Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Suudi Arabistan ve Orta Doğu'nun Baharı

Kolay tamir yok

 1. Suudi hanedanı ve Kral Abdullah son zamanlarda daha cömert hale geldiler. Kral Abdullah bin Abdül bin Abdul Aziz, Suudilere kamu çalışanları için yüzde 15 maaş artışı ve öğrenciler ve işsizler için maddi yardım dahil 36 milyar dolarlık yardım sözü verdi. Gelecek dört yıl boyunca eğitim, altyapı ve sağlık hizmetleri için 58 milyar dolar daha taahhüt edildi. Kronolojik olarak konuşursak, bu durum milyonlarca Arap'ın hak talep etmek ve sokaklarda ve polis devletlerinin ve tiranlıkların sona ermesini istemekle kaldıktan sonra olur. Bu, özgürlük ve insan hakları ruhunun kesinlikle havada olduğu belliydi.

 2. Kral aynı zamanda "Kral Abdülaziz Ulusal Diyalog Merkezi" olarak reformları teşvik etmek için bir merkez başlattı. Başkanlık Komitesi başkanı Şeyh Saleh Alhussayen, Kral Abdülaziz Ulusal Diyalog Merkezi'nin Kraliyet Kararnamesi tarafından kurulduğunu vurguluyor. Shiekh Saleh ayrıca, Merkezin "İslam'ın temelleri ile sınırlı ve sınırsız olan tüm akışlardan herhangi bir görüş veya fikir almaya istekli olduğunu ve milli birliği veya ülkenin temellerini etkilemeden dinimize ve ülkemize hizmet etmeyi hedeflediğini" belirtti. [! 23779 => 1140 = 1!

 3. Herhangi bir yerli protestoyu yasakladıktan sonra Suudi Hanedanı, bu küçük adayı bağımsızlıktan bu yana yöneten Sünni azınlığı yöneten Al Khalifah hanedanını desteklemek için Bahreyn'e asker göndermeye karar verdi. Aslında, "zaten Suudi birlikleri zaten görevlendirilmiş olan böyle bir güç gösterisi, Suudi liderliğindeki GCC'nin (" Körfez İşbirliği Konseyi ") Bahreyn'deki yönetici evin zorla demokratik protestoları söndürme kararını sertleştirmeye yönelik bir girişimi Bahreyn ordusu ve barışçıl protestoculara karşı polis tarafından açığa çıkan şiddet, bu Suudi / GCC askeri müdahalesinin doğrudan sonucuydu ”. Suudi birliklerinin desteğiyle, Bahreyn ordusu, acımasızca yaralanan ve protestocuları öldüren ateş açtı. Bahreyn iktidar hanedanı şimdi her türlü protestoyu yasakladı ve Al Khalifa'nın güvenlik güçleri göstericileri sıçanlar gibi avlamaya başladı.

 4. Bahreyn'de mezhepçilik yok. Diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi Bahreynler de kendi politik ve ekonomik taleplerini zorlamaya başladı. Suudi askeri müdahalesinin GCC çerçevesinde gerçekleştiği iddia edildi. Yine de, GCC'nin Suudi Arabistan'ın politik bir aracı olduğu iyi bilinmektedir. GCC, üyelerin girebileceği tek yönlü bir "İşbirliği Konseyi" dir, ancak statü üyelerin ayrılmasına izin vermez. Suudi Arabistan, Tunuslu diktatör ben Ali'ye iltica etti ve son günlerine kadar Mübarek'i desteklemeye çalıştı. Şimdi ülke Mübareksiz Mübarekliği kurmaya çalışıyor ve petrodollar, terörizm ve askeri müdahale ile "Ortadoğu Baharı" na son vermeye kararlı. “Bu yarışmanın kaderi Petrol Krallığı'nda yatıyor…”

 5. ... ve eğer uluslararası toplum müdahale etmezse işler bu şekilde devam edebilirdi.

 6. Kendi sınırları içinde protesto gösterileri bastırdıktan sonra, Suudi Arabistan'ın Bahreyn'e müdahalesi, müstehcen mesajını terör kullanarak sürdürdüğü anlamına geliyor. Bu terör politikası, Suudi Arabistan'da güç yapısının nasıl oluştuğunun doğası gereğidir. Krallık, her türlü çeşitliliği "İslamiyete hakaret olarak" yorumlamak için kullanılır. Bu, 1744'ten bu yana, "puritanik dini yeniden canlandırıcı Muhammed ibn Abdül Vahhab ile El-Sa'ud'un kollarına yapılan çağrıyı benimsemiş olan Ikhwan olarak bilinen bir grup çöl savaşçısı arasındaki anlaşmanın kurulması" yaklaşımı olmuştur. Dini ve zamansal güçler arasındaki bu ittifakı düzenleyen aynı anlaşma, El-Sa'ud Meclisi'nin idaresinin hukuki olarak meşrulaştırılması ve devletin İslami karakterinin karşılıklı güvence altına alınmasıyla günümüze devam ediyor. ”

 7. Suudi gücünün doğası ve bundan kaynaklanan tehlikeler yalnızca Suudiler ile değil, tüm insanlar ile ilgilidir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c