Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İtalyan Aperitivi ve Digestivi İçecekleri

İddiaya Girmedin Bahis Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Marla Gulley Roncaglia, Menuism İtalyan Yemekleri Blogunun İtalyan Mutfağı Uzmanı

 2. Fotoğraflar Marla Gulley Roncaglia

 3. İtalyan yeme tarzı, kaliteli yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarmakla ilgilidir. Aynı zamanda, genel deneyimi geliştirmek için uygun sindirime yardımcı olacak bir ilerleme içerisinde yeme ve içme ile ilgilidir.

 4. İtalyan içeceklerine gelince, en belirgin düşünce genellikle İtalya'nın çok meşhur olduğu kahve ya da şaraptır. Bununla birlikte, iştahınızı canlandırmak veya yemeğe mükemmel bir son katmak için arkadaşlarınızla paylaşılan veya tüketilen çok çeşitli öğleden sonra ve akşam içkilerini kaçırırsınız. Bu içeceklerin çoğu yüzde 15 ila 55 arasında değişen bir alkol içeriğine sahiptir. Amerika'da, bu tür içkilere gevşek bir şekilde Fransızca aperitif (İtalyanca'da aperitivo), digestif (digestivo) ve likörler denir. Bu kategoriler geniş ve kategorize etmek zordur, çünkü çizgiler iştahı teşvik ettiği, sindirimi kolaylaştırdığı ya da sadece içmek için zevkli olduğu düşünülen pek çok içeceğin bulanıklaşmasına neden olur. İşte bu popüler İtalyan içeceklerinden bazılarına kısa bir bakış.

 5. Öğle veya akşam yemeğinden önce, bir aperatif, sindirim suyunun akmasını sağlamak için pırıl pırıl bir beyaz şarap veya biraz acı bir içki gibi hafif bir alkollü içecektir. İtalya'da aperatifler genellikle bazen salatini denilen tuzlu bir ısırganla gelir. Bu küçük ısırıklar, ekstra bir ücret ödemeden, patates cipsi ya da yerfıstığı ya da peynir, balık ya da et ezmesi ile doldurulmuş ufak kabuklu parmak sandviç çeşitleri olabilir. Genellikle yaklaşık 4-7 ppm, özellikle kuzey İtalya ve daha büyük şehirlerde, kafe barlar aperitivi denilen İtalyan mutluluğuna aperitivi olarak adlandırılır, bu da içeceğinize eşlik edecek küçük ısırıklar sunar.

 6. Aramak için içecekler

 7. Prosecco: Ana üzüm çeşitliliği olan "Glera", Trieste'ye yakın küçük Prosecco köyünde ortaya çıkmış olan, genellikle kuru, serinletici, pırıl pırıl bir beyaz şarap. Şimdi en ünlü Prosecco markaları Veneto ve Fruili Venezio Giulia bölgelerinde Treviso dışındaki tepelerden geliyor.

 8. Bellini: Prosecco, beyaz şeftali püresi ve ahududu rengine bir dokunuştan oluşan göz alıcı, uzun boylu bir içecek. Bellini, Venedik'in tarihi meydanı San Marco'daki dönüm noktası Harry'nin barında oluşturuldu.

 9. Vermut: Vermut, günümüz aromatik beyaz, gül ve kırmızı takviyeli şaraplar ailesine verilen bir isimdir. Aromatikler çeşitli kökler, baharatlar, çiçekler ve otlardır. Bu içeceklerin uzun bir İtalyan tarihi var, eski zamanlara kadar uzanıyor ve Roma birliklerini güçlendirdiğini söyledi. Çoğu Fransa veya İtalya'dan gelen çok çeşitli vermut stilleri vardır. Genel olarak konuşursak, kuru beyaz vermutlar Fransız olarak kabul edilir; tatlı kırmızı vermut, İtalyan, ancak hemen hemen tüm vermut üreticileri hem tatlı hem de kuru çeşitler üretiyor. Vermut tatlı olduğunda, İtalya ona bianco diyor. Kırmızı çeşitleri renklerini karamelize şekerden alır. Kırmızı vermut ilk olarak 1786'da Torino'da Antonio B Carpano tarafından yaratıldı ve hızlı bir şekilde Savoy kralı ve mahkemesinin tercih ettiği bir içki haline geldi. Bazı gül çeşitleri var, ancak daha az yaygın. Piemonte bölgesinde doğan diğer stiller ve markalar sadece birkaçı olan Cinzano, Gancia ve Martini ve Rossi'dir. Bu klasik İtalyan aperitifleri her zaman soğutulmuş, düzenli veya köpüklü su sıçraması ve bir miktar limonla birlikte servis edilir. ABD'de vermut genellikle karışık içeceklerde servis edilir, ancak biraz rönesans geçiriyor.

 10. Campari: Bitkiler ve meyvelerin infüzyonundan elde edilen belirgin kırmızı renkli, acı aperatif. En çok köpüklü su, beyaz şarap veya portakal suyu ile servis edilen bu içecek, 1860 yılında Torino'da başlayan ve ardından sanatçılar için popüler bir buluşma yeri olan şimdiki tarihi Caffe Campari'yi açtığı Milano'ya taşınan Gaspar Campari tarafından icat edildi. Giacomo Puccini olarak. 2006 yılına kadar, içecek ezilmiş kokineal böceklerden elde edilen karmin boyayla renklendi.

 11. Aperol: Campari'ye benzer, ancak renkli olarak daha hafif, alkol içeriğinin yarısı ve biraz daha az acı. Köpüklü su ile servis edilir. Aperol 1919'da ortaya çıktı ve o zamandan beri onu üreten ve dağıtan Campari şirketi tarafından satın alındı.

 12. Aramak için içeceklerDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407