Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İsrail Su Yönetiminde Belirsiz Bir Kahraman mı

Entelektüeller için umut var mı?

 1. TEL AVIV - Bu yüzden dünyanın liderini su koruma alanında incelemeye geldim. İsrail'in meşru olarak bu ayrımı kazandığını kim bilebilirdi?

 2. Görsel, Fra.ctl, Andrea Rodriguez tarafından sağlandı

 3. Gerçekten de, İsrail şu anda yağmur olmadan çalışabileceği verimli bir su temini ve koruma altyapısı oluşturan dünyadaki tek ülkelerden biri. Bu nasıl mümkün olabilir? Tuzdan arındırma tesisleri yapbozun en önemli parçalarından biridir; oldukça rasyoneldir, düşük akışlı her şey ve her damlanın değeri hakkında yüksek halk bilinci ile süslenir. Bahsedilmez, kuru ve sıcak yaz aylarında su sağlayan 250'den fazla depolama tankı ve büyük rezervuarlardan oluşan sofistike bir ağ. Bu altyapı projelerinin birçoğu esas olarak Ulusal Yahudi Fonu'ndan gelen özel ABD fonlarıyla inşa edildi.

 4. Görsel, Fra.ctl, Andrea Rodriguez tarafından sağlandı

 5. İsrail, su yönetimi konusundaki uzmanlığı konusunda açılıyor. 2014'te yazdığım gibi, "Bir Kayadan Suyu Sıkma" bölümünde, birçok kavisli ülkeden temsilciler İsrail'in su uzmanlarıyla çalışmak için ziyarette bulundular ve kendi kuraklık alanlarına geri dönebilecekleri konusunda büyük bilgilerle yola çıktılar. Su çözümleri konusunda dünyanın pek çok yerinin İsrail'in entelektüel sermayesinden yararlanabileceğini düşünüyorum.

 6. Lord, yardımlarını burada Kaliforniya'da kullanabileceğimizi biliyor. New York Times'ın "Science Times" bölümünün kısa bir kapak öyküsü, Kaliforniya'daki kriz durumunu ve Central Coast ile Central Valley'deki çiftçiler arasındaki savaşı, oh, belki de 20 milyon civarında Los Angeles havzasının sakinlerini inceledi. Ayrıca suya da ihtiyacı var. Bir keresinde, L.A.’nın Pasifik Okyanusu’na olan yakınlığına rağmen, tuzdan arındırma kelimesinden bahsedilmiyor. Bunu anladığımdan emin değil misin? Belki de, Batı Yarımküre'deki en büyük tuzdan arındırma tesisinin, Carlsbad, CA merkezli Claude "Bud" Lewis Tuzdan Arındırma Tesisi'nin kurulması için planlama, finansman ve onay alma sürecinde karşılaşılan karmaşık ve çoğu zaman zayıflatıcı süreci ile ilgilidir. Poseidon'un sahibi olduğu ve işlettiği bu tesis 15 yıl sürdü, bitmeye başladı ve şimdi günde 50 milyon galon su üretiyor. Bütçe, en açık beklentileri bile aştı ve hepsi söylendiğinde ve yapıldığında 1 milyar dolara ulaştı. Bu örnekten farklı olarak, İsrail su yönetimi için ulusal bir strateji geliştirmiştir, çünkü devlet su şebekesini işletmektedir. Bu durum, mahkeme salonunda, ilçe bazında, eyalet bazında eyalet bazında anlaşmaların planlanması ve kapatılması gerektiği konusundaki evimizdeki durumun keskin bir karşıtlığı. Bu arada, gelecekte tuzdan arındırma tesislerinin veya diğer kuraklık yönetimi çözümlerinin peşinde koşmak için 15 yıl beklemek bir seçenek olmayabilir.

 7. Görsel, Fra.ctl, Andrea Rodriguez tarafından sağlandı

 8. "ABD hükümeti, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 50 eyaletimizin 40'ının su sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını tahmin ediyor. Kaliforniya, İsrail’in Kaliforniya’daki su sektörüne katılımını hızlandırmak için İsrail’le bir anlaşmaya girmiş, diğer devletlerin de takip edeceğinden eminim, İsrail’in dünyaya daha kuru ve su kısıtlı bir geleceğe nasıl hazırlanacağını öğretecek çok şeyi var. "dedi. bir New York City emlak geliştiricisi olan Jeff Levine ve Ulusal Yahudi Fonu Başkanı. JNF, atık ve akıntı sularının arıtılması, geri dönüşümü ve toplanması, sorumlu akifer sondajı ve nehir rehabilitasyonu yoluyla İsrail'in su ekonomisini% 12'den fazla arttırmada ayrılmaz bir ortak olmuştur.

 9. Görsel, Fra.ctl, Andrea Rodriguez tarafından sağlandıDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407