Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Sarsıntısı Sağlıklı Bir Protein Kaynağı mı?

Hususlar

 1. İnkaların Kızılderili soyundan sığır eti sarsıntısı icat etmiş olabilir. Avlanma için yeterli et sağlayamadığı zamanlarda, kış için etleri korumak amacıyla hazırlama yöntemini kullandılar. Bugün, sığır eti sarsıntılı üreticileri onu tuz ve ısı ile sertleştiriyor ve lezzetleri vurgulamak için sıklıkla baharat kullanıyorlar. Sığır sarsıntısının besinsel bileşimi birçok diyet yararı sağlar.

Hususlar

 1. Sığır eti sarsıntısı sodyum ve doymuş yağ bakımından yüksektir ve diyetinizde en sağlıklı protein kaynağını yapamayabilir.

Protein Dolu

 1. 1 onsluk sığır eti sarsıntılı bir parça 9,4 gram protein sağlar. Önerilen Diyet Ödeneklerine veya BKİ'ye göre, kadınların günde 46 gram proteine ​​ve 56 gram erkeğe ihtiyacı vardır. Protein, bağırsaklarda, vücudunuzun tüm vücut sistemlerinin işleyişinde yer alan dokuları ve enzimleri oluşturmak için kullandığı amino asitlere parçalanır.

Yağda Yüksek

 1. Vücudunuz iltihabı azaltmak ve beyninizin sağlığını desteklemek için yağ gerektirir. Bir ons et sarsıntılı 116 kalori içerir. Sığır eti konservesi kalorisinin yarısından fazlası, 66, 7.3 gram toplam yağdan elde edilir. Toplam yağ içeriği, 3.1 gram doymuş yağ içerir. Kardiyovasküler hastalık riskinizi azaltmak için, Amerikan Kalp Birliği, doymuş yağ alımının, kalbin sağlıklı doymamış çoklu doymamış yağlardan gelmesiyle birlikte, 15.5 gram veya 140 yağ kalorisine eşit olan toplam günlük kalorinin yüzde 7'sinden daha az olmasını sınırlandırmasını önerir. bitkisel yağlar ve deniz ürünleri - ve tekli doymamış yağlar - bitkisel yağlarda, kuruyemişlerde, tohumlarda, zeytinlerde ve avokadolarda bulunur.

Kolesterol Kaynağı

 1. Krave sığır eti sarsıntılı bir porsiyon üreticinin web sitesine göre 15 miligram kolesterol içeriyor. ABD Diyet Yönergeleri günlük kolesterol alımınızı yiyeceklerden günde yaklaşık 300 miligrama sınırlamanızı önerir. Bununla birlikte, gıdadaki kolesterolün kötü olduğu düşünülürken ve arterlerde plak oluşumuna katkıda bulunacağı düşünülürken, gıdadaki kolesterol kan kolesterol seviyenizi veya kalp sağlığınızı etkilemeyebilir. Kalp sağlığı ve kolesterol hakkında endişeleriniz varsa, öneriler için doktorunuzla konuşun.

Bağışıklık Güçlendirici Çinko

 1. 1 ons et sarsıntısında 2.3 miligram çinko ile, Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından önerilen günlük alımın büyük bir kısmını alıyorsunuz (yaşa bağlı olarak günde 2 ila 13 miligram arasında değişen, cinsiyet ve özel sağlık ihtiyaçları). Zinc, bağışıklık sisteminiz ve hücre bölünmesi süreci gibi vücudunuzun birçok fonksiyonunu destekler. Çinko eksikliği semptomları, yavaş yara iyileşmesini ve tat ve koku duyularının kaybını içerir.

Çok Fazla Sodyum

 1. Bir ons porsiyon sığır sarsıntılı 590 miligram sodyum içerir. Sodyum, sıvı basıncını arttırır, bu da kan basıncınızda yükselmeye neden olabilir ve kalbinizi strese sokabilir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, sodyum tüketiminin günde 2.300 miligram ile sınırlandırılmasını önermektedir. Yüksek tansiyonunuz, böbrek hastalığınız, diyabetiniz varsa veya kalp hastalığı riskinizi azaltmak istiyorsanız, CDC sodyum alımınızı günde 1500 miligram ile sınırlandırmanızı önerir.

Karbonhidratlarda Düşük

 1. Sığır eti sarması için eklenen aromaların bazıları, 2.55 gram şeker ve 0.5 gram lif içeren 3.12 gram karbonhidrat içeriğine katkıda bulunur. Sığır eti jerky'nin karbonhidrat sayısı 5 gramın altında olduğundan, düşük karbonhidratlı bir çerez olarak kabul edilebilir.



Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c