Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Seder Tabağı Ve Sağlığınız: Fısıh Sembollerinin Besleyici Faydaları

Beslenme Uzmanlarına Göre Süpermarketteki En Sağlıklı Dilimli Ekmekler

 1. Fısıh, bu akşam gün batımından başlayarak, Yahudilerin Mısır köleliğinden kurtuluşlarını anmak için sekiz gün ilk geceleri ve mayalı ekmeğin olmadığını belirledi. Bu gece ve yarın gece, gözlemci Yahudiler, Fısıh hikayesinin anlatıldığı, yapılandırılmış akşam yemekleri Fısıh sederlerine katılacaklar.

 2. Masaldaki temalar, çoğu yemek boyunca da yenen seder tabağındaki beş, bazen altı adet gıda maddesi ile sembolize ediliyor.

 3. Diğer Yahudi bayramlarının aksine Fısıh gıdaları kesinlikle daha besleyici. Bahar yeşillikleri ve acı bitkileri, Hanuka Bayramında derin yağda kızartılmış lale ve reçelli çöreklerle karşılaştırın! Aşağıda, seder plaka bileşenlerinin bazılarını dile getirdik. Sadece plaka üzerindeki numaralı maddeyi aşağıdaki ilgili açıklamalarla eşleştirin. Öyleyse bize Fısıh'in yorumlarda sağlıklı olmanıza (veya kalmanıza) nasıl ilham verdiğini bize bildirin.

 4. 1. Kavrulmuş Kemik Kudüs'teki tapınağa getirilen teklifin bir simgesi olan kemik, seder tabağındaki yenmeyen tek şeydir. Kemik geleneksel olarak bir kuzu veya tavuktandır. Bununla birlikte, etsiz yiyiciler, en azından sağlık söz konusu olduğunda, vejetaryen ikameleriyle ilgili bir şeyin üzerine olabilirler. Her iki pancar (“kanayan” göründüğü için) ve tatlı patates (“Paschal Yam”, “Paschal Lamb” da bir oyun) besleyici perks ile yüklenmiştir. Pancarın koyu kırmızı rengi, antienflamatuar ve antioksidanlar olarak işlev gören bir dizi bitkiden gelir. Tatlılar, yüksek dozda bir lif sağlarken bağışıklığı artıran ve cildinizi koruyan beta karoten ile yüklenmiştir.

 5. 2. Romaine Marul Seder tabağındaki iki acı bitkinin biri olan romaine horseradish'ten daha az besleyicidir (aşağıda daha fazlası). (Her iki acı ot da, Yahudilerin Mısır'da köle olarak karşılaştıkları acı zamanları sembolize eder.) Ama bu marulun sunabileceği bir şey olmadığı söylenemez. Bir porsiyon günlük olarak önerilen A vitaminden, iyi bir C dozundan ve bir miktar lifden, hepsi de çok az kalori için.

 6. 3. Charoset Elmalar, Cevizler ve Kırmızı Şarabın tümü, Tüm Zamanların En Sağlıklı 50'lı Yiyecekleri listemizde kazanılan tüm noktaları içerir. Bu lezzetli karışım, Yahudilerin Mısır'daki köleliğini hatırlatan seder tabağındaki tuğlaları ve harcı andırıyor. Bileşenler birlikte lif, kalp hastalıklarına karşı koruma, iltihap azaltma ve düşürülmüş kolesterol sunar. [! 2717 => 1140 = 1!

 7. 5. Horseradish Grandpa, sinüslerinizi temizlemek için bu acı otu yemenizi teşvik edebilir, ancak horseradish'in de doktor onaylı faydaları vardır. Aslında, WebMD'ye göre, olası bakterilerle mücadele gücü sayesinde UTI'ler, eklem ağrısı ve öksürükler için kullanılabilir. Ayrıca, lahana ve brokoli gibi besinsel güçler içeren ve bazı kanser koruması sağladığı anlaşılan brassica bitki ailesinin bir üyesidir.

 8. 6. Sert Haşlanmış Yumurta Fısıh tekliflerinin bir başka hatırlatıcısı olan yumurtalar, doğal olarak oluşan kolesterolleri nedeniyle tartışmalara maruz kaldılar. Ancak Mayo Clinic'e göre yumurtalardaki diyet kolesterolünün çoğu insanda kalp hastalığı riskini artırmada rol oynadığı gösterilmiştir. Yumurtalar kolin bakımından zengindir, hafıza için önemlidir, ayrıca lutein ve zeaksantin, görme açısından anahtardır. Yumurtalar aynı zamanda harika bir protein kaynağıdır.

 9. Fısıh, bu akşam gün batımından başlayarak, Yahudilerin Mısır köleliğinden kurtuluşlarını anmak için sekiz gün ilk geceleri ve mayalı ekmeğin olmadığını belirledi. Bu gece ve yarın gece, gözlemci Yahudiler, Fısıh hikayesinin anlatıldığı, yapılandırılmış akşam yemekleri Fısıh sederlerine katılacaklar.

 10. Masaldaki temalar, çoğu yemek boyunca da yenen seder tabağındaki beş, bazen altı adet gıda maddesi ile sembolize ediliyor.

 11. Diğer Yahudi bayramlarının aksine Fısıh gıdaları kesinlikle daha besleyici. Bahar yeşillikleri ve acı bitkileri, Hanuka Bayramında derin yağda kızartılmış lale ve reçelli çöreklerle karşılaştırın! Aşağıda, seder plaka bileşenlerinin bazılarını dile getirdik. Sadece plaka üzerindeki numaralı maddeyi aşağıdaki ilgili açıklamalarla eşleştirin. Öyleyse bize Fısıh'in yorumlarda sağlıklı olmanıza (veya kalmanıza) nasıl ilham verdiğini bize bildirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407