. Ama tatilinin en mutlu kısmı, gideceğin yere adım atmadan önce gerçekten de oluyor.

 3. Yaşam Kalitesi Uygulamalı Araştırmalar dergisinde yayınlanan 2010 tarihli bir araştırmaya göre, seyahatinizi planlamak veya önceden tahmin etmek sizi gerçekten almaktan daha mutlu yapabilir.

 4. Tüm tatilciler seyahat öncesi mutluluklarından yararlanırken, çalışmanın yazarları, insanların seyahatleri dinlenirken tatil sonrası yalnızca mutluluk artışı yaşadıklarını keşfetti. Tatilleri “stresli” veya “tarafsız” olarak kabul edildiyse, yolculuk sonrası mutluluk seviyeleri hiç tatile çıkmamış olanlarla karşılaştırılabilirdi.

 5. Bununla birlikte gezi öncesi mutluluk, tamamen farklı bir hikaye. Çalışma, tüm tatilcilerin seyahatin planlama aşamalarında mutlulukta önemli bir artış yaşadıklarını buldu, çünkü araştırmacıların önerdiği gibi tatilcilerin ilerideki güzel günleri dört gözle beklediklerini belirtti.

 6. "Bir birey için pratik ders, mutluluğunuzun çoğunu tatil gezisini tahmin etmekten alıyor olmanızdır," diyor, çalışmanın baş yazarı Jeroen Nawijn, The New York Times'a. [! 896 => 1140 = 1!

 7. Ama gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi: Tatil sağlıklı ve daha fazla Amerikalı hem planlama hem de bir tane alarak yapmalı.

 8. Kendinizi çalıştırmak için, yıl boyunca daha kısa kaçamaklar için büyük, sık sık stresli bir tatil geçirmeyi deneyin. Bu şekilde, işten çok uzun zaman önce uzaklaştığınızı hissetmiyorsunuz ve birden fazla tatil yapmayı tekrarlayan mutluluk artışının tadını çıkarıyorsunuz. Bu bir kazan-kazan.

 9. Nawijn, planlama heyecanı içinde tamamen düşerek yolculuk öncesi mutluluk artışının en üst düzeye çıkarılmasını önermektedir. Planlarınız hakkında insanlarla konuşun, sosyal medyada onlara karşı övünmek ve neden olduğunuz beklenti ve FOMO'yu canlandırın.

 10. Geçim için ne yaptığınızı bilmiyoruz, ancak ara vermeniz gerektiğini biliyoruz. Ve yılın neredeyse yarısında, sizi (evet - meşgul, çok çalışan, maddi olarak gerilmiş) #TakeABreak'e zorluyoruz!

 11. Haziran ayı boyunca emrinizde kaç tatil günü olduğunu belirlemenize, nereye gideceğinizi bulmanız ve gerçekten karşılayabileceğiniz bir gezi planlamanıza yardımcı olacağız. 30 günlük seyahat önerileri, ucuz uçuş hackleri, tatil fikirleri ve asalak bolluğu için Take A Break eylem planımıza kaydolun!

 12. Tatilimizin en keyifli kısmını hayal ettiğimizde, kendimizi yalınayak bir barda hindistancevizi kokteyllerini yudumlarken ya da büyüleyici bir şelalenin arasında tökezleyerek hayal ediyoruz.

 13. Ama tatilinin en mutlu kısmı, gideceğin yere adım atmadan önce gerçekten de oluyor.

 14. Yaşam Kalitesi Uygulamalı Araştırmalar dergisinde yayınlanan 2010 tarihli bir araştırmaya göre, seyahatinizi planlamak veya önceden tahmin etmek sizi gerçekten almaktan daha mutlu yapabilir.

 15. Tüm tatilciler seyahat öncesi mutluluklarından yararlanırken, çalışmanın yazarları, insanların seyahatleri dinlenirken tatil sonrası yalnızca mutluluk artışı yaşadıklarını keşfetti. Tatilleri “stresli” veya “tarafsız” olarak kabul edildiyse, yolculuk sonrası mutluluk seviyeleri hiç tatile çıkmamış olanlarla karşılaştırılabilirdi.

 16. Bununla birlikte gezi öncesi mutluluk, tamamen farklı bir hikaye. Çalışma, tüm tatilcilerin seyahatin planlama aşamalarında mutlulukta önemli bir artış yaşadıklarını buldu, çünkü araştırmacıların önerdiği gibi tatilcilerin ilerideki güzel günleri dört gözle beklediklerini belirtti.

 17. "Bir birey için pratik ders, mutluluğunuzun çoğunu tatil gezisini tahmin etmekten alıyor olmanızdır," diyor, çalışmanın baş yazarı Jeroen Nawijn, The New York Times'a. [! 896 => 1140 = 1!

 18. Ama gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi: Tatil sağlıklı ve daha fazla Amerikalı hem planlama hem de bir tane alarak yapmalı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407