Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


St. Patrick için En İyi Yeşil Yiyecekler # x27; s Günü (Hiçbiri Yapay Olarak Renkli!)

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna Ucuz Eşyalardan Daha Lezzetli Tadı

 1. Mart - ve bu, mağazaların Aziz Patrick Günü'nü anmak için yeşil renkli kekler, şekerlemeler ve diğer çeşitli (ve çoğu zaman sağlıksız) eşyalarla dolu olduğu anlamına gelir. Şimdi, ne düşündüğünüzü biliyorum - tam bir vızıltı öldürmesi olacağım ve size sığır eti, rafine un soda ekmeği veya St Patty gününde aşırı bira içmemeniz gerektiğini söyleyeceğim. sağlığınız için hepsi kötü. Neyse ki, çoğunuz zaten tüm bu gıdaların sağlığınıza zarar vereceğini zaten biliyorsunuz, değil mi? Bu yüzden, Aziz Patrick Günü'ndeki yeşil temayı sürdürmek için birkaç sağlıklı öğeyle ilgili sizi bilgilendirmek yerine başka bir yöne gidiyorum. Sonuçta, sağlıkta şanslı olmak için İrlandalı olmanıza gerek yok. Diyetinize eklemek için sekiz tane "yeşil saksı" yemi var!

 2. Lahana Belki de bir beslenme uzmanının onaylayabileceği belki de geleneksel St. Patrick Günü'nün yegâne meyvesi olan bu meyveli sebze, uzun ömürlü bir gökkuşağının sonunda altın kabıdır. Lahana, glukozinolatlarda, kükürt içeren bileşiklerde, brokoli, lahana ve karnabahar dahil olmak üzere, çoğunlukla lahanalı sebzelerde bulunan bileşiklerdir. Glukosinolat tüketimi, bazı kanser risklerinin azalması, inflamasyonun azalması, inme riskinin azalması ve hatta H. pylori enfeksiyonlarının azalması riski ile ilişkilendirilmiştir.

 3. Kabak Kabak muhtemelen duymuşken, muhtemelen dört yapraklı yonca, zeaksantini hiç duymamışsınızdır. Ne, sordun mu? Daha uzun süre daha iyi görmenize yardımcı olabilecek güçlü bir karotenoiddir! British Nutrition Journal'da yapılan bir 2012 araştırmasında, diyetteki yüksek miktarda zeaksantinin,% 41 oranında azalmış katarakt gelişme riski olduğu, bunun azalmış görme ve hatta körlüğe neden olabilecek bir göz koşulu olduğu bulundu. Bu yüzden kabak tabağınıza biraz yeşil ekleyin - sağlığınız için ve özellikle gözleriniz için!

 4. Deniz Yosunu Deniz sebzelerinin Emerald Isle'deki deniz yosunu olduğunu düşünün! 2011'de yapılan bir araştırma, biyoaktif peptidlerde yüksek olan (genellikle sütte bulunur) yosun tüketiminin, kan basıncı ve kalp sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini buldu. Kan basıncını düşürme ve kalp sağlığını artırma mekanizmaları, vücutta ACE inhibitörleri olarak adlandırılan ilaçlara benzer şekilde çalışan bu biyoaktif peptidlerden spesifik olarak elde edildi. Ek bir avantaj olarak, deniz yosununun artan popülaritesi, yalnızca en sevdiğiniz suşi restoranında veya Asya yemek dükkanında bulmanız gerekmediği anlamına gelir - bugünlerde her yere götürebilirsiniz!

 5. Bezelye Protein yanı sıra lif bakımından da yüksek, bu küçük yeşil baklagil taşlar - muhtemelen çocukken yuttuğunuz - pesto ya da "bezelye-amole" veya makarna yemekleriyle karıştırılır veya salataya atılır. Nutrition dergisindeki 2010 tarihli bir çalışma, diyetinize bezelye eklemenin kan şekeri genel yönetiminde size yardımcı olabileceğini buldu.

 6. Limes Bu görkemli yeşil narenciye meyveleri genellikle kız kardeşlerine, limonlara arka koltukta oturur; ama yapmamalılar! Limitler antioksidan bakımından zengin C vitamini yüklüdür, yiyecek ve içeceklerde harika lezzetler sağlar ve bunun üzerine felç riskini azaltmaya yardımcı olabilir! Stroke dergisinde yapılan 2012 tarihli bir araştırma, narenciye tüketiminin kadınlarda iskemik inme riskinin daha düşük olmasıyla ilişkili olabileceğini göstermiştir.

 7. Antep fıstığı Antep fıstığı, tonlarca sağlık yararı sunar. Birincisi, sık sık kabuklarından çıkarmanız gerektiğinden, yemeğiniz için çalışmanızı sağlar; bu da porsiyon kontrolü ve kilo yönetimi konusunda yardımcı olur. Karbonhidrat oranı düşük, lif oranı yüksek ve tüm fındıklarda olduğu gibi, kötü LDL kolesterolü azaltarak kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olabilirler. Antep fıstığı, 2009 yılında Kanser Önleme Araştırma Konferansı'nda sunulan kanıtlara göre akciğer ve diğer kanserlere karşı daha fazla koruma sağlayabilir.

 8. Kekik Hiç yiyecek kaynaklı bir hastalık geçirdiniz mi? Öyleyse, tekrar almamak için muhtemelen her şeyi yaparsınız. Diyetinize, tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilecek yeşil bir baharat eklerseniz ne olur? Araştırma, kekiklerin E. coli (Escherichia coli O157: H7) 'den hastalanma riskine karşı yardımcı olabilecek bitkilerin başında olduğunu gösteriyor. Ek olarak, yiyecek yerine tuz yerine baharat eklemek, kalp krizi ve felç riskini azaltmanıza yardımcı olabilir.

 9. Brigid Titgemeier bu blog gönderisine katkıda bulundu.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c