Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Süper Kase San Francisco Mükelleflerine 4.8 Milyon Dolara Mal Olabilir

Bilmiyordun, Ama Bu yüzden Çilek Yemeniz Gerekiyor!

 1. İlk olarak San Francisco Examiner tarafından bildirilen analiz, NFL ve Süper Kase'nin oyunun getirdiği faydaları artırdığı zaman, genellikle hesaba katılmamış olaylarla ilgili maliyet türlerini belgeliyor. hosts.

 2. San Francisco, yakınlardaki Santa Clara'daki Levi Stadyumu'nda oynanacak asıl oyuna ev sahipliği yapmıyor, ancak NFL'nin "Süper Kase Şehri" kutlamasında ilgili etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 3. Birincil masraflar, polis (1.5 milyon dolar) ve itfaiye dairesi (600.000 dolar) dahil şehir departmanları için ek masraflardan geliyor. Şehrin ulaşım departmanı, bu maliyetlerin bir kısmını ilave toplu taşıma ücretleri ile telafi edebilmesine rağmen, 2,3 milyon dolarlık bir maliyete tabi olacak.

 4. Rapora göre, yalnızca şehirlerin acil durum yönetimi ve itfaiye ekipleri ek harcamalar için bütçelendi, ancak diğer bölümlerden kabaca kalanları karşılayabilecek artıları belirlemesi istendi - kabaca 4.3 milyon dolar.

 5. Oyunu Körfez Alanına getiren özel grup Süper Kase Ev Sahipliği Komitesi, sadece 104.000 dolar almayı kabul etti. Santa Clara, ek şehir hizmetleri için geri ödeme gerektiren Ana Bilgisayar Komitesi ile yapılan anlaşmaları müzakere edebildi, ancak San Francisco komite ile yazılı bir anlaşması bulunmuyor, analiz diyor. [! 3142 => 1140 = 1!

 6. Rapor, kentin Santa Clara'nınkine benzer bir anlaşma yapmasını tavsiye ediyor.

 7. Analiz, Belediye Başkanı Ed Lee’nin ofisinin "Süper Kase 50 tarafından oluşturulan yerel vergi gelirlerinin, Şehrin Genel Fon harcamalarını bu etkinlikler için telafi etmesini beklediğini" belirtti. Lee sözcüsü, Examiner'a, raporun, olayların şehri getireceği faydaları göz ardı eden tek taraflı bir görünüm olduğunu söyledi.

 8. Ev sahibi komiteler ve Süper Kase bu destekleri sık sık desteklerken, araştırmalar, Süper Kase gibi mega spor etkinliklerinin yerel ekonomiler üzerinde çok az fark edilebilir etkiye sahip olduğunu, özellikle kamu hizmetleri için ek maliyetler olduğunu göstermiştir. saydı.

 9. Büyük oyun geçmişte şehirler için kaybeden oldu. Bir yıl önce Süper Kase XLIX'e ev sahipliği yapan Arizona, Glendale belediye başkanı, maçtan önce şehrin oyunda 1 milyon ila 2 milyon dolar kaybedeceğini tahmin ediyordu. Sonunda, bir şehir komisyonu tarafından hazırlanan raporda, kentin küçük bir finansal kazanç elde etmiş olabileceği, ancak Süper Kase'ye ev sahipliği yapmanın 579.000 ile 1.2 milyon dolar arasında daha fazla kaybedildiği tespit edildi.

 10. İlk olarak San Francisco Examiner tarafından bildirilen analiz, NFL ve Süper Kase'nin oyunun getirdiği faydaları artırdığı zaman, genellikle hesaba katılmamış olaylarla ilgili maliyet türlerini belgeliyor. hosts.

 11. San Francisco, yakınlardaki Santa Clara'daki Levi Stadyumu'nda oynanacak asıl oyuna ev sahipliği yapmıyor, ancak NFL'nin "Süper Kase Şehri" kutlamasında ilgili etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 12. Birincil masraflar, polis (1.5 milyon dolar) ve itfaiye dairesi (600.000 dolar) dahil şehir departmanları için ek masraflardan geliyor. Şehrin ulaşım departmanı, bu maliyetlerin bir kısmını ilave toplu taşıma ücretleri ile telafi edebilmesine rağmen, 2,3 milyon dolarlık bir maliyete tabi olacak.

 13. Rapora göre, yalnızca şehirlerin acil durum yönetimi ve itfaiye ekipleri ek harcamalar için bütçelendi, ancak diğer bölümlerden kabaca kalanları karşılayabilecek artıları belirlemesi istendi - kabaca 4.3 milyon dolar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407