Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Spor Taraftarı Olmak Sizi Nasıl Mutlu ve Sağlıklı Hale Getirir

Bilmiyordun, Ama Bu yüzden Çilek Yemeniz Gerekiyor!

 1. Bu, bir spor takımını kendiniz olarak talep etmenin çok gerçek bir zihinsel sağlık avantajı olduğuna dair tartışmasız, araştırma destekli bir kanıt olacaktır. Evet, oyunlar sırasında tansiyon artışı veya kayıplardan sonra testosteron düşüşü gösteren çalışmalar var. Ancak epik fandom ayrıca, Murray State Üniversitesi'nden spor psikolojisi profesörü Daniel Wann tarafından yapılan araştırmalara göre, kişinin sosyal yaşamıyla daha yüksek düzeyde refah ve genel mutluluk ile, daha düşük yalnızlık ve yabancılaşma düzeyleri ile de bağlantılı.

 2. Spor Hayranları: İzleyicilerin Psikolojisi ve Sosyal Etkileri adlı kitabın yazarı Wann, spor fandomuyla iyi hissetmenin iki yolu olduğunu açıklıyor.

 3. “Biri başarılı bir takımı takip ediyor olacak ve ikincisi de onlarla özdeşleşiyordu” dedi Wann Huffington Post'a. “Ekibiniz iyi yapmasa bile bu sağlık yararlarını elde edebilirsiniz; bunu tarihsel olarak başarısız olan ekiplerde de bulduk” dedi. [! 3146 => 1140 = 1!

 4. Yine de, sporun diğer tüm kültürel topluluklar üzerinde sahip olduğu bir kenar var, dedi Wann.

 5. “Süper Kase'yi kimin kazanacağına dair hiçbir fikriniz yok ve gelecek yılın Süper Kase'sini kimin kazanacağını bilemeyeceksiniz” dedi Wann. “Ama eğer yeni Yıldız Savaşları filmini görmeye gidersen, ve sonra iki kez görmeye gidersen, aynı son olacağından eminim.”

 6. Böylece, bir dahaki sefere epik fandomunuzla ilgili bir şey söylenmeyen, sadece yüz boyama, fantazi ligleri, tailgating ve oyun günü izleme partilerinin zihinsel sağlığınız için çok önemli olduğunu bilmelerini sağlayın. Çok sert (hatta adil havalarda) bir fan olmanın faydaları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

 7. 1. Fandom size yerleşik topluluk Longtime hayranı Winchendon, Massachusetts'ten 66 yaşındaki Gary Sargent verir, 10 Eylül 2014 tarihinde Boston'daki Fenway Park'ta bir sosisli sandviç yiyor. (Photo by Jessica Rinaldi / Getty Images aracılığıyla Boston Globe)

 8. Örneğin, bir beyzbol şapkası takmak kadar basit bir şey yapmak, kişinin topluluk duygusu üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir, dedi Wann. Örneğin, Boston'da yürürken Red Sox şapkası taktığınızı söyleyin. Birkaç yoldan geçen kişi size yaşasın, beşlik çakıyor, yumruk atıyor ve hatta yerel ekibiniz ve umutları hakkında sizinle sohbet etmeyi bırakacak.

 9. "Bütün bu insanlar senin arkadaşların ve yoldaşların olacak, isimlerini bilmesen bile, onları daha önce hiç görmedin, ve muhtemelen hiç gitmeyeceksin onları tekrar görelim "dedi. “Ama etrafınızdaki dünyayla bu önemli bağlantı duygusunu hissediyorsunuz.”

 10. 2. Topluluk, sırayla, refah duygunuzu arttırır.

 11. 3. Fandom bize ortak bir dil veriyor.

 12. 4. Fandom güvenli bir alandır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407