Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Siz ve İşvereniniz İçin Kısırlık Teminatının Yararları

Yatırımcılar aramaya başladığında, bazı doktorlar direniyor

 1. İşyeriniz ne kadar aile dostu? Bakış açınıza bağlı. Siz ve eşiniz kısırlığa maruz kalan her 8 Amerikalı çiftin arasındaysanız, işvereninize kısırlık hizmetleri için tedaviyi kapsayan bir fayda paketi sunmuşlarsa yüksek bir puan verirsiniz. Sonuçta, bir sigorta şirketi değil, menfaatinize karar veren işveren.

 2. Uluslararası Çalışanlara Sağlanan Fayda Planları Vakfı'na (IFEBP) göre, ankete katılan işverenlerin% 24'ü şimdi sağlık hizmetlerinin bir parçası olarak bir miktar doğurganlık hizmeti sunuyor. Büyük bir Amerikan şirketi için çalışıyorsanız (500'den fazla çalışanı ile birlikte), küçük veya orta ölçekli bir şirket tarafından çalıştırılmaya göre bir tür kısırlık ödeneğine sahip olma olasılığınız daha yüksektir.

 3. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), 25-44 yaş arası kadınların% 17'sinin ve aynı yaştaki erkeklerin% 9,4'ünün kısırlık için tedavi aradıklarını bildirmektedir. Kısırlık tıbbi bir hastalık olarak tanımlanır ve yumurtalık stimülasyonu, diğer ilaçlar, cerrahi, suni tohumlama (IUI) ve in vitro fertilizasyon (IVF) gibi Gelişmiş Üreme Teknolojisi (ART) dahil kanıta dayalı tedavilere sahiptir.

 4. İnfertilite hastalarının% 5'inden azı IVF'ye maruz kalsa da, muhtemelen% 20 veya daha fazlası tedaviden fayda sağlayabilir. ABD'de IVF siklusu sayısı, aileleri daha uzun süre beklemek isteyen kadınlar, ART'ın kabulü, obezite, donör yumurta kullanımı ve aynı cinsiyette evlilik nedeniyle artan% 6 oranında artmaktadır.

 5. İhtiyacınız olan infertilite tedavisi ne olursa olsun, işverenlerin ihtiyaç duyduğu bakımı karşılaması net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bunlar arasında, çalışanların memnuniyetinin ve moralinin yüksek olması ve en iyi yeteneklerin çekilip saklanabilmesi yer alıyor. Apple ve Facebook gibi teknoloji şirketleri, daha geniş kapsama alanı sunmanın rekabet avantajını ilk tanıyanlar arasında yer aldı.

 6. Şirketler ayrıca aileler ve aile inşası için destek gösterdiklerinde pozitif PR kazanıyorlar. Kapsama sunmanın faydaları, bir tür kapsam sunan büyük işverenlerin çeşitliliğine de yansıyor - Ace Hardware ve Starbucks'tan Ford ve Gap'a.

 7. İşverenler, infertilite tedavisini niçin yaptıkları konusunda, çalışanlar için "yardım istedi" ve "doğru olan şey" de dahil olmak üzere işe alımların ötesinde bir dizi açıklama sunuyor. Yine de, birçok şirket - özellikle küçük ve orta ölçekli - bir fayda sağlama konusunda isteksizdir veya çok sınırlı bir teminat sağlamayı tercih etmektedir; Pek çoğu, kaliteyi arttırmak ve maliyetleri kontrol altına almak için bu faydayı yapılandırmanın yeni ve yenilikçi yollarının farkında değil.

 8. Yılların verdiği tecrübe, kısırlık kazancı sağlamanın maliyet etkin olduğunu gösteriyor. Southwest Airlines ve Massachusetts - en geniş eyalet yetkisi ile - ödeneğin harcanan toplam prim dolarının% 1'inden azını kattığı bulundu.

 9. Çalışmalar, sağlık yardımı paketinin bir parçası olarak kısırlık hizmetlerinin dahil edilmesinin, uzun vadeli tasarruflara ve kapsamsız kısa vadeli tasarruflara kıyasla daha iyi sonuçlara yol açabileceğini göstermektedir. Eğer çiftler kendi kısırlık tedavisi için para ödüyorlarsa, her zaman en iyi seçimi yapamayabilirler ve tedavi ile uygun olmayan riskler alabilirler. Bu, optimal sonuçlardan daha düşük sonuçlara neden olabilir, bu yüzden sonuçta maliyet daha yüksek olabilir.

 10. "Kısırlık ödeneklerine erişimi olan çalışanlar genel olarak daha düşük sağlık hizmeti maliyetlerine sahip olabilir çünkü doktorlarıyla kişisel mali kaygıları değil tıbbi uygulamaya dayalı kararlar alıyorlar" diyor Julie Stich, CEBS , IFEBP'de araştırma direktörü. Örneğin, kendi başına ödeme yapan çiftler, tekrarlayan düşüklere neden olan genetik sorunları ortaya çıkarabilecek veya diğer önemli testlerden kaçınabilecek önerilen genetik taramaları atlayabilir.

 11. Öyleyse, iyi bir kısırlık kazancı neye benzemeli? Georgia Reproductive Specialists tıp direktörü Dr. Mark Perloe, etkili bir kısırlık avantajının IVF kapsamı, genetik tarama ve embriyo değerlendirmesi içermesi gerektiğini ve "daha güvenli ve sağlıklı bir hamilelik sonucu için yalnızca tek bir embriyonun yerleştirilebileceğini zorunlu kıldığını" söyledi. Açıkçası işveren için en iyi şey. "Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407