Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Rosh Hashana'da Evde Kalmaya Karar Verme. Ya da değil.

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Genç, Yahudi profesyonellerin aldıkları ilk büyük dini kararlardan biri Rosh Hashana ve Yom Kippur'un ofisine girip girmemek.

 2. Çoğu Yahudi bayramı gün batımından başlar, ofisten ayrılmak için güvenli bir zaman. Bununla birlikte, Rosh Hashana ve Yom Kippur gün boyu ilişki içerisinde ve bu yıl Rosh Hashana bu gece başlıyor - tam bu hafta ortasında. Haham David Lerner, işe gidip gitmeyeceğinize ilk karar verdiğinizde “büyük bir karar” olduğunu söylüyor!

 3. '' Yahudi hayatında böyle bir olayı düşünemiyorum '' diyor. [! 23553 => 1140 = 1!

 4. Soru şu: İnsanlar ne istiyor?

 5. Evde kalmak ve tatilleri gözlemlemek için bir çok arkadaş baskısı var. Bazı tahminlere göre, sinagogun üyesi olan ailelerin yüzde 95'inden fazlası Yom Kippur'da bir oruç ve kendini yansıtma günü için ortaya çıkıyor. Aslında, Yahudi nüfusunun bu kadar büyük bir yüzdesi evde kalıyor, bazı okullar kapanıyor, bazı mağazalar kapanıyor ve büyük Yahudi nüfusu olan şehirler tamamen kapanmış görünüyor.

 6. Ancak, işe gitmek için çok fazla baskı var. Yatırım bankacılığı gibi bazı endüstrilerde insanlar nadiren bir şey için zaman ayırır, işi yapmak ve iyi bir izlenim bırakmak için ne gerekiyorsa onu yaparlar.

 7. Jessie Bodzin, yenilikçi Yahudiler için bir dergi olan Heeb'in editörlüğünü yapıyor. Arkadaşlarından birinin ağır bir iş yüküyle yeni bir işi olduğunu söyledi, bu yüzden işe gitti ve suçluluğunun bir kısmını hafifletmek için oruç tuttu. Fakat Bodzin bu taktiği önermiyor.

 8. '' Bu her iki dünyanın da en kötüsü, çünkü kendini yansıtmadan faydalanmadan oruç tuttuğu için baş ağrısı çekiyor '' dedi. Bodzin'in başka bir arkadaşı sabah saatlerinde sinagog'a gitti, sonra çalışmaya başladı, sonra tekrar sinagog'a döndü. Onun için, belki de işe gitme suçluluğu ortadan kalktı çünkü Bodzin sinagogda çalışmaya gitmeyeceğinden daha fazla zaman geçirdiğini söyledi.

 9. En karmaşık kararların bazıları, yirmi bir şey aileden uzak bir iş için yer değiştirdiğinde ortaya çıkıyor. Birçoğu izin almak zorunda kalıyor ama gidecek hiçbir yeri yok.

 10. Bekar Yahudi Kadın'ın yazarı Leah Furman: Cinsiyet ve Arkadaşlık İçin Modern Bir Rehber, bazı insanların işe yaramadıklarını, çünkü bunun gelenekleri bozacağını, ancak zorunlu olmadıklarını söylüyor bütün gün sinagog'a git.

 11. '' Bazı insanlar için Yahudi arkadaşlarla bir araya gelmenin zamanı geldi '' diyor. “'Belki bir süre sinagoglara giderler, sonra arkadaşlarıyla öğle yemeğine çıkarlar.' '

 12. Anlam arayanlar için, Lerner onlara asıl meselenin iş yerinde cevapsız tarihler ile ilgili olmadığını ya da tatil günlerinde tükenmediğini hatırlatıyor: '' İnsanların sahip olmak için yapabilecekleri çok şey var. Kırık bir dünya üzerindeki etkisi '' diyor '' ve Yüksek Kutsal Günler bizi çağırıyor, bizi bunun için motive ediyorlar. ''

 13. Sinagog biletlerinin peşinden koşanlar için, My Urban Kvetch yazarı Esther Kustanowitz ilgi çekici bir alternatife işaret ediyor: Bu, Rosh Hashana için çalışma haftasının iki günü. Üç günlük bir tatil daha alırsınız, dokuz günlük bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 14. Genç, Yahudi profesyonellerin aldıkları ilk büyük dini kararlardan biri Rosh Hashana ve Yom Kippur'un ofisine girip girmemek.

 15. Çoğu Yahudi bayramı gün batımından başlar, ofisten ayrılmak için güvenli bir zaman. Bununla birlikte, Rosh Hashana ve Yom Kippur gün boyu ilişki içerisinde ve bu yıl Rosh Hashana bu gece başlıyor - tam bu hafta ortasında. Haham David Lerner, işe gidip gitmeyeceğinize ilk karar verdiğinizde “büyük bir karar” olduğunu söylüyor!

 16. '' Yahudi hayatında böyle bir olayı düşünemiyorum '' diyor. [! 23553 => 1140 = 1!Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c