Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Rosh Hashanah'ı Kutlamak İçin 20 Şey'in Kılavuzu

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Rosh Hashanah burada ve Yahudi sadıklarının uyanıp körfezi duymaları için talimat verilen bir zaman.

 2. Fakat Yahudilerin nereden başlayacağından emin değiller. Yahudi gençlik örgütü Charles ve Lynn Schusterman Family Foundation tarafından hazırlanan esprili yeni bir video, yeni yılını korkutmak isteyenler için kutlamak için basit ve eğlenceli bir rehber hazırladı.

 3. "Bal ve koç boynuzu ve oruç tuttuğunu duymaya devam ediyorsun ve aniden güdük oluyorsun" diyen video anlatıyor ve orada nasıl olduğunu bilmeyen genç Yahudilere hitap ediyor kutlamaya devam et.

 4. Ama asla korkma, video devam ediyor: "40 yıl boyunca çölü dolaşmana gerek yok; kendi balını hasat etmene gerek yok; kendi şoförün. "

 5. Bunun yerine, tatile, sürünün veya koç boynuzu ile yansıtılan ruhani bir uyandırma çağrısı olarak düşünün. Uyandırma çağrısı, laik Yeni Yıl tatili gibi eski alışkanlıklardan kurtulup gelecek aylar ve yıllar için niyetler belirleyen bir davettir.

 6. 1. Kendine yansıma alıştırması yap. Günlüğünüzü dağıtın ve geçen yılın nasıl geçtiğini ve neye minnettar olduğunuzu düşünün. Özür dilemen gereken biri var mı? Düzeltmeleri yapın ki yeni yıla hiçbir olumsuzluk yaşamaya devam etmeyin.

 7. 2. Amaç belirlemeye hazır olun. Gelecek yıl için hangi umutlara ve hedeflere sahip olduğunuzu ve sizi oraya götürmek için nelerin değişmesi gerektiğini düşünün. Pişmanlık pişmanlığını sembolize etmek için yakındaki bir su kütlesine bazı kırıntıları bile atabilirsiniz.

 8. 3. Bırak. Rosh Hashanah, fiziksel ve ruhsal alanınızı karmakarışık hale getirebilecek eski alışkanlıklara ve mallara elveda demek için harika bir zamandır.

 9. 4. Hedeflerini listele. Onları bir yere yazın ve onları her gün görebileceğiniz buzdolabına koyun.

 10. 5. Şimdi kutla! Alabilecek birçok form var ve videoda bir kaç tane var. Sizinle konuşan bir şey bulun ve şirkette yeni yılda arayacak bir arkadaşınızı kapın.

 11. "Rosh Hashanah 2016", Schusterman vakfının ROI Topluluğunun her ikisi de Eileen Levinson tarafından yaratıcı bir şekilde yönlendirilen Rob Schlissel tarafından üretildi. Bu aktör William DeMeritt yıldız.

 12. Rosh Hashanah burada ve Yahudi sadıklarının uyanıp körfezi duymaları için talimat verilen bir zaman.

 13. Fakat Yahudilerin nereden başlayacağından emin değiller. Yahudi gençlik örgütü Charles ve Lynn Schusterman Family Foundation tarafından hazırlanan esprili yeni bir video, yeni yılını korkutmak isteyenler için kutlamak için basit ve eğlenceli bir rehber hazırladı.

 14. "Bal ve koç boynuzu ve oruç tuttuğunu duymaya devam ediyorsun ve aniden güdük oluyorsun" diyen video anlatıyor ve orada nasıl olduğunu bilmeyen genç Yahudilere hitap ediyor kutlamaya devam et.

 15. Ama asla korkma, video devam ediyor: "40 yıl boyunca çölü dolaşmana gerek yok; kendi balını hasat etmene gerek yok; kendi şoförün. "

 16. Bunun yerine, tatile, sürünün veya koç boynuzu ile yansıtılan ruhani bir uyandırma çağrısı olarak düşünün. Uyandırma çağrısı, laik Yeni Yıl tatili gibi eski alışkanlıklardan kurtulup gelecek aylar ve yıllar için niyetler belirleyen bir davettir.

 17. 1. Kendine yansıma alıştırması yap. Günlüğünüzü dağıtın ve geçen yılın nasıl geçtiğini ve neye minnettar olduğunuzu düşünün. Özür dilemen gereken biri var mı? Düzeltmeleri yapın ki yeni yıla hiçbir olumsuzluk yaşamaya devam etmeyin.

 18. 2. Amaç belirlemeye hazır olun. Gelecek yıl için hangi umutlara ve hedeflere sahip olduğunuzu ve sizi oraya götürmek için nelerin değişmesi gerektiğini düşünün. Pişmanlık pişmanlığını sembolize etmek için yakındaki bir su kütlesine bazı kırıntıları bile atabilirsiniz.

 19. 3. Bırak. Rosh Hashanah, fiziksel ve ruhsal alanınızı karmakarışık hale getirebilecek eski alışkanlıklara ve mallara elveda demek için harika bir zamandır.

 20. 4. Hedeflerini listele. Onları bir yere yazın ve onları her gün görebileceğiniz buzdolabına koyun.

 21. 5. Şimdi kutla! Alabilecek birçok form var ve videoda bir kaç tane var. Sizinle konuşan bir şey bulun ve şirkette yeni yılda arayacak bir arkadaşınızı kapın.

 22. "Rosh Hashanah 2016", Schusterman vakfının ROI Topluluğunun her ikisi de Eileen Levinson tarafından yaratıcı bir şekilde yönlendirilen Rob Schlissel tarafından üretildi. Bu aktör William DeMeritt yıldız.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c