Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
  • Malzemeler
  • Diyetler
  • Alerjiler
  • Beslenme
  • Teknikleri
  • Mutfaklar
  • Zaman
Olmadan


Paskalya Mesajı ve Modern Gün İmparatorluğu

Mantarlardan Nefret Eden Kişiler İçin 20 Spot-On Tweet

  1. Roma İmparatorluğu'nun yönetiminde olmayabiliriz, ancak sürekli olarak ekonomik politikaları etkilemek isteyen bir şirket imparatorluğunun boğulma hissini hissettiğimizi hissediyoruz. Kudüs’ün 1. yüzyılında yaşayan Yahudiler’e ezilmeyebiliriz, ancak güvenlik ağı olmayan, baştan aşağı öğretmenleri ve hemşireleri, her renginden fazla çalışan ve az ödenen insanları olan bekar ebeveynlerden faydalanırız. Kayıtsız kanın ellerini temizleyen kayıtsız bir Pontius Pilate'imiz olmayabilir, ancak ellerini bütçe kaygılarıyla bağladığını iddia eden tembel bir vali var. İsa'nın günlerinde Roma İmparatorluğu'nun çıkarları yerel yöneticilerin kararlarını etkiledi. Bugün, Carnival Cruise Lines, Wells Fargo ve hizmet sektörü gibi şirketlerin çıkarları valimizi ve ekonomik politikalarını etkilemektedir. Vergilerin ödenmesi her vatandaşın görevi olsa da, bu şirketlerin çoğu vergilerdeki adil paylarını bile ödemiyorlar, geri kalanımız ise bu sivil görevi yerine getirmek için mücadele ediyor. Haçını taşıyan dikenli taç tacı olan bir kanama İsa olmayabilir, ama insanları imparatorluğun açgözlülüğünden koruyan ekonomik politikaları savunmak için "çarmıha gerilmiş" birçok topluluk organizatörümüz var. Paskalya'nın gücüyle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, bu korelasyonların Paskalya anlatılarını bugün hiç olmadığı kadar alakalı hale getirdiğini bilin.

  2. Bu Paskalya, kendini iyi hissettiren şarkılarla çevrili iyi hissettiren bir hikaye için mesajda yanılmıyor. Hristiyanlığın temel mesajına daha yakından bakın ve bunun çok daha fazla olduğunu göreceksiniz. Merhamet ve yaşayan İsa örneği, umut ve güçlendirme ile dolu yeni bir dünya görüşüne götürür. İsa'nın ilk takipçilerinin Roma İmparatorluğu'ndaki yaşamın zorluklarıyla yüzleşebilmeleri umuduyla. İşçi sınıfı insanlarının kurumsal Amerika'da yaşamın zorluklarıyla yüzleşebilmeleri umuduyla. Hayatımızın Paskalya mesajını dinleyebilmemiz ve noktalar arasında bağlantı kurabilmemiz önemli. Bugün Hıristiyanlığın ilk hareketini harekete geçirmek için harekete geçiren aynı ruhla bağlantı kurabileceğimizi umut ediyoruz.

  3. Paskalya anlatısı, İsa'nın, diriliş mucizesi yoluyla günün baskın güçlerinin üstesinden gelmesiyle ilgilidir. Yirmi yüzyıl sonra, Paskalya anlatısı yeni bir diriliş için yakıt sağlar. Mutlaka bir mucize kategorisine girmeyebilir, ancak mucizevidir. Topluluğun dirilişi hakkında konuşuyorum. Şimdi baskın güçlere dayanan birçok nesiller için marjinalleşmiş bir insandan bahsediyorum. Normalde çok sessiz olan, konuşmaktan korkan, değişime neden olacak eyleme dirilen insanlar hakkında konuşuyorum. Paskalya anlatısı, bir kez sessiz bir vatandaşı sesini yükseltmesi ve Wells Fargo Bank'ın neden anlaşılmaz vergi avantajları alırken, sağlık ve bakım personeline neden geçim ücreti ödemeyi reddettiğini sorması için yetki verecektir. Paskalya anlatısı, vatandaşları, Carnival Cruise Lines'ın Florida yasalarından niçin özel faydalar aldıklarını, aynı zamanda Panama'da kayıtlı oldukları için vergi ödememek için neden sorguladıklarını sorgulamaya zorlayacak. Paskalya anlatısı, seçtiği liderlerin neden öğretmenlerine, itfaiyecilere ve küçük işletme sahiplerine adım atmaya istekli olduklarını ve şirketlerin adil paylarını ödemekte isteksiz olduklarını sorgulamalarını sağlayacak. Paskalya, insanlara ayağa kalkmaları ve baskın güçlerin değişmesini talep etmeleri için yeni bir güç vererek diriltecek.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407