Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sevgililer Günü # x27; Gün Bayramı: Balınız için Bal

İşte 13 $ Öğle Yemeği Salatanızla Gerçekten Ne Kadar Ödediğiniz

 1. "Tatlım, evdeyim!" Bu kaçınma hiç şüphesiz eski evlerden beri evlerde duyulmaktadır. Modern zamanlarda, 1950'lerin salonlarında ekranda ölümsüzleştirildi ve Pleasantville gibi filmlerde çimdiklendi. Doğal krallığın en küçük ve en çalışkan üyelerinden bazıları tarafından yaratılan ve depolanan bu altın sıvı, dünyada tatlı ve arzu edilen her şeyin yanında durdu. Bir gıda maddesi, güzellik bakımı, tıp ve metafor olarak, etkinliği ve lezzetliliği yüzyıllar ve kültürler boyunca yaygındır.

 2. TARİHTE BALI

 3. Arıcılık veya arı yetiştiriciliğinin en az M.Ö. 700 yılına kadar uzandığı gösterilmiştir, ancak insanın arının kıymetli nektarına olan arzusunun bundan daha ileride - 10.000 yıl- İspanya'daki eski kaya resimleri, vahşi bir yuvadan bal toplayan bir merdiven üzerinde iki kadını betimliyor. M.Ö. 2100 yılına kadar, Mısır ve Hindistan'ın kutsal yazılarında baldan bahsedilmiştir; Eski Ahit'te, Vaat Edilen Topraklar "süt ve bal toprağı" olarak tanımlanır. Ve birçok kültürde rapor edilen kullanımları çeşitlendi ve bazen biraz korkutucu oldu: Roma İmparatorluğu'nda bal vergi kullandı; Yunanistan'da bir gelin, yeni kayınvalidesiyle birlik olması için kendini bal kestiren parmaklarıyla kutsadı; Osmanlı İmparatorluğu’nda, orijinal Drakula’nın Vlad Tepes’in başı bal kavanozunda saklandı!

 4. Bal, Hristiyanlık, Musevilik, Budizm ve İslam da dahil olmak üzere birçok dinin ritüelleri ve edebiyatında da bulunur. Ve mitolojik söylenti, Cupid'in “aşk oklarının” uçlarını, şüphesiz ama kısa süre sonra kurban edilecek kurbanlarına ... [! 3903 => 1140 = 1!

 5. Balda bulunabilecek inanılmaz faydalar, besin değerleri ile daha az, daha çok bu doğal tatlandırıcıya özgü antioksidan ve anti-mikrobiyal özelliklerle ilgili. Bal önemli bir vitamin ve mineral kaynağı değildir, ancak kolon kanserine neden olan enzimlerin aktivitesini durdurduğu gösterilen iki spesifik bitki besleyici de dahil olmak üzere antioksidanlar olarak işlev gördüğü düşünülen birkaç bileşik içerir.

 6. Çiçeklerden nektarın, arıların tükürüğündeki enzimlerin ve propolisin veya "arı tutkalı" nın kombinasyonu ile garip ve harika bir sinerji yarattığı görülüyor. parçalarının toplamı. 2008 Ocak ayındaki Birinci Uluslararası Bal İnsan Sağlığı Sempozyumu, büyük miktarlarda "dost bakteri" nin balın terapötik özelliklerini açıklayabileceğini, balın kan şekeri kontrolünü ve insülin duyarlılığını artırabileceğini ve balın Çocuklarda yaygın olarak kullanılan popüler ilaç dekstrometorfandan daha etkili bir öksürük önleyici.

 7. [!Önemli Not: Bal, bir yaşın altındaki bebeklere asla verilmemelidir; botulizm sporları, barsak sisteminde bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir.

 8. Balın bir başka geleneksel kullanımı, yaralar için bir pansuman gibidir ve şimdi araştırma, bunun niçin bu kadar etkili olmasının tam olarak neden olduğunu - yine, yarayı kuruyan ve sağlayan bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonunu ortaya çıkarmaktadır. anti bakteriyel ve antiseptik faydalar. Bal kokuları, şişliği ve yara izlerini azaltır; Aslında, Hindistan'da yanık hastalarını içeren son bir araştırma, balın enfeksiyonun baskılanması ve iyileşmenin hızlandırılmasında geleneksel tedavilerden çok daha üstün olduğunu buldu. Gerçekten tatlı!

 9. Balın, asırlar boyunca doğal, hoş kokulu ve tamamen hoş bir güzellik bakımı olarak kullanıldığını, nemlendirici nitelikleri ve ipeksi hissi nedeniyle kullanıldığını söylemeyi ihmal etmeyelim. Kleopatra'nın efsanevi güzelliğinin çoğunun günlük altın bal demlemesine borçlu olduğu söylenir ...

 10. EVİNDE BAL

 11. Günümüzde dünyada arıların toplandığı geniş bitki çeşitlerini yansıtan 300'den fazla eşsiz bal çeşidi var. Yani, birkaç genel kural şöyle:

 12. İşte mükemmel bir Sevgililer Günü Bayramı hazırlayabilmeniz için birkaç tarif var - tabii ki önce tatlıdan başlayarak!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407