Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Noel Baba, Paskalya Tavşanı ve Geleneksel Emeklilik

Mantarlardan Nefret Eden Kişiler İçin 20 Spot-On Tweet

 1. O günler gitti!

 2. Bugün, çoğu Amerikalı - genç ve yaşlı - emeklilikte yaşam standartlarında bir düşüş olmadan 20 yıllık bir boş zaman bekleyemezler. Toplumumuz - hükümet, işverenler ve bireyler - bunu karşılayamazlar.

 3. İşte gerçekler. En son Sosyal Güvenlik Mütevelli Heyeti raporu, Sosyal Güvenlik'in 2033 yılına kadar vaat edilen yardımları ödeyebileceğini ve bundan sonra da programın çözücüsü için bir çeşit fayda kesintisi veya vergi artışı gerekeceğini göstermektedir. Kulağa hoş geliyor, ancak ne yazık ki 2033 sayısı, Sosyal Güvenlik İdaresi Başkanlığı Hazine'den aldığı İO'larda nakit para aldığından çok fazla borçlanma gerektiriyor. Dolayısıyla, 2033, Sosyal Güvenlik İdaresi perspektifinden alakalı bir numara olsa da, hükümetin ileriye dönük vaat edilen Sosyal Güvenlik avantajlarımızın tamamını finanse etmek için şimdi borç alması gerekiyor. Ayrıca, ödünç alınan fonlarla bile ve finansmandaki uzun vadeli açığı giderilse bile, tipik eski Amerikanlar Sosyal Güvenlik ödeneğinde ayda yalnızca yaklaşık 1.200 ABD doları (emeklilikte bir kişiyi ayakta tutacak kadar) bekleyebilirler.

 4. Özel emekli aylıkları ve tasarruflar artık daha iyi değil. Özel sektörün geleneksel tanımlanmış sosyal yardım emeklilik planlarının günleri geride kaldı ve bu planların geri döndüğüne dair hiçbir işaret yok. Onların yerinde 401 (k) s ve tipik Amerikan eski hanesi bu hesaplarda 50.000 dolardan az birikmiş. Özel tasarruflara gelince, tipik çalışanlar, ev sermayesi ve tanımlanmış fayda emeklilik maaşlarının değeri hariç, 25.000 Dolardan daha azına sahip.

 5. Çok korkunç olmayan gerçek

 6. Yani, evet, tipik eski Amerikan geleneksel emeklilik için hazırlıksız. Şimdi, bunun böyle olmadığını iddia edebiliriz ve ülkenin göze alamayacağı daha büyük kamu tarafından finanse edilen emeklilik haklarını savunabiliriz. Ya da gerçeklikle yüzleşip bunun hakkında bir şeyler yapabiliriz.

 7. 2004’te, Kongre Bütçe Ofisi (CBO) emekliliğin zamanlamasına dayanarak yaşamda daha sonra yaşam standartlarını sürdürmek için ne kadar tasarrufun gerekli olduğunu inceleyen bir analiz yaptı. CBO’ya göre, bir işçi işyerinde sadece dört yıl daha kalıyorsa - 62’den 66’ya kadar - emeklilik için gereken para miktarı yarıdan daha fazla düşecek. Sekiz yıl boyunca emekliliğin geciktirilmesi - yaşın 62 ile 70 arasında olması - emeklilik için gereken miktarı yüzde 90 oranında azaltır!

 8. Bu kadar büyük avantajlarla, en azından 66 yaşına kadar çalışmak çoğu Amerikalı için smaç gibi gözüküyor. Ayrıca, ek bir çalışma saati mutlaka bir saat daha az boş zaman anlamına geldiğinden, sürekli çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu kabul etmek, geleneksel emekliliğin geçmişte kaldığını kabul etmek anlamına gelir.

 9. İşgücünde zamanlarını uzatmanın yeni bir zorluk olduğunu düşünenler yeniden düşünmeli. Amerikan toplumunda gerçekten yeni olan, 20 yıllık boş zamanın emekli olmanın normal yolu olduğu fikridir. Bugün, erkeklerin ortalama emeklilik yaşı, yaklaşık 30 yıl içinde olduğundan yaklaşık 65 - daha yüksektir, bu nedenle zaten doğru yönde hareket etmeye başladığımız bir ülke olarak. Bununla birlikte, 1950'de, erkeklerin ortalama emeklilik yaşı 70 idi ve 1910'da - yüz yıldan daha önce - 73 idi. Bugün emeklilik ile geçmişte arasındaki fark, bir kişi dikkate alındığında daha da belirgindir yaşam beklentisi. Sağlık ve uzun ömürdeki şaşırtıcı gelişmeler ve işler geçmişte olduğundan daha az fiziksel olarak daha zorluyken, sağduyu, büyük çoğunluğumuzun daha sonra hayatta çalışabileceğini söylüyor. [! 1572 => 1140 = 1!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407