Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Obamacare'in Yararları Yeni Yılda Gerçekleşiyor

Yoksulluk Sınırının Altında Yaşayan Bir Eğitimci Olarak, Çocuklarım İçin Umudunu Asla Kaybetmeyeceğim

 1. Saat Çarşamba yeni yılı için gece yarısına çarptığında, Amerikan sağlık sistemi için de yeni bir günde çalacaktır.

 2. Başkan Barack Obama, yaklaşık dört yıl önce Yasalara Uygun Bakım Yasasını imzaladı ve 1 Ocak 2014'te çok fazla çalışma, çekişme ve endişe ile sonuçlandı. Ayrıca, işverenleri veya Medicare gibi devlet programları tarafından kapsanmayan bireyler için, özellikle kapsama için ödenmemiş yardım alan, düşük gelirli ve sigortasız insanlar için yeni bir sağlık sigortası pazarının doğuşunu temsil eder.

 3. Çarşamba gününden itibaren sağlık sigortası şirketleri, tıbbi geçmişleri veya önceden mevcut koşulları nedeniyle kimseyi geri çeviremezler. Kronik rahatsızlığı olan insanlar veya kadınlar için fiyatlar daha yüksek olamaz ve daha genç müşterilerin ödediği miktarın üç katından daha fazla ücret alınamaz. Hastanede yatış, reçeteli ilaçlar ve ruh sağlığı bakımı gibi temel faydalar ele alınmalıdır. Temel kapsama alanı için yıllık ve ömür boyu limitler gider. Neredeyse herkes sağlık sigortası yaptırmalı ya da yasanın bireysel emri uyarınca vergi cezasına çarptırılmalıdır.

 4. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Sekreteri Kathleen Sebelius Salı günü yaptığı açıklamada, sağlık sigortası borsası pazarlarını kullanarak özel sağlık sigortası planlarına 2,1 milyondan fazla Amerikalı kaydolduğunu söyledi. Ekim ve Kasım aylarında, eyaletler, 25 eyalette ve Columbia Bölgesi'nde ve Çocuk Sağlığı Sigortası Programında daha fazla insanı kapsayacak şekilde genişleyen Medicaid'e 3,9 milyon daha kaydolduğunu bildirdi. Kayıt, çoğu eyalette 23 Aralık olan Ocak kapsamı için son tarih olarak yükseldi.

 5. “Yeni yasa tüm sağlık sistemimiz ve sonunda sağlık güvenliğine sahip milyonlarca Amerikalı için dönüşümlü” dedi. [! 2793 => 1140 = 1!

 6. 1 Ekim’de başlayan ve 31 Mart’a kadar süren Obamacare’deki ilk kayıt döneminin başlangıcı karışıktı. Yeni yardımların ilk haftaları ve ayları, hastalar, sağlık hizmetleri sağlayıcıları ve sigorta şirketleri yeni sisteme adapte olduklarında yeni zorluklar getirecektir. [! 2793 => 1140 = 1!

 7. Obamacare'nin sıkıntılı başlangıçları ve belirsiz geleceği ile ilgili endişeleri Ekim ayından bu yana ulusal ilgiyi çekti. Ancak programın lansmanı ayrıca Palm Coast, Fla'dan Nancy Nally gibi insanlara yardım ve umut getirdi.

 8. Nally, serbest çalışan bir yazar ve editör olan 42, Ocak 2012'den bu yana sigortasız kaldı. 45 yaşındaki eşi Michael, Haziran 2010'da işini ve ailesinin sağlık haklarını kaybetti. Nancy Nally, ipoteğinden daha pahalı bir COBRA planına döndüğünü söyledi. [! 2793 => 1140 = 1!

 9. "'Lupup' kelimesini söylediğimde insanların tam anlamıyla cümlenin ortasında bana seslenmesini sağladım" dedi. “Lupus varken sigorta satın alamazsınız.”

 10. Nally'ninki gibi başarı öykülerine rağmen, Obamacare belirsiz bir zeminde 2014'e başladı.

 11. "Faturaları ödemeye çalışmak her zaman biraz sıkı," dedi Carroll. “Artık tasarruf etmeyi düşünebiliriz. Çocuklara kıyafet giyebiliriz çünkü büyüyorlar.”Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407