Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sarımsak ve Soğanın Şaşırtıcı Sağlık Faydaları

Bilmiyordun, Ama Bu yüzden Çilek Yemeniz Gerekiyor!

 1. Biraz daha iyi hissetmek için biraz daha kötü koku almaya hazır mısın?

 2. Tabii ki, bu sebzelerin hayranları için cevap, yankılanan bir "evet" dir!

 3. Eski zamanlardan beri, tüm dünyada mutfak kullanımları için soğan, sarımsak ve yeşil soğan ödüllendirildi. Dayanıklılıkları nedeniyle, soğan uzun mesafelerde sevk edilmiş ve satılmıştır. İngiltere'den yapılan bir araştırmaya göre, bahçe bitkileri söz konusu olduğunda, domatesler domateslerden sonra en önemli ikinci soğandır.

 4. Şimdi ABD, İngiltere, Fransa, İtalya ve diğer ülkelerden bilim adamları, soğan, sarımsak ve yeşil soğan gibi allium sebzelerin olağanüstü sağlık yararlarını doğrulamaktadır. Araştırmalar, bu sebzelerin detoksifikasyona nasıl yardımcı olduğunu ve güçlü antioksidanlar olarak nasıl davrandığını, bağışıklık tepkilerini arttırdığını ve iltihaplanmayı azalttığını araştırdı.

 5. Daha fazla bilgi edinin: Sarımsak - Otların Ne Yaptığını Bilin

 6. Soğan ve Sarımsak özel kılan nedir?

 7. Bazı bilim adamları, soğan ve sarımsaktaki bileşenlerin allil sülfit ve biyoflavonoid denilen bileşenlerin, çok miktarda sarımsak ve soğan tüketen insanlarda genellikle kanser ve kalp hastalığı sıklığının düşük olduğunu gösteren araştırma gözlemlerinde anahtar olabileceğine inanmaktadır. , daha az yiyenlere kıyasla.

 8. Kanserden Korunma için Beslenme Desteği

 9. Ulusal Kanser Enstitüsünden bir çalışma, günde 10 gram (yaklaşık iki çay kaşığı) veya daha fazla sarımsak, soğan veya yeşil soğan yemenin, istatistiksel olarak anlamlı derecede düşük prostat kanseri riski ile ilişkili olduğunu buldu. Çalışmaya katılanlar.

 10. Case Western Reserve University'de yapılan bir çalışma, sarımsakların, kanser öncesi tümörlerin (poliplerin) kalın bağırsakta görülme oranını azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

 11. Detoksifikasyon için Sarımsak ve Soğan

 12. Çoğu kanserin, genellikle çevresel toksinler tarafından indüklenen DNA’nın zarar görmesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Seattle’daki Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi’nde yapılan bir araştırma, bir çay kaşığı taze sarımsak ve günde yarım bardak soğan yemenin, sağlıklı kadınların kan hücrelerinde toksinlerin giderilmesi için kilit bir enzim seviyesini artırdığını buldu. Bu çalışmanın yazarları, erkeklerin daha büyük vücut boyutlarından dolayı aynı etki için ortalama olarak daha yüksek bir doza ihtiyaç duyacağına inanıyorlardı.

 13. Neden Günün 24 Saatini Detoksize Etmeniz Gerekiyor

 14. İskoçya'da yapılan bir başka çalışma, sote edilmiş soğan yemenin, kan hücrelerinin DNA hasarına karşı direncini arttırdığını buldu.

 15. Sarımsak ve Kolesterol

 16. Stanford Üniversitesi’nde yapılan son derece halka açık bir klinik araştırma, sarımsakların orta kolesterolü yüksek olan sağlıklı kişilerde kolesterol seviyelerini düşürmediğini tespit ederken, önceki çalışmalarda sarımsak kolesterol üzerinde olumlu etki yaratma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir. erkeklerde kadınlarda ve sağlıklı bireylerde kadınlarda diyabet veya kalp hastalığı olan hastalarda.

 17. Bu olumsuz denemenin haberleri, sarımsaktaki kolesterol düşürücü etkilerin tüm insanlar için aynı olmadığını ve sağlıklı erkeklerin büyük bir yüzdesini içeren herhangi bir çalışmanın etkilerini kaçırabileceğini fark edemedi. Çalışılan kişiler diyabet veya kalp hastalığı olan hastalar ise bulunabilir.

 18. Ek olarak, kolesterol ve kalp hastalığı arasındaki bağlantıya çok fazla odaklanılırken, sarımsakların kalp hastalıklarını önlemedeki yararları muhtemelen kolesteroldeki değişiklikler dışındaki faktörlerden kaynaklanmaktadır.

 19. Özellikle, klinik deneyler, düzenli sarımsak tüketiminin, kalsiyum birikimini azalttığını ve koroner arterlerde arteriyel plak boyutunun azaldığını, sağlıksız kanın pıhtılaşmasını önlediğini ve çalışılan kişilerin dolaşımını geliştirdiğini göstermiştir.

 20. Gününüze Sarımsak ve Soğan Nasıl Eklenir

 21. Minimum etkili miktar, genellikle günde iki çay kaşığı veya iki yemek kaşığı soğan veya yeşil soğan, kıyılmış veya ezilmiş.

 22. Karamelize Soğan

 23. Lezzetli bir garnitür için oğlum Jonathan Galland karamelize soğan için bu basit tarifi yazdı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407