Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Noel Yemeğinize Yunanistan Tadı Vermenin 7 Kolay Yolu

Yoksulluk Sınırının Altında Yaşayan Bir Eğitimci Olarak, Çocuklarım İçin Umudumu Asla Kaybetmeyeceğim

 1. Kutlama yemeklerinde yapılan küçük değişikliklerden sadece birkaçı Yunan-Akdeniz diyetinin tadına bakabilir, aynı zamanda menünüzü değiştirmeden bu diyetin sağlığa faydalarını ekleyebilirsiniz.

 2. 1. Akdeniz diplerine servis yapın. Ağır peynir dipleri yerine doymuş yağ bakımından zengin olan bazı eşit derecede lezzetli Akdeniz dipleriyle başlar. Yoğurt bazlı sarımsak dip tzatziki, kremalı bezelye dip fava ve lezzetli balık yumurtası dip taramosalata ideal seçimler yapıyor. Bu kolay tariflerin üçü de antioksidanlar ve iyi yağlar bakımından zengindir ve bir gün önce yapılabilir. Bazı ince çubuklarla onlara eşlik edin ve eğer bulabilirseniz arpa peksimetlerini (paximadi).

 3. 2. Zeytinyağı ve Yunan yoğurt ile pişirin. Yemek pişirmek için zeytinyağı ve Yunan usulü yoğurt kullanın. Patates püresi yaparken (normal veya tatlı) patates, tereyağı ve krema yerine zeytinyağı ve Yunan usulü yoğurt kullanın. Daha hafif bir garnitür yapacak, aynı zamanda lezzetten ödün vermeden daha sağlıklı bir yemek yapacak. Zeytinyağı aynı zamanda kızartma ve pişirme için de kullanılabilir. Karnabahar ve brokoli gibi mevsim sebzelerine servis yapmanın kolay ve zevkli bir yolu, onları bir tavaya yerleştirerek, zeytinyağı ve sarımsak ekleyerek ve bunları 30 dakika boyunca 400 derece Fahrenheit'te kızartmaktır.

 4. 3. Büyük bir salata ekleyin. Tatil yemeklerinde bol miktarda yan yemek varken, çoğu pişmiş ve nişastalı. Taze bir lezzet için mevsim sebzelerini kullanarak bir salata ekleyin. Lahana, havuç, ıspanak, kuruyemiş ve zeytinyağlı bir sos ile süslenmiş kuru meyveler gibi salatalar, "ağır" tabakların geri kalanına ideal bir eşlik yapar.

 5. 4. Yunan usulü güveçleri deneyin. Geleneksel yeşil fasulye güveci yerine, bir Yunan tarzı bir yapmayı deneyin. Domates sosu ve otlar ile set üstü yeşil fasulyeleri pişirin. Bezelye için de aynı şeyi yapabilirsiniz. Sadece sebze yemenin lezzetli bir yolu değil, domates ve zeytinyağından ekstra antioksidanlar sağlar.

 6. 5. Zeytinyağı bazlı tatlılar hazırlayın. Yunan mutfağında, tatlılar için geleneksel olarak zeytinyağı kullanılır. Bunlar mutlaka tereyağlı bir tatlıdan daha az kaloriye sahip olmamakla birlikte, zeytinyağından elde edilen sağlıklı tekli doymamış yağları içerirler. Geleneksel Yunan Noel Bal Çerezleri melomakarona veya zeytinyağı ile yapılan çikolata fare gibi geleneksel olmayan bir şey deneyin.

 7. 6. Tatlılar listenize meyve ekleyin. Harika keklerin ve keklerin yanı sıra elma, armut ve portakal gibi mevsimsel kesilmiş meyve tabağı servis edilir. Başka bir kapta veya tabakta, çeşitli kurutulmuş meyveler servis edilir; incir, kayısı, kuru erik ve kuru üzüm besleyici seçimlerdir. Evet, insanlar lezzetli kurabiyeler ve keklerin tadını çıkaracaklar, ancak taze meyve çok ihtiyaç duyulan bir mola ve bazı ekstra vitamin ve lif sağlayacaktır.

 8. 7. Bitkisel çay ile yemeği bitirin. Tatlılarınıza, papatya, kekik, nane veya dağ çayı gibi bazı bitkisel çaylar eşlik eder (tsai tou vounou). Şifalı otlarla yararlı antioksidanlar sağlarken, misafirleriniz için fazla yemek yedikten sonra biraz rahatlama getirmenize yardımcı olacaktır.

 9. Akdeniz'den ilham alan akşam yemeği tarifleri için daha fazla yönden olivetomato.com adresini ziyaret edin

 10. Kutlama yemeklerinde yapılan küçük değişikliklerden sadece birkaçı Yunan-Akdeniz diyetinin tadına bakabilir, aynı zamanda menünüzü değiştirmeden bu diyetin sağlığa faydalarını ekleyebilirsiniz.

 11. 1. Akdeniz diplerine servis yapın. Ağır peynir dipleri yerine doymuş yağ bakımından zengin olan bazı eşit derecede lezzetli Akdeniz dipleriyle başlar. Yoğurt bazlı sarımsak dip tzatziki, kremalı bezelye dip fava ve lezzetli balık yumurtası dip taramosalata ideal seçimler yapıyor. Bu kolay tariflerin üçü de antioksidanlar ve iyi yağlar bakımından zengindir ve bir gün önce yapılabilir. Bazı ince çubuklarla onlara eşlik edin ve eğer bulabilirseniz arpa peksimetlerini (paximadi).

 12. 2. Zeytinyağı ve Yunan yoğurt ile pişirin. Yemek pişirmek için zeytinyağı ve Yunan usulü yoğurt kullanın. Patates püresi yaparken (normal veya tatlı) patates, tereyağı ve krema yerine zeytinyağı ve Yunan usulü yoğurt kullanın. Daha hafif bir garnitür yapacak, aynı zamanda lezzetten ödün vermeden daha sağlıklı bir yemek yapacak. Zeytinyağı aynı zamanda kızartma ve pişirme için de kullanılabilir. Karnabahar ve brokoli gibi mevsim sebzelerine servis etmenin kolay ve zevkli bir yolu, basitçe bir tencereye koymak, zeytinyağı ve sarımsak eklemek ve bunları 30 dakika boyunca 400 derece Fahrenheit'te kızartmaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407