Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Havana'ya Gidiyorum

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna Ucuz Eşyalardan Daha Lezzetli [! 10640 => 1140 = 1!

 1. Elli dört yıl önce, Birleşik Devletler Küba ile diplomatik ilişkilerde bulundu ve üç genç Deniz Muhafızı bir son görev için gönüllü oldu: eve dönmeden önce ülkelerinin bayrağını düşürdü. Bugün Havana'da, aynı denizcilerle gururla izleyeceğim - Larry Morris, Mike East ve Jim Tracy - yeni açılan Amerikan Elçiliğimizin üzerindeki bayrağın kaldırılmasına yardım ediyorum.

 2. ABD Dışişleri Bakanı tarafından 70 yıl içinde birincisi olan Havana’ya yaptığım ziyaret, Başkan Obama’nın Küba ile ilişkilere yeni bir yaklaşım getirdiğini açıkladıktan dokuz ay sonra geldi. Bu, halkımızı bağlayan bağlara, hükümetlerimizin paylaştığı çıkarlara ve iki gururlu ülke arasındaki ilişkileri - politikalarımızla çarpıştığında bile karakterize etmesi gereken karşılıklı saygıya dayanan bir yaklaşımdır.

 3. Başkan’ın geçen Aralık ayında açıklamasından bu yana önemli ilerleme kaydettik. Üç hafta önce, ABD ve Küba resmî ilişkileri yeniden kurdu ve bugünden başlayarak Yıldızlar ve Çizgiler ilk kez yarım asırdan fazla bir süre boyunca Malecon üzerinden uçacaklar. Havana'daki diplomatlarımız artık dünyanın her yerinde yaptıklarını yapabiliyorlar: ülkeyi gezmek, Kübalarla konuşmak ve ABD'nin değerlerini ve çıkarlarını temsil etmek. Ek olarak, diplomatlarımız ihtiyacı olan Amerikalılara daha etkin bir şekilde yardım edebilecekler.

 4. Küba’da ve Latin Amerika’da, bizi Küba halkından ayıran ve bizi yarımkürede ve dünyada izole eden bir politikanın tersine çevrilmesinin diplomatik faydalarını görüyoruz. Florida kıyılarındaki petrol sızıntısını önlemek için çalışıyor olsak da, Karayipler'deki narkotik akışları engellediğinizde ya da demokratik değerleri savunurken, nişanlı bir Amerika daha güçlü ve daha etkili bir Amerika olacaktır.

 5. Amerikan ve Küba vatandaşları, çok önemli olduğu gibi, İdarenin politika değişikliklerinden yararlanıyor. Yılda yüzbinlerce olan ABD'den Küba'ya yapılan ziyaretler 2015'te yüzde 35 arttı. Bu Amerikalılar, çoğu Küba-Amerikalı, ideallerimizin en iyi elçileridir. Küba'ya yeni bakış açıları, fikir çeşitliliği ve siyasi ve ekonomik özgürlük örnekleri taşıyorlar.

 6. Ayrıca, Küba ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörü olan yarım milyon güçlü, serbest meslek sahibi Kübalıları destekliyor, ki bu da ülkenin geleceği için çok önemli olacak. Amerikalılar, Kübalıların evlerinde oda kiralar, onların yemeklerinde yemek yerler, sanat eserlerini satın alır, eski Chevys'lerine binerler, kiliselerini büyütmeye yardımcı olurlar ve yeni nesil Kübalıların küçük işletmeler açmasını ve ekonomik açıdan bağımsız hale gelmelerini sağlayan paralar sağlarlar. Küba devleti.

 7. Amerikan şirketleri uzun zamandır Küba ile ticaret yapmaktan caydı ve büyük ticaret ve tarım koalisyonları yeni politikamızın en güçlü destekçilerinden biriydi. Zaten Airbnb gibi şirketler doğrudan Küba girişimcilerine akan faydalarıyla adada iş yapıyorlar. ABD şirketleri telekomünikasyon ve İnternet bağlantılarını genişletmenin yollarını araştırıyorlar ve Küba, daha düşük fiyatlarla düzinelerce yeni Wi-Fi bağlantı noktası yaratıldığını duyurmakla adadaki İnternet bağlantısının muazzam açlığını kabul etti.

 8. 50 yıl süren durgunluktan sonra, ilerleme ve potansiyel duygusu gerçektir. Küba'nın gece boyunca dönüşeceği konusunda hiçbir fikrimiz yok ve gelecekteki zorluklar konusunda net bir görüşümüz var. Bunların arasında Küba'nın evrensel insan haklarını reddettiği devam ediyor. Muhalifler hala gözaltında tutulmakta ve dövülmektedir. Küba'da, başka yerlerde olduğu gibi, tüm vatandaşların özgürce konuşma, barışçıl bir şekilde toplanma ve farklı düşünme haklarını savunmada kararlı olmalıyız. Bu mesajı Havana'ya götüreceğim.

 9. Yirmi yıl önce, bir diğer rakip rakip Vietnam ile olan ilişkileri normalleştirmeye yardım ettim. Geçen hafta oraya, pazara yönelik, ekonomik açıdan canlı ve Amerika Birleşik Devletleri'ne uygun bir ülke bulmak için geri döndüm. İnsanları da daha özgür - bilgiye daha fazla erişime sahip ve yaşamları hakkında daha fazla özerkliğe sahip - yine de insan haklarına devam etmek için uzun bir yol olan tek partili bir ülkede yaşıyorlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407