Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Noelin Sıkça Belirsiz Sevincini Yaşamanın 7 Yolu

9. Zaten orada seninle gerçekten istediğin kadar insanı düşünemezsin.

 1. Yılın bu zamanında çok fazla baskı var ....

 2. Noel'i, Hanuka'yı, Kwanzaa'yı veya başka bir tatili kutlamak olsun, bu gerçekten zor bir sezon olabilir. Sadece birden fazla ilave proje yönetmeniz (ev dekorasyonu, hediye verme ve aile ziyareti) yapmanız beklenmez, aynı zamanda her zamankinden daha mutlu hissetmeniz gerekir (beklenti yılın en güzel zamanıdır). Zor hakkında konuşun!

 3. Bu, kafanızdaki ideallere kadar yaşadığınızı hissetmediğinizde veya bu standartlara göre yaşadığınızda ancak mutsuz hissettiğinizde çok fazla suçluluk duygusuna neden olabilir. bunu yaparken ve sonra daha da kötü hissettiğiniz için, çünkü kendinizi neşeli hissetmeniz gerekiyor.

 4. Bir zaman koçu olarak, bu konuyla ilgili çok düşündüm ve aynı zamanda iç huzuru korurken hem dış organizasyonu optimize etmek için farklı stratejiler test ettim. İşte Noel’in zor belirleyici sevincini yaşamak için en iyi yedi stratejim.

 5. 1. İyiliğe Odaklanın: Her odaklandığınız şey genişler, böylece üzülecek bir şey arıyorsanız, onu bulacaksınız. Bir kez bulursanız, kafanızda tekrar tekrar tekrarlamaya devam ederseniz, sizi işe giderken kesen biri gibi en küçük şey tüm gününüzü mahvedebilir. Hayatınızdaki her türlü rahatsızlığı önleyemezsiniz, ancak bunlara verdiğiniz yanıtı seçebilirsiniz. Sizi rahatsız eden şeylerden vazgeçmeyi ve yaşamınızdaki her şey için şükran uygulaması yapmayı seçin. Şükran Neden Bizi Daha Sağlıklı Hale Getirdiği Sinirbilimine göre en iyi ilaçlardan biridir:

 6. "Robert A. Emmons, Ph.D., Davis, California Üniversitesi'nde ve meslektaşları Mike McCullough tarafından Miami Üniversitesi'nde yapılan şükran üzerine yapılan bir çalışmada rastgele katılımcılara atandı. Her görev kısa bir dergide tutuldu, bir hafta geçtiğimiz hafta meydana geldiği için minnettar oldukları beş şeyi, bir önceki haftadan onları rahatsız eden beş başka günlük kaygıları ve nötrleri kaydetti. gruptan kendilerini etkileyen beş olay veya durumu listelemeleri istendi, ancak olumlu veya olumsuz üzerine odaklanıp odaklanmadıkları söylenmedi.10 hafta sonra şükran grubundaki katılımcıların yaşamları hakkında bir bütün olarak daha iyi hissettiğini ve tam olduklarını söylediler. Zorlu gruptan yüzde 25 daha mutluydu. Sağlık şikayetleri daha az bildirildi ve ortalama 1,5 saat daha fazla egzersiz yaptı. "

 7. Bu idealistler ve mükemmeliyetçiler için, neyin OLMADIĞIDIR üzerine odaklanmanız için size gerçekten meydan okuyacağım. Örneğin, bir aile üyesinin tatil için onu eve getiremediği ve orada olan herkesi kutlamayı seçtiği gerçeğini aklınızdan çıkarın. Siz ve tüm şirketiniz bunu gerçekten takdir edecektir.

 8. 2. Beklentilerinizi Azaltın: Beşinci bölümdeki kitabımda gerçekçi beklentiler üzerine yoğun bir şekilde yer verdiğim gibi, durumumuzla ilgili duygularımızın gerçekte olanlardan daha çok beklediklerimizle ilgisi var. Sevincinizi arttırmanın en büyük yollarından biri, kendinizden istediğinizi azaltmak. Bu noktayı göstermek için, birkaç farklı potansiyel beklentiyi inceleyelim.

 9. Stres Tarif: Her şey mükemmel gitmeli, özellikle de performansım. Evim mükemmel bir şekilde dekore edilmiş olmalı. Yemeklerim, tercihen sıfırdan mükemmel bir şekilde hazırlanmalıdır. Aralık ayı boyunca karşılaştığım herkes için kartım veya hediyem olmalı. Bütün ailem her zaman mutlu olmalı. Her şey kontrol altında değilse, herkes mutlu değildir ve en ufak bir hatayı ya da ihmali bile yapıyorum, Noel tam ve kesin bir başarısızlıktır.

 10. Sevinç Tarif: Tatilleri bana en yakın olanlara özel kılmak için zaman, para ve enerji kapasitem ve elimden gelen en iyisini yapacağım. Yapmayı tercih ettiğim her şeyi yapabilir veya yapamayabilirim. Diğer insanlar tercihlerimi onaylayabilir veya çabalarımı takdir edebilir veya takdir edemez. Ruloları yakabilirim veya Sarah Teyze için hediye vermeyi unutabilir veya bir olaya vereceğimi söylediğimden daha sonra gelebilirim. Bu iyi. Ben insanım. Tatilin amacı, Martha Stewart'a nasıl rakip olabileceğimi kanıtlamak değil. Mesele, beni önemseyen ve benim de umrunda olanlardan sevgiyi ifade etmek ve almaktır.

 11. _________________________Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407