Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Bir Kitap Verebileceğiniz En İyi Hediye?

Bilmiyordun, Ama Bu yüzden Çilek Yemeniz Gerekiyor!

 1. Maalesef, düşük gelirli topluluklardaki çok fazla çocuk için iyi bir okuma mümkün değil. Aileler evde kitaptan yoksundur, düşük gelirli hanelerin yüzde 60'ının çocuklarına okuyacak tek bir kitabı yoktur. Düşük gelirli topluluklardaki okullar ve halk kütüphaneleri de kaynaklar açısından yetersizdir, eğitim programlarının yüzde 80'i hizmet ettikleri çocuklar için hiç kitabı yoktur. Bu mahallelerde, her 300 çocuk için yaşa uygun bir kitap kadar az olabilir. İlginç ve bilgilendirici kitapların yokluğunda, çocuklar için ve çocuklar arasında tutarlı okumalar kaybolur, bilişsel gelişimlerini çok erken yaşlarda etkiler.

 2. Sonuç olarak, çocuklar gelişmeye uygun bir temel olmadan okula gidiyorlar. 4 yaşına geldiğinde, düşük gelirli topluluklardan gelen çocuklar, orta ve üst sınıf ailelerin akranlarından 30 milyon daha az kelime duymuşlardır. Bu "sözcük boşluğu", gelecekteki başarılarını hem okulun erken dönemlerinde, hem de yaşamları boyunca etkiler. Dördüncü sınıfa kadar, düşük gelirli ailelerden gelen çocukların yüzde 80'inden fazlası, ulusal sınavlarda okuma konusunda "yeterli" puan verememektedir ve yaşamlarının bu noktasında, okuyamayan azınlık öğrencileri, beyaz arkadaşlarının iki katıdır. Liseyi bitirmedim. Sınıf düzeyinde okuyamayan çocuklar, akranlarının önünde yüksek sesle okuma riskini göze alamayacak kadar korkmuş ya da utanıyorlar. Yıllar geçtikçe, bu gençler, sonuçta yakalamaktan daha kolay ayrılıncaya kadar daha da geride kalıyor.

 3. Evlerin, dersliklerin, kütüphanelerin ve toplum merkezlerinin raflarında kitapların olması tek başına tüm eğitim sorunlarımızı çözmeyecek, ancak okuryazarlık programları ve aile katılımı ile birleştiğinde, bu ilklerden biri. Tüm çocukların akademik olarak başarılı olmaya hazır olmalarını sağlamak için atabileceğimiz temel adımlar. Bu çabanın desteklenmesi için başlatılan Not Defterlerini okuyun. Bir sosyal girişim modeli aracılığıyla, satılan her Okuma Not Defteri için ihtiyacı olan bir çocuğa bir hikaye kitabı bağışlayarak okumanın önemi hakkında farkındalık oluşturmak ve doğrudan destek sağlamak için çalışıyoruz. Not defterlerimizin tasarlandığı ve üretildiği New York'taki yerel topluluklara odaklanıyoruz ve büyüdükçe ülke ve dünyadaki diğer topluluklara ulaşmayı dört gözle bekliyoruz. Sürdürülebilir modelimiz sayesinde ve eğitim, yayıncılık ve yaratıcı endüstrilerdeki ortaklarla birlikte çalışarak, tüm çocukların akademik arayışlarında üstünlük sağlayacak en temel araçlara sahip olmasını sağlamayı umuyoruz.

 4. Yani bugün, Salı günü, bir çocuğa bir kitap hediye ve okuma sevinci vermeyi düşünürsünüz. Okuma Not Defteri aracılığıyla, yerel okulunuza veya kütüphanenize kitap bağışlayarak, topluluğunuzdaki bir sınıfa kitap okuyarak veya okuryazarlık ve erken çocukluk gelişimi üzerine çalışan birçok büyük kuruluştan birini destekleyerek olsun, bir çocuğa kitap vermek en iyilerden biri olabilir hayat hikayelerini sonuna kadar yaşamalarına yardımcı olacak yollar.

 5. Maalesef, düşük gelirli topluluklardaki çok fazla çocuk için iyi bir okuma mümkün değil. Aileler evde kitaptan yoksundur, düşük gelirli hanelerin yüzde 60'ının çocuklarına okuyacak tek bir kitabı yoktur. Düşük gelirli topluluklardaki okullar ve halk kütüphaneleri de kaynaklar açısından yetersizdir, eğitim programlarının yüzde 80'i hizmet ettikleri çocuklar için hiç kitabı yoktur. Bu mahallelerde, her 300 çocuk için yaşa uygun bir kitap kadar az olabilir. İlginç ve bilgilendirici kitapların yokluğunda, çocuklar için ve çocuklar arasında tutarlı okumalar kaybolur, bilişsel gelişimlerini çok erken yaşlarda etkiler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407