Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı, Lezzetli Muz Ekmeği için 4 Püf Noktaları

Tüm Zamanların En İyi Tatlı Tariflerinin 50'si

 1. EatingWell Dergisi için Tarif Geliştirici Test Cihazı Emily McKenna tarafından    Yıllar geçtikçe muzlu ekmek tarifimi mükemmelleştirdim - olgunlaşmış muzları kullanmak için en sevdiğim çözümlerden biri. Bütün çok amaçlı unu veya tamamen çok amaçlı beyaz un ile karıştırılmış tam tahıl unu kullanıyorum ve tarifte belirtilen toplam toz şeker miktarını kesmek için muzların doğal tatlılığına elimden geldiğince güveniyorum. Ayrıca muzlarımı püre haline getirmeyi ya da parçalamayı çok seviyorum, böylece ısırılacak meyvelerin büyük parçaları ortaya çıkıyor. Her zaman bir avuç dolusu kıyılmış ceviz atarım ve bazen bir tutam tarçın ya da hindistan cevizi ekler ve bir avuç koyu çikolata parçasını eklerim.

 2. Related: Muz Kremalı Katmanlı Kek ve Daha Kolay Muz Tarifler

 3. Related: Daha Sağlıklı Bir Cupcake Nasıl Pişirilir

 4. 1. Daha Az Şeker Kullan:

 5. Bu gerçekten iki parçalı bir ipucu. Muz ekmeğime mümkün olduğunca az şeker eklemeye çalışıyorum. Bu da ekmeğime mümkün olduğunca doğal ve kremalı muzları koymak anlamına geliyor. Bu yüzden, bir tarif iki orta boy muz çağırdığında, genellikle üç tane kullanırım. Ne kadar neşeli olursa olsun, bence bu taktiğin beni asla yanlış yönlendirmediğine yemin ederim. Ekmekler çok güzelce pişiriliyor, süper nemli kalıyor ve yoğun muz tadı var.

 6. Şeker seçimine gelince, her zaman açık veya koyu kahverengi şeker kullanmaya başladım: kahverengi şeker, ekmeğime toz şekerden daha derin, karamel benzeri bir lezzet katıyor; lezzet.

 7. 2. Çok Amaçlı Unu Buğday Unu ile Değiştirin:

 8. Genel olarak, bir tarifteki çok amaçlı unun en az yarısını tam buğday unu ile değiştirebilirsiniz. Muz ekmeğimde birebir takas yapma eğilimindeyim, tüm buğday unu veya kepekli un unu yerine kullanılan tam buğday unu miktarını kullanmak yerine; tam buğday unu ekler ve ben ekstra lif (çok amaçlı olarak neredeyse dört katı), potasyum, magnezyum ve çinko istiyorum. Kepekli unun besinsel faydalarını istiyorsanız, tam buğday tadı olmadan, beyaz kepekli unu kullanın.

 9. Denenecek Tarifler: Kızılcık Cevizli Hızlı Ekmek ve Daha Çok Kepekli Ekmekler Kekler

 10. 3. Sağlıklı Meyve ve Kuruyemiş ekleyin:

 11. Ekmeğimdeki muz miktarını arttırmanın yanı sıra (ilk ipucuma bakın), doku, lezzet ve sağlık yararları sağlayan farklı meyve ve fındık çeşitlerini de karıştırmayı seviyorum. Meyveye gelince, turta tadına bayılırım, dolgun yaban mersini. Muz ekmeğime, 1/2 bardak yaban mersini ekleyip, ıslak ve kuru malzemeleri bir araya getirdikten sonra onları katlayacağım. Somunlara gelince, 1/2 su bardağı kızarmış, kabaca doğranmış ceviz, hamurdan önce hamurun içine katlanmış, ceviz aroması ve çıtır çıtır bir şey ekler, iyi omega-3 yağları ile birlikte "kötü" LDL kolesterolün düşürülmesine yardımcı olabilir. Benzer miktarda kıyılmış badem, sağlıklı tekli doymamış yağlar sağlar.

 12. Kaçırmayın: Bahar Meyve Çubukları Nasıl Yapılır

 13. 4. Daha Az Tereyağı ve Daha Fazla Ayran Kullanın:

 14. Ayran muz ekmeğinde harika. 1 su bardağı yağsız ayran artı 2 çorba kaşığı kanola yağının bir kombinasyonunu kullanarak, neredeyse iki tereyağla - sadece iki kızartma kaşığı alabilirsiniz. Keyifli bir keskin tat vermenin yanı sıra ayran, ekmeğinizi pişirildiği gibi nemli tutmanıza yardımcı olur.

 15. Denemek için tarifler: Muz-Yabanmersini Ayran Ekmeği ve Daha Sağlıklı Muffins Hızlı Ekmekler

 16. Muz ekmeği veya diğer hızlı ekmekleri daha sağlıklı yapmak için en sevdiğiniz yöntem nedir?

 17. Emily McKenna, EatingWell Test Kitchen'da tarifler test ediyor ve geliştiriyor. Emily geçenlerde New York City'den Vermont'a taşındı ve burada Food Wine, food52.com ve Real Simple'da çalıştı. Son zamanlarda lahana şerefine dönüşüyor ve çörek, çilek meyan kökü ve İtalyan-Amerikan büyükannesinin yaptığı her şeyi, özellikle de pizzaya bir zaafı var. [! 130 => 1140 = 1!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407