Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Rekabetçi Bir Kişiliğe Sahip Olmanın Artıları ve Eksileri

Hiç Bir fikriniz Olmadığı İddiası Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Çoğumuz kendi kişilik özelliklerimizden ve rekabet üstünlüğümüz olup olmadığının bilincindeyiz. Şimdi, en büyük soru şudur: Bu bizim avantajımıza göre çalışır mı, olmaz mı? Ne kadar rekabetçisiniz ve bir şekilde mi yoksa ötekinden olmanın faydalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Uzun yıllar boyunca insanları, kişisel gelişimi ve kişilik karakteristiklerini inceledim. Bazen rekabetçi olmanın ve bazı durumlarda sahip olmadığım olumsuz bir özellik olmanın çok faydalı olduğunu gördüm. Profesyonel dengeme göre doğru dengeyi bulmak çok önemlidir.

 2. Rekabetin yüksek olduğu insanlar genellikle arzu ettikleri hedeflere ulaşana kadar sebat ederler, kolay pes etmezler ve rekabet etmek istedikleri herhangi bir alanda en iyisini en iyi şekilde incelerler. bu yüzden en iyinin de en iyisi olabilirler. Örneğin, bir yıldız atlet olmak istiyorsanız, en etkili girişimci, şirketinizde en çok para kazanmak, eşinizle en sevgi dolu ilişkiye sahip olmak, en hızlı arabayı sürmek, sınıfta en iyiyi giydirmek, o zaman insanların nasıl çalışacağını incelemek zorundasınız. Bu şekilde etiketlenmiş ve istediğiniz sonuçları elde etmek için ellerinden geleni yapanlar. Rekabetçi insanlar, statüden haberdar olma, sporda, masa oyunlarında ve hatta piyangoda kazanma arzularını yerine getirmek için ne gerekiyorsa yaparlar. Bu tür insanlar kendilerine çok güveniyorlar ve çekim yasası kazanan bir tavır sergilemenin ve herkesin çoğundan daha iyisini yapmanın kilit unsurları. Rekabetçi insanlar kadar kendinize de inandığınızda, hangi engelle karşılaşırsa yaşayın, başarılı olmaları için onları ayarlar. Birçok rekabetçi insan, kendisiyle doğrudan rekabet halindedir, önceki günden / haftadan / yıldan daha iyi olmaya çalışmaktadır.

 3. Rekabetçi olmak, insanların kibirli, kendinden emilen, çok seçici, kendileriyle dolu, esnek ve bazen de pasif olmamak gibi etiketli olmaları gibi dezavantajlarına da sahiptir. Aynı zamanda (GAD) Genelleştirilmiş Anksiyete Bozukluğu'nun başlangıcı ile pozitif bir korelasyon olabilir, çünkü yüksek rekabet gücü olan tabiatlar bazı insanları kazanmazlarsa ve her zaman yapıyorlarsa, var oluyor, çalışıyor, ders veriyorsa ve her şeyi yapıyorsa strese sokuyorlar. kazanmak için yapabilecekleriniz streslidir ve kayıplarını nasıl yönlendireceğini ve bir yenilgi yerine öğrenme dersi olarak kullanmayacağını bilen bir kimseye endişe duyabilir.

 4. Rekabetçi özelliklerinizi dengelemenin yanı sıra kaybetmeyi öğrenmenin ve kaybetmenin tamam olduğunu bilmenin en iyisidir. İyi bir tutuma sahip olmak ve son sonuçları kabul etmek genellikle daha çekicidir ve insanları her zaman kazanmadıkları için duvar koymak yerine daha ulaşılabilir kılar, bu savunma mekanizmasını kullanmak zor bir alışkanlıktır. Seni olduğun gibi yeterince iyi olduğunu ve daima kendin olabileceğini bilmeni tavsiye ediyorum. Gücünüze adım atmayı ve güçlü sonuçlar için büyük harekete geçmeyi unutmayın!

 5. Çoğumuz kendi kişilik özelliklerimizden ve rekabet üstünlüğümüz olup olmadığının bilincindeyiz. Şimdi, en büyük soru şudur: Bu bizim avantajımıza göre çalışır mı, olmaz mı? Ne kadar rekabetçisiniz ve bir şekilde mi yoksa ötekinden olmanın faydalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Uzun yıllar boyunca insanları, kişisel gelişimi ve kişilik karakteristiklerini inceledim. Bazen rekabetçi olmanın ve bazı durumlarda sahip olmadığım olumsuz bir özellik olmanın çok faydalı olduğunu gördüm. Profesyonel dengeme göre doğru dengeyi bulmak çok önemlidir.

 6. Rekabetin yüksek olduğu insanlar genellikle arzu ettikleri hedeflere ulaşana kadar sebat ederler, kolay pes etmezler ve rekabet etmek istedikleri herhangi bir alanda en iyisini en iyi şekilde incelerler. bu yüzden en iyinin de en iyisi olabilirler. Örneğin, bir yıldız atlet olmak istiyorsanız, en etkili girişimci, şirketinizde en çok para kazanmak, eşinizle en sevgi dolu ilişkiye sahip olmak, en hızlı arabayı sürmek, sınıfta en iyiyi giydirmek, o zaman insanların nasıl çalışacağını incelemek zorundasınız. Bu şekilde etiketlenmiş ve istediğiniz sonuçları elde etmek için ellerinden geleni yapanlar. Rekabetçi insanlar, statüden haberdar olma, sporda, masa oyunlarında ve hatta piyangoda kazanma arzularını yerine getirmek için ne gerekiyorsa yaparlar. Bu tür insanlar kendilerine çok güveniyorlar ve çekim yasası kazanan bir tavır sergilemenin ve herkesin çoğundan daha iyisini yapmanın kilit unsurları. Rekabetçi insanlar kadar kendinize de inandığınızda, hangi engelle karşılaşırsa yaşayın, başarılı olmaları için onları ayarlar. Birçok rekabetçi insan, kendisiyle doğrudan rekabet halindedir, önceki günden / haftadan / yıldan daha iyi olmaya çalışmaktadır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407