Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sosyal Güvenlik Bütçe Tartışmalarında Yeri Yok

İLGİLİ KAPSAM

 1. Sosyal Güvenliğin Amerika Birleşik Devletleri bütçesinin bir parçası olmadığı tartışma konusu değil. Bu kanundur. Kamu 13301. .101-508 sayılı yasa açıkça belirtiliyor:

 2. (A) TÜM BÜTÇELERDEN SOSYAL GÜVENLİĞİN HARİÇ TUTULMASI. - Herhangi bir yasa hükmüne bakılmaksızın, Federal Yaşlılık ve Hayatta Kalan Sigorta Güven Fonu ve Federal Engellilik Sigorta Güven Fonu [!yani, Sosyal Güvenlik

 3. (2) Kongre bütçesi veya

 4. (3) 1985 tarihli Dengelenmiş Bütçe ve Acil Açık Dengesi Kontrol Kanunu.

 5. Bu yasa hakkında şaşırtıcı hiçbir şey yok. Emeklilik planlarına sponsorluk yapan özel işverenlerin yasal olarak planlarını ve varlıklarını güvende tutmaları, şirketin genel işletme fonundan ayrılmış olmaları gerekmektedir. Aynı ilkeye göre ve aynı nedenle, yasa, Sosyal Güvenlik'in gelir ve varlıklarının, plan sponsorunun genel işletme fonundan, federal hükümetten ayrılmış olarak güvence altına alınmasını şart koşuyor.

 6. Şaşırtıcı bir şekilde, politikacılar net yasal yasağı rutin olarak görmezden geliyor ve genel federal harcamalarla birlikte Sosyal Güvenlik'in yararlarını ve gelir vergisi ve diğer federal vergilerden gelen makbuzlarla primlerini ve yatırım gelirlerini topluyor. Halkın Bütçesi, yasalarına uymakta ve önerilen federal gelir ve giderine Sosyal Güvenlik içermemektedir.

 7. Halkın Bütçesi Pub ile uyumluyken. L. 101-508, Sosyal Güvenliği genişletmek ve güçlendirmek için politika önerileri içerir, ancak bunların Kongre bütçe sürecinden ayrı olarak düşünülmesi gerektiğini açıkça belirtir:

 8. Ulus, göze çarpan bir emeklilik geliri kriziyle karşı karşıya kalırken, Sosyal Güvenlik’in genişletilmesi, her Amerikalı’nın güvenlik ve onurla emekli olabilmesini sağlamaya yardımcı olacak. Şu anda, Sosyal Güvenlik yardımları emekli işçiler için yılda ortalama 16.080 dolar civarında. Halkın Bütçesi, Sosyal Güvenlik'in mütevazı faydalarının bütçe tartışmalarından ayrı ve ayrı olarak artırılmasını desteklemektedir, çünkü Sosyal Güvenlik açığı bir kuruş eklemez ve kanunen, federal bütçenin bir parçası olarak sayılmaz.

 9. Fonlarının sadece kazanılmış yardımların finanse edilmesi amacına (ve ilgili idari masraflara) adanmış olması neticesinde ortaya çıkan çözüm için Sosyal Güvenliği tanımak yeni bir pozisyon olmamalıdır. Kongre İlerici Yönetim Kurulu, diğer politikacılar bunu yapmadığında bunu gördüğü için alkışlanacak. TBM minnettarlığımızı hak ediyor. Halkın Bütçesi desteğimizi hak ediyor.

 10. Sosyal Güvenlik’in tahsis edilmiş toplam gelirini genel vergilerle birleştiren görünen diğer bütçeler kınamalarımızı hak ediyor, neden birçok Amerikalı’nın Sosyal Güvenlik katkılarının hükümeti tarafından çalındığını düşündüğünü açıklıyor yetkisiz bir amaç için.

 11. Sosyal Güvenliği destekleyen ve seçmenlerinin bu hayati programa karşı sorumluluklarını aldıklarını bilmelerini isteyen politikacılar, yalnızca bu nedenle Halkın Bütçesini desteklemelidir. Kampanya sırasında, Donald Trump, art arda Sosyal Güvenliği koruma sözü verdi. Bütçesi, Sosyal Güvenlik'in ayrı ve diğer devlet gelirlerinden ve çıkışından ayrı olduğunu açıkça belirtmezse, sözünü yerine getirmiş olacak.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407