Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Tatiller İçin Bir Reçete: 14 Temel Malzemeler

Sadece git.

 1. Susan Blumenthal, M.D. ve Katherine Perez tarafından

 2. Ralph Waldo Emerson'un bir keresinde, "ilk servet sağlıktır" dediği gibi. Bu tatil sezonunda neyin en müteşekkir olduğumuzu düşünürken, sağlığın önemini de hatırlayalım. Tatiller birçoğu için neşe ve mutlulukla dolsa da, seyahat, akraba ziyaretleri ve diyet ve egzersiz hedeflerini sürdürmekle stres ekleyebilirler. Aşağıda listelenen mutlu ve sağlıklı bir tatil sezonu sağlayacak bir tarif için bazı önemli maddeler:

 3. 1) İyi Yemek

 4. Yılın bu döneminde neredeyse her olayda bol miktarda yiyecek var. Ancak, tatil mevsiminin yıl boyunca sağladığınız sağlık kazanımlarını geri almasına izin vermeyin. Meyveler, sebzeler, lifler, kepekli tahıllar, protein ve vitaminler açısından zengin dengeli bir diyet yapın ve kalorileri, doymuş yağları ve tuzu azaltmaya çalışın. Akıllı beslenme, sağlıklı bir kilonun korunmasına yardımcı olur ve uzun süreli sağlık yararları sağlar; kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet, bazı kanserler ve diğer hastalıklar gibi kronik hastalık riskini azaltır. Bununla birlikte, sağlıklı beslenme düzenlerini korumak, tatil mevsiminde zor olabilir. Sağlıklı beslenme için görsel bir rehber olan My Plate gibi etkileşimli araçlar, bu festival sezonunda sağlıklı yiyecekleri ve servis boyutlarını tanımlayarak besleyici bir yemek oluşturmanıza yardımcı olabilir. Diyetinizi devam ettirmek için, tatiller sırasında rutin bir program hazırlayın, tabağınızı sebze ve meyvelerle doldurun, bol su içiniz ve dikkatli bir şekilde yiyerek yemeğinizin tadını çıkarmaya zaman ayırın. Güne enerji artışı sağlayacak ve gün boyu iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olacak sağlıklı bir kahvaltı ile başlayın (Amerikan Kalp Birliği'nden ipuçlarını alın). Tatil partilerinde, yemeğe ev sahipliği yapıyor veya paylaşmak için yiyecek getiriyor olsanız da, yağ, şeker ve kalorileri azaltarak tarifleri daha sağlıklı hale getirin. Tariflerinizdeki sağlıksız maddeleri azaltmak için bazı basit püf noktaları arasında yağsız tavuk suyu kullanmak, yağ ve tereyağı miktarını azaltmak ve kremayı yağsız yoğurt veya ekşi krema ile değiştirmek yer alıyor. Tabağınızı doldururken yağsız hindi eti, kepekli tahıllar, meyveler, sebzeler, et suyu çorbaları, salatalar ve su ve lif içeren diğer yiyecekleri seçin. İyi bir çeşitlilik de önemlidir - farklı doku ve renklere sahip az miktarda yiyeceğin örneklenmesi, isteklerin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Biraz şımartmak için kendinizi cezalandırmayın - sadece daha az sağlıklı yiyeceklerin bazı bölümlerinde ılımlı olun ve bu tatil sezonunda en sevdiğiniz tatlılığın tadını çıkarın, ancak bunu küçük miktarlarda yapın.

 5. 2) Güvenle Pişir ve Yemek Yap

 6. Tatil yemeklerinizi hazırlarken gıda güvenliği çok önemlidir. Gıda kaynaklı hastalık yılda yaklaşık 3.000 ölümden sorumludur ve 6 Amerikalıdan 1'i kirli yiyeceklerden veya içeceklerden her yıl hastalanır. Gıda kaynaklı hastalık riskini azaltmak için, tüm et, tavuk ve deniz ürünlerini güvenle çözün, hazırlayın ve pişirin. Dondurulmuş etleri buzdolabında veya bir mikrodalga fırında soğuk suda güvenli bir şekilde çözerek bakterileri uzak tutun - tezgâhta asla çözülmeyiniz veya marine etmeyiniz. Yüzeyleri, kapları ve kesme tahtalarını iyice temizleyin ve çiğ ete dokunduktan sonra ellerinizi en az 20 saniye yıkayın. Temiz olmayan yüzeyler ve aletler hastalığa neden olan bakterileri diğer gıdalara aktarabilir. Alışveriş sepetinizde, buzdolabınızda ve kesme tahtalarınızda çiğ etinizi, kümes hayvanlarınızı, deniz ürünlerinizi ve yumurtalarınızı hazır yiyeceklerden ayırarak çapraz bulaşma riskini en aza indirin. Pişmiş yemeğinizin rengini kontrol etmek, bakteriyel kontaminasyon içermediğinden emin olmak için yeterli değildir; bu nedenle, etin doğru iç sıcaklığını sağlamak için bir yemek termometresi kullanın ve güvenli minimum pişirme sıcaklıklarını takip edin. Bakteriler oda sıcaklığında hızla çoğalabildiklerinden, artıklar da dahil olmak üzere artık yiyecekleri derhal buzdolabında veya derin dondurucudaki kaplarda saklayın. Meyve ve sebzeleri de güvenle kullanmayı unutmayın; meyve ve sebzeleri soymadan önce, yemek yemeden ve hazırlamadan önce yıkayın. Son olarak, artan seyahat ve soğuk / grip mevsimi ile çakışan tatil mevsimi boyunca, ellerinizi sık sık yıkayın ve virüslerin ve diğer mikropların yayılmasını önlemek için alkol bazlı el dezenfektanları kullanmayı düşünün.

 7. 3) Aktif Olun

 8. 4) Hidratlı Kalma

 9. 5) Tatil İhtiyaçlarınızı Düzenleyin

 10. 6) Sigarayı Bırak

 11. 7) Ailenin ve Arkadaşların Keyfini ÇıkarınDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407