Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Bir Baba İçin 5 Doğu Sağlık İpuçları # x27; s Günü

10 Ke9 Salata 2019 Her Gün Her Gün Yemek İstersiniz

 1. Babamın bu Babalar Günü'ne sevgisini göstermek için ne yapacaksınız? Ona başka bir polo gömlek, saat, alet veya likör vermek yerine, ona iyi bir sağlık armağanı vermeyi düşün. Çoğu baba, kendi sağlıkları için endişe duyan çok fazla zaman harcadıkları için tam olarak bilinmemektedir ve kariyer ve ailenin sorumluluklarını dengelemek kimseyi etkileyebilir. Babalar Günü, takdirinizi gösterme zamanıdır. Ayrıca, babanıza denge sağlamanız ve daha iyi hissetmeniz için bir fırsat. İşte ona hak ettiği günü vermenin ve tekmelemeyi sürdürmeye devam edecek bazı alışkanlıklar başlatmanın beş yolu!

 2. 1. Doğu Egzersizine bir tur verin. Tabii ki, onun günü ve eğer baba geri tepmek ve oyunu izlemek istiyorsa, sorun değil. Ancak aksama süresi her gün egzersiz için en az 30 dakika olacak şekilde dengelenmelidir. Yürüme veya bisiklete binme, aerobik egzersizin iyi biçimleridir. Babamın yeni bir şey yapmasını sağlamak için Doğu'ya bak. Ona bazı dersler satın alabilir ve daha da iyisi ona katılabilirsiniz.

 3. Doğu çalışmaları genellikle bedeni ve zihni birbirine bağlayan bütünsel bir yaklaşım benimsiyor. Tai Chi'nin eski savaş sanatı, güç, esneklik, denge ve koordinasyonu artırırken kalbin pompalanmasını sağlamak için yumuşak, akıcı hareketleri birleştirir. Esneklikten bahsetmişken, yoga birçok sağlık yararı sağladığı gösterilmiştir - bağışıklık sistemini güçlendirir, migreni rahatlatır ve hatta cinsel performansı arttırır. Başka bir bükülme için, nefes egzersizlerini yumuşak hareketlerle birleştiren fiziksel ve zihinsel bir eğitim şekli olan Qigong'a onu rahatlatın. Asya'da binlerce yıldır uygulanmaktadır ve denge, koordinasyonun yanı sıra yorgunluk, stres ve depresyonu hafiflettiği bilinmektedir.

 4. 2. Stresini Dinlenmeye Yatırın. Babalar sıklıkla dünyanın ağırlığını omuzlarında taşırlar. Çok fazla stres kalp hastalığı, baş ağrısı, astım, obezite, diyabet ve hatta hızlandırılmış yaşlanma gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Babamın stres düzeyinin farkında olarak ve ona bir yaşam çizgisi atarak ilgilendiğini göster.

 5. Onun için yatıştırıcı bir akupunktur seansı düzenleyin. Akupunkturun eski uygulaması yalnızca ağrı kesmek için değildir. Aynı zamanda stresi ve kaygıyı hafifletmek için etkili bir yoldur. Aslında, bazı büyük şirketler çalışanlarına yerinde kliniklerinde koruyucu bakım olarak akupunktur ve masaj hizmeti sunar. İğneler babamın işi değilse, Asya masajı ve üstyapı harika alternatifler sunar. Akupunktur noktalarını kullanarak Çin Tui Na, Thai masajı ve Japon Shiatsu, esnekliği artırmak, kasları gevşetmek, kan akışını iyileştirmek ve ağrıyı ve stresi azaltmak için sıkıştırma ve gerilmeleri birleştiren üç çeşit Doğu kaporta çeşididir. 3. Ona bir Gökkuşağı servis yapın. Babamı patates ve ekmek gibi "bej" yiyecekleri bırakmaya teşvik edin ve "Yin-Yang" dediğim şeye geçip, günde 5-10 porsiyon meyve ve sebze yiyin. Bu, ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri, mineralleri ve bitki besinlerini (meyve ve sebzelere renk veren hastalıkla mücadele eden besinler) almasını sağlayacaktır. Gökkuşağını yemek, bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kanser ve diyabet riskini düşürebilir, kan basıncını azaltabilir ve kalp sağlığını koruyabilir, hafızayı geliştirebilir ve kemikleri ve dişleri güçlü tutabilir. Sebzelere, meyvelere, baklagillere ve kepekli tahıllara odaklanan geleneksel Asya diyetine dayanarak onu lezzetli ve sağlıklı bir akşam yemeği yaparak babamın doğru yolda başlamasını sağlayabilirsiniz. Bu çok sağlıklı beslenme şekli, babamın sağlıklı bir kiloyu korumasına yardımcı olabilir. Ayrıca, hipertansiyon, yüksek kolesterol ve kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olan kalp sağlıklı bir diyet için kabul edilmiş standartlara uygundur.

 6. 4. Babam biraz Shuteye olsun. Antrenmanından, stres atma seansından ve doyurucu bir Asya yemeğinden sonra, babamın biraz hak ettiği bir uyku alması gerekir. İyi uyumanın yararları arasında kalp hastalığı, obezite ve diyabet riski, ayrıca daha güçlü bağışıklık, daha iyi hafıza ve daha iyi bir cinsel yaşam bulunur. Stresini yönetiyor, düzenli olarak egzersiz yapıyor ve sağlıklı besleniyorsa, babam her gece iyi bir gece uykusu almakta zorlanmamalıdır.

 7. 5. Sonunda, Adama Sarıl! Tamam, bu kesinlikle Asya değil. Bu evrensel! Çalışmalar, sarılmanın kan basıncını düşürmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, enfeksiyonlarla savaşmaya ve depresyonu kaldırmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Öyleyse devam et ve babama kocaman büyük ayı kucaklamalarından birini ver. İkinize de yarar sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407