Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ocak Dönemi Faydaları

Tüm Zamanların En İyi Tatlı Tariflerinin 50'si

 1. St. Olaf Koleji, Alana Patrick tarafından

 2. Birçok üniversite öğrencisi için (kendim dahil), bu hafta tatil tatilinin ve yeni bir sınıfın, profesörün ve ders kitaplarının başlangıcına işaret ediyor. Her ne kadar Noel süsleri hala kutulanmış olsa da ve Yılbaşı topu sadece birkaç gün önce gideceği yere atılsa da, şimdi Ocak - ve geçici bir programla bir okula devam edenler için, Ocak okula dönüş anlamına geliyor.

 3. Hala evde olan, daha uzun bir ara ara tembellikten faydalananlar, tam olarak bir J-Teriminin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirler. Bu tür programları içeren tüm kolejler açıkça aynı olmasa da, temel fikir şudur: Akademik yıl birinci yarıyıl, J-Yarıyıl ve ikinci yarıyıldan oluşan üç bölüme ayrılmıştır. Bu bölümlerin her birinin en son aldığı ay sayısı, üniversite başvuru broşürlerinde ve benzerlerinde belirtilmiş olan “4 - 1 - 4” cümlesine yol açar. J-Terimleri aralarında yazılı oldukları yarıyıllardan çok daha kısa olduğu için, katılan öğrenciler genellikle yalnızca günlük olarak bir veya iki kurs alırlar.

 4. Kolejimin bir J-Dönem programı içermesi, başvuru ve kayıt kararımı çok az etkiledi. Ne de olsa, bu şifreli "4 - 1 - 4" ün ne anlama geldiğinden ve akademik hayatımı nasıl etkileyeceğinden emin değildim. Bununla birlikte, birinci sınıf öğrencisi, J-Dönem programı olmayan bir okula devam eden kız kardeşimden beş hafta önce okula dönmek zorunda kaldığında biraz dehşete düşmüştüm. Korkum uzun sürmedi: Çabucak tek seferlik bir programın rahatlatıcı ritmine yerleştim. Şubat ayının şafağında J-Term'in gittiğini görmek konusunda isteksizdim.

 5. Peki, bence J-Terimini neyin bu kadar güzel kılan?

 6. Açık ile başlayalım: daha az sınıf. J-Dönem boyunca, okul sihirli bir şekilde tam kurs yüküne sahip olduğunuzda dengeleme hareketinden daha az olur. Birden çok konuyu hokkabazlamak artık gerekli değildir - basitçe hokkabazlık konacak konu olmadığından. Bunun yerine, dikkatinizi bir ya da iki kursa odaklayabilirsiniz, belki de içeriklerini stresli bir dönem boyunca yapabileceğinizden dört hafta boyunca daha derinlemesine anlamanıza izin verir. Ek olarak, çoğu sınıf her gün karşılaşarak aniden hafızanın daha kolay çalışmasını sağlar. Ve son olarak, daha az ders daha fazla boş zaman demektir - bir üniversite öğrencisine şekerleme gibi. Hergün erken kalkabileceğinizi düşünüyorsanız, sabah 8'de derslerden uzak durmayın: sabaha kadar tam bir gün önünüzde olacaksınız!

 7. J-Dönem ayrıca, özellikle dönem boyunca devam eden programlar hakkında endişeli öğrenciler için yurtdışında okumak için ideal bir zamandır. J terimli okulların çoğu, yabancı ülkelerde aylarca süren kurslar ve bu kurslar için kredi sağlar. Okulunuz sert kışları olan bir yerde bulunuyorsa, bu bir bonus: J-Dönem yurtdışında eğitim programları, yılın en soğuk döneminde size tostu bir mola verecek bir yere seyahat etme şansı veriyor.

 8. Son olarak, J-Dönem programlarına sahip okulların çoğu, öğrencilere sınıf yerine bir ay boyunca staj yapma seçeneği sunar. Yakındaki şirketler genellikle kolejlerin programlarının farkındadır ve Ocak ayında dört hafta boyunca stajyerleri ağırlamaya isteklidir. Yine, rahatsız edici dersler olmadan, stajyerliğe normal dönem boyunca yapabileceğinizden daha fazla odaklanmanız mümkün olacak.

 9. Elbette, daha uzun bir kış tatili yapmanın faydaları var. Ama sonunda, okul her zaman çağıracak. Okulu biraz daha erken çağıran (özellikle birinci sınıf öğrencisi) olanlar için yürekten geçin. Ocak, yılın en keyifli zamanlarından biri olabilir. Arkanıza yaslanın, gerektiğinde ders çalışın ve J-Terim'i benimseyin.

 10. St. Olaf Koleji, Alana Patrick tarafından

 11. Birçok üniversite öğrencisi için (kendim dahil), bu hafta tatil tatilinin ve yeni bir sınıfın, profesörün ve ders kitaplarının başlangıcına işaret ediyor. Her ne kadar Noel süsleri hala kutulanmış olsa da ve Yılbaşı topu sadece birkaç gün önce gideceği yere atılsa da, şimdi Ocak - ve geçici bir programla bir okula devam edenler için, Ocak okula dönüş anlamına geliyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407