Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Somon Neden En İyi Sevgililer Günü Yapıyor # x27; Günün Hediyesi (Tarif Dahil)

İşte 13 $ Öğlen Yemeği Salatanızla Gerçekten Ne Kadar Ödediğiniz

 1. Beni dinle. Sevgililer Günü ile birlikte, Şubat ayrıca Amerikan Kalp Ayı. ABD'de kalp hastalığı önde gelen ölüm nedeni olduğundan, kalp sağlıklı, dengeli bir yemek hazırlamak muhtemelen sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kibar şeydir.

 2. Kalp sağlığına uygun gıdaları düşündüğümde, akla ilk gelen somon balığı. Omega-3'ler açısından zengin, somon dolgulu, lezzetli ve çok yönlü. Diğer çok yönlü kalp sağlıklı yiyecekler arasında fasulye, domates, brokoli, kepekli tahıllar, yulaf, zeytin yağı, chia tohumu ve yaban mersini bulunur. Koyu çikolata ve kırmızı şarap - klasik Sevgililer Günü zımbaları - da listede.

 3. Yiyecekleri sevdiklerinizle paylaşırken, beden için ruh için olduğu kadar iyi yemekler seçmenin de önemli olduğunu düşünüyorum. Yemekten sonra enerjili, dolu ve memnun hissetmek için doğal formda yiyecekleri seçmenizi öneririm; işlenmeden gelen bütün yiyecekler. Mevsimsellik göz önünde bulundurmak ve taze otlar ve baharatlar dahil etmek, lezzet ve çeşitliliğin ödün vermeden sağlıklı bir şekilde pişirmek için harika bir yoldur. İnsanların sevgiye geldiğinde genellikle kırmızı rengi düşündüğünü biliyorum, ancak yukarıdaki renkli kalp-sağlıklı gıdaların uzun listesine bakarken, bu fikri genişletme zamanı geldi!

 4. Sağlık yararlarının yanı sıra yemek yapmak ve yemek yemek, insanları önemli bir şekilde bağlayan duyusal davranışlardır. Yiyecekler temel bir hayvan ihtiyacıdır, ancak bizi insanlar olarak ayıran şey, farklı tatları ve dokuları ayırt edebilme ve yiyecekleri tamamen farklı bir düzeyde değerlendirebilmek. Yiyecekleri tüm duyularımızla deneyimliyoruz. Kavrulmuş sebzelerin karışımındaki güzel renkleri görebiliyoruz, eritilmiş peyniri ağızlarımızla ayırırken tadıyoruz, taze yaban mersini sıkılığını kaseden avuçla aldıkça hissediyoruz, kavrulmuş tavuğu fırınlayın ve ocakta cızırtılı bir makarna sosu pişirin. Sevdiklerinizle veya sevdiklerinizle yemek yemek, arkadaşlık ya da ilişki kurmanın özel, kutsal bir yoludur. Doğrusu, yaptığınız yemeği yedikten sonra birisinin gülümsemesini görmekten çok daha iyi hisler var. İnsanların kendilerini heyecanlandıran yemekleri tattıklarında yaşadıkları bu sevinç duygusu, aşçı olmaya karar vermemdeki temel nedenlerden biri.

 5. Eğer bu hafta sonu kalpleri sağlıklı bir şekilde canlandırmak istiyorsanız, en sevdiğim somon tariflerinden birini aşağıda paylaşmıştım. Bunu yapmak çok kolaydır, böylece sevdiklerinizle zaman geçirmeye odaklanabilirsiniz, ama yine de çok lezzetli! Somon suyunun sadece 25 dakikada ne kadar duman aroması emdiği şaşırtıcı. Keyfini çıkarın!

 6. Bonus ipucu: Somon parçası seçerken, parlak turuncu et ve parlak beyaz yağ içeren bir kesim arayın. Parlak, parlak ve nemli olmalıdır. Aşırı balık kokusu yerine temiz okyanus kokusu olmalı ve dokunduğunuzda hemen geri sıçraması gerekir. Parmağınız bir diş izini bırakırsa veya balığa batarsa, bu taze bir somon balığı değildir! Yemek tarifi:

 7. TARRAGON REMOULADE İLE SICAK TUTANLI SALON

 8. Hazırlık: 20 dakika Aşçı: 25 dakika Porsiyon: 4

 9. Beni dinle. Sevgililer Günü ile birlikte, Şubat ayrıca Amerikan Kalp Ayı. ABD'de kalp hastalığı önde gelen ölüm nedeni olduğundan, kalp sağlıklı, dengeli bir yemek hazırlamak muhtemelen sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kibar şeydir.

 10. Kalp sağlığına uygun gıdaları düşündüğümde, akla ilk gelen somon balığı. Omega-3'ler açısından zengin, somon dolgulu, lezzetli ve çok yönlü. Diğer çok yönlü kalp sağlıklı yiyecekler arasında fasulye, domates, brokoli, kepekli tahıllar, yulaf, zeytin yağı, chia tohumu ve yaban mersini bulunur. Koyu çikolata ve kırmızı şarap - klasik Sevgililer Günü zımbaları - da listede.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407