Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden 25 Kadro Dönüyor

# 6 Ev temizliği

 1. Yirmi beş. Bu yaş neden bu kadar önemli? Neden bu zamana kadar bir şeyler başarmalıyız? Neden bir marker - 30 veya 40 veya 16 gibi?

 2. Bütün cevaplara sahip değilim, ancak dünyanın her yerinden gelen insanlar her gün internette "25 yaşına basmak", "25 yaşına basmak" gibi anahtar kelimeler kullanıyorlar. "25 yaşında ne demek" ve en sevdiğim "25 ve delirmek" - ve blogumda yer alıyorlar, bu yazının bir versiyonunun ilk yayınlandığı yer.

 3. Kesinlikle bir kilometre taşı yılı. Ama neden?

 4. 25 yaşımdayken, günlüğüme bunu yazdım:

 5. Neredeyse bir ay içinde 25 yaşındayım. Herkes bu doğum günü hakkında endişeleniyor. Spor salonu üyeliğim için beni kaydeden adam ve neden hakkında konuştum. O, “yaşam hedefleri” yönünü söyledi - insanlar yaşamda nerede olduklarını düşünmeye başlar. Muhtemelen çıldırmayacağımı söyledi çünkü yoldayım, yapmak istediğim şeyi yapıyorum ve düşünüyorum.

 6. O sırada, yapmak istediğimi yaptığımı "yolda" olduğumu sanıyordum. Lisansüstü okul derslerini yeni bitirdim ve bir semt öğrencisine bir Chicago banliyösünde lise İngilizce öğretmeye başladım. Kariyerim "yoldaydı". Evleneceğimi düşündüğüm, 11 yaş üstümde olan adamla uzun süredir ilişki içindeydim; planım, sömestr bitince New York'a taşınmaktı.

 7. Plan değişikliği. Her zaman yaparlar. İki ay öğrenci öğretmenliğine öğretmen olmak istediğimi biliyordum, ama kariyerime başlamak için Doğu'ya taşınmak istediğimden emin değildim. Ben bir Midwest kızıyım. Michigan Gölü kanımdan pompalanıyor - ve Chicago'ya taşındığımda kendimi evimde hissettim; Ayrılmak istemedim.

 8. New York ve benim ayrılmamın neden birçok sebebi vardı - ama ayrılmamızdaki büyük faktör 25 yaşını doldurmamdı. kariyer ve ben başlamak istedim, ama eve aramak istediğim yerde başlatmak istedim: Chicago. İlk kontratımı, başka bir Chicago banliyösünde (bugün öğrettiğim aynı okulda) bir okulda 25 yaşını doldurduktan birkaç hafta sonra imzaladığımda, ilişkimin gerçekten bittiğini biliyordum. Birkaç hafta önce sona ermişti, ancak - ayrılıklar sık ​​sık olduğu gibi - bunun sona ermesi biraz zaman aldı.

 9. Biz ayrıldığımızda (telefonla), aslında şöyle dedi: "Ah, 25 yaşına giriyorsun, merak etmeyin." 36 yaşında, 25'in ne anlama geldiğini biliyordu. Yirmi beş, işler değişmeye başladığında, dönmeye başlar - yaşam makinesine doğru yavaş yürüyüş. Benim için evlenene kadar beş yıl, ilk çocuğuma kadar sekiz yıl daha sürecek, ancak 25 yaşındayken sorumluluk kavramı ve “yerleşme” tekmelemedi. Kariyerim ve şehrim seçildi - ve gerisi takip etmek için yakında oldu.

 10. Şimdi, 38, 25 genç ama önemli görünüyor - tüm hayatım bir yöne veya başka bir yöne gidebilirmiş gibi. Bir kararla - bu adamdan ayrılmak - geleceğim değişti.   Yaşamlarımız boyunca bilinmeyen nedenlerle veya kendimize itiraf etmeyeceğimiz veya yapamayacağımız nedenlerle kararlar alırız. Bu kararlar bizi yeni yollara sürüklüyor, yeni yerlere götürüyor, yeni insanlarla tanıştığımız yerleri aniden dünya yeniden kayıyor. Birdenbire ne olacaktı, artık gerçekleşemez ve ne olması gerektiği anlamına gelen yavaş yavaş ne olacak. Bir karar bir sonrakine katlanır ve yaşamımız önümüzde uzanır. Gündelik hayatımıza o kadar çok yakalanıyoruz ki, her bir kararın bizi bir sonraki fırsata nasıl götürdüğünü düşünmekten vazgeçmiyoruz - ya da ondan.

 11. Her yıl değil - ve bunun sırasında aldığımız kararlar - bir sonraki kadar önemlidir. Benim için 25 önemli. O zaman farketmemiş olabilirim, ama geriye dönüp baktığımda, beni şimdi yaşadığım ve sevdiğim yerin aşağısına sürükleyen önemli bir yıl olarak öne çıkıyor.

 12. Evelyn Lauer şu anda www.firstpagelast.com adresinde aşkı ve blogları kaybetme ve bulma konusunda bir anı üzerinde çalışıyor. Onu Facebook, Twitter veya Instagram'da takip edebilirsiniz.

 13. Yirmi beş. Bu yaş neden bu kadar önemli? Neden bu zamana kadar bir şeyler başarmalıyız? Neden bir marker - 30 veya 40 veya 16 gibi?

 14. Bütün cevaplara sahip değilim, ancak dünyanın her yerinden gelen insanlar her gün internette "25 yaşına basmak", "25 yaşına basmak" gibi anahtar kelimeler kullanıyorlar. "25 yaşında ne demek" ve en sevdiğim "25 ve delirmek" - ve blogumda yer alıyorlar, bu yazının bir versiyonunun ilk yayınlandığı yer.

 15. Kesinlikle bir kilometre taşı yılı. Ama neden?

 16. 25 yaşımdayken, günlüğüme bunu yazdım:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407