Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Olumlu Eylem Herkese Faydalanıyor - Asyalı Amerikalılar Dahil

Vergilerden Tasarruf ve Daha Sonra Stres Yapmak İçin Şu Anda Yapabileceğiniz 10 Şey

 1. Asya kökenli Amerikan topluluklarından olumlu eylemlerin çoğu, yüksek standartlı test puanına sahip olan Asya kökenli Amerikalıların Harvard gibi seçkin okullara gitme fırsatını kaçırdıklarına inanıyor. Bu muhalifler genellikle, Asyalı Amerikalıların, özel üniversite kayıtlarında eşit düzeyde olmak üzere SAT sınavlarında diğer öğrencilere göre daha yüksek puan almaları gerektiğini tespit eden yaklaşık 10 yıllık bir çalışmayı referans alıyor - bazen "Asya vergisi" veya "Asya cezası" olarak adlandırılan bir fark ." Bununla birlikte, bu 2009 çalışmasının bir ortak yazarı bile, araştırmasının, formüllerin öneriler, denemeler ve ders dışı etkinlikler gibi "daha yumuşak değişkenler" dikkate almadığını belirterek, araştırmalarının Asya karşıtı önyargı oluşturmadığını açıkça belirtti. [! 952 => 1140 = 1!

 2. Kolejler ve üniversiteler, eski öğrenciler, özel kabuller (örneğin, herkesin bildiği rakamlar veya varlıklı bağışçılar için) veya üniversite sporcuları için genel kabul ve hatta genel kabul görmeyi düşünmeye başlamadan önce yer tutuyor. çeşitli öğrenci topluluğu Çoğu durumda, bu programlar üniversite kayıtlarının yüzde 25'inden fazlasını oluşturabilir. Kalan muhtemel beyaz ve Asyalı Amerikalı öğrenciler ve diğer renkli öğrenciler, gelen birinci sınıftaki lekelerin giderek daha az kalması için savaşmaya devam ediyor.

 3. Kampüste çeşitliliği ortadan kaldırmanın yollarını aramak yerine, Güneydoğu Asyalılar, Yerli Hawaililer ve Pasifik Adalılarının az temsil edilen etnik gruplarını dahil etmek için Asya Amerikan temsilinin çeşitliliğini arttırmamız gerekiyor. Asyalı Amerikalılar, topluluğumuzun, sivil haklar hareketinin belirleyici başarılarını ortadan kaldırma çabalarında piyon olarak kullanılmasına izin vermemelidir. Bu, sömürgeci paternalizmin yankılarıyla birlikte klasik bir böl ve ele geçir stratejisidir.

 4. John C. Yang, Asyalı Amerikalılar Gelişmiş Adalet - AAJC'nin başkanı ve icra direktörüdür.

 5. Küçük ama vokal bir Asya Amerikalı grubu, Brown, Dartmouth, Yale ve Harvard aleyhinde şikâyetlerde bulunan, özellikle elit kolejlerde ve üniversitelerde olumlu eylem programlarına karşı olduğunu belirtti. Bu grup sivil haklar karşıtı bir hukuk stratejisti tarafından yönetilmekte ve son yirmi yılda olumlu eylemi ortadan kaldırmak isteyen aynı muhafazakar gruplar tarafından finanse edilmektedir.

 6. Sadece yakın zamanda Asyalı Amerikalıları kendi davaları için işe aldılar. Bu muhafazakar gruplar, yalnızca olumlu eylemleri, gerekli herhangi bir yolla ortadan kaldırmak ve uygun olan herhangi bir etnik grubu kullanmakla ilgileniyorlar. Nihai hedefleri Asyalı Amerikalıları ayrımcılığa karşı korumak değildir.

 7. Eğitim fırsatları için olumlu eylem politikaları özellikle Asyalı Amerikalılar için önemlidir. 2016 yılında, örgütünün Asya kökenli Amerikalıların Gelişen Adalet - AAJC tarafından ortaklaşa düzenlediği ulusal bir ankette, Asyalı Amerikalı seçmenlerin yüzde 64'ünün Afrikalı Amerikalıların, kadınların ve diğer azınlıkların yükseköğretime erişmesine yardımcı olmak için tasarlanmış programları tercih ettiği tespit edildi. Aslında, Asyalı Amerikalılar çeşitli olumlu eylem programlarının en büyük doğrudan yararlanıcıları arasında yer aldı.

 8. Asyalı Amerikalılar olumlu eylemleri destekliyor, çünkü istihdam, ihale ve konut dahil olmak üzere birçok alanda hala ayrımcılık ve basmakalıp karşılaştıklarını biliyorlar. Olumlu eylem programları, dezavantajlı grupların göz ardı edilmemesini ve geride kalmamasını sağlamaya yardımcı olur.

 9. Yüksek öğrenimdeki olumlu eylem programları 2016 yılına kadar Yüksek Mahkeme tarafından onaylandı. Anlayış, çeşitliliğin yüksek öğrenime ilgi çekici bir ilgi gösterdiği ve farklı bir öğrenci organı sağlayan programlar olduğu. önemli çünkü ırklararası anlayışa olanak tanıyor, klişeleri siliyor ve öğrencileri daha çeşitli bir işgücü ve toplum için hazırlıyor. Bu hedefler, Asyalı Amerikalılar dahil, herkesin yararınadır.

 10. Harvard Üniversitesi, 2017'de, öğrencilerin yüzde 50'sinden fazlasının renk topluluklarından geldiği bir gelen sınıfı memnuniyetle karşıladı - Asyalı Amerikalılar bu gelen sınıfın yüzde 22,1'ine öncülük etti. 2018 için son yayınlanan istatistikler benzer. İlk defa, gelen sınıfın yüzde 50'den fazlası kadın olacak ve bir kez daha gelen öğrencilerin yüzde 50'den fazlası renkli topluluklardan geliyor. Asyalı Amerikalılar gelen sınıfın yüzde 22,2'sini oluşturuyor.

 11. Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde, bazı Asya kökenli Amerikalı grupların Harvard Üniversitesi'nin Asya kökenli Amerikalı öğrencilere ırk bilinçli politikalarla ayrımcılığa uğradığı iddiasını araştıracağını açıkladı. Bu, son iki yılda medeni hak politikalarını hedef alan ve on yıllardır kaydedilen ilerlemeyi tersine çeviren Adalet Bakanlığı için alışılmadık bir hareket. Bakanlığın, bu çaba için Sivil Haklar Birimi'nden kariyer hizmeti veren avukatlar kullanmak yerine, bu görev için siyasi atamalar yapıyor gibi göründüğü, bu soruşturmanın siyasi niteliğini göstermektedir. Yine, amacın Asyalı Amerikalıların korunması olmadığı açıktır. Aksine, bu olumlu eylemin sökülmesidir.

 12. Şikayetlerin yanlış yönlendirildiğine ve yanlış yerleştirildiğine inanmak için konuştuğumuz Asya kökenli Amerikalıların çoğu. Asya Amerikalıları Adaleti Geliştiriyor - AAJC, kesinlikle Asya Amerikalılarına veya herhangi bir kotanın kullanımına yönelik kasıtlı bir ayrımcılığa karşı çıkacaktı. Ancak, belirli bir gruba yönelik ayrımcılık, temel olarak çeşitliliğin önemini kabul eden bir programdan farklıdır. Kültürel olarak farklı bir öğrenme ortamını desteklemeye yönelik bu kasıtlı yaklaşım, aynı zamanda tüm renk toplulukları için eğitim fırsatlarının genişletilmesine neden olmaktadır. Olumlu eylem politikalarının yaptıkları ve yasal olarak yıllardır yaptıkları şey budur.

 13. Ayrıca, standart bir sınavda ne kadar iyi performans gösterdiğiniz, üniversite başarısının göstergesi değildir. Test puanı boşluklarının nedeni daha fazla araştırmayı hak etse de, olumlu eylemler bu boşluğun nedeni değildir.

 14. Asyalı Amerikalılar, Asyalı Amerikalıları desteklemeli ve olumlu eylem programlarını sökme girişimleriyle mücadelede tüm renk topluluklarını desteklemelidir. Kama politikasını kullanmak ve bir toplumu diğerine atmaya çalışmak yerine, olumlu eylemin faydalarını kutlamaya devam etmenin yollarını bulalım.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407