Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Muhtemelen Yaptığınız 6 Şey # x27; t Kabak Hakkında Bilmiyor

8 Güzellik rutininizde hindistancevizi yağı kullanmanın mükemmel yolları

 1. Rachel Swalin tarafından

 2. Çok yönlü bir vejeteryan istiyorsanız, kabaktan başka yere bakmayın. İster çiğ ister yenir ister pişmiş olun, tadını çıkarmanın ve hala ihtiyacınız olan az miktarda vitamin ve minerali almanın birçok yolu var. Kabak aslında yaz balkabağı şemsiyesinin altına düşüyor, kabukları sertleşmeden önce toplanan balkabağı - balkabağının ve balkabağının aksine. İşte sizi şaşırtabilecek bu vejeteryan hakkında bazı eğlenceli gerçekler.

 3. Kalori bakımından çok düşük. Kabak, ağır bir yemek için mükemmel hafif garnitür yapar: Bir fincan dilimlenmiş kabak, yaklaşık 19 kaloriye sahiptir. Brokoli ve Brüksel lahanası gibi diğer düşük kalpli yeşil sebzeler için aynı porsiyon boyutundan yüzde 40 ila 50 daha düşük. Ve çok yönlü olduğu için, düşük kalorili bu yiyeceğin tadını, fırınlanmış patates kızartmasından pesto roll-up'a kadar pek çok farklı tarifte yiyebilirsiniz. Tabii ki, her zaman bazı lezzetli lezzet için otlar ile kabak ızgara her zaman yapabilirsiniz.

 4. Çiçekleri yiyebilirsin. Kabak bir sebze olarak servis edilmesine rağmen, teknik olarak bir meyvedir çünkü bir çiçekten gelir: Yaprakların altında açan altın bir çiçekten büyür. Bakkallar her zaman çiçek açan ürünleri satmaz, ancak bunları çiftçilerin pazarlarında bulabilirsiniz. Ve bu güzellikler sadece bakmak için değil - siz de yiyebilirsiniz. Onları hazırlamanın en popüler yolu kızartılmış veya doldurulmuş, ancak Sunset dergisindeki arkadaşlarımızın denemek için eşsiz bir salata tarifleri var. Squash Çiçeği, Avokado ve Tereyağlı Marul Salatası bakın.

 5. Kalbiniz için iyi olabilir. Kabak iyi miktarda potasyum içerir: fincan başına 295 miligram veya önerilen günlük değerinizin yüzde 8'i. Amerikan Kalp Birliği'ne göre, potasyum kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olabilir, çünkü tuzun vücudunuz üzerindeki zararlı etkilerini azaltır. Çalışmalar, potasyum alımınızı arttırmanın (aynı zamanda sodyumun kesilmesini de sağlarken) inme riskinizi azaltabileceğini ve ayrıca kalp hastalığına yakalanma olasılığınızı azaltabileceğini gösteriyor. Kabak, antioksidan C vitamini bakımından da yüksektir, bu da kan hücrelerinin kaplanmasının daha iyi çalışmasını sağlar, kan basıncını düşürür ve tıkalı arterlere karşı korur. Bir fincan dilimlenmiş kabak 20 miligrama veya günlük değerinizin yaklaşık yüzde 33'üne sahiptir.

 6. Makarna yerine kullanabilirsiniz. Tabii, spagetti tariflerinize kabak da ekleyebilir, ancak erişte yerine kullanabilirsiniz. Sözde "zoodles" harika bir makarna alternatifidir ve bazı mutfak aletlerinin yardımı ile yapılması kolaydır. Bir mandolin veya spiral dilimleyici ile kabakları çatal uçlara sabitleyin ve sebzeyi bıçaklara doğru itin. Daha küçük ve daha ucuz bir seçenek, ince şeritler oluşturmak için tırtıklı bir bıçağı olan julienne soyucudur.

 7. Her zaman yeşil değil. Yeşil ve benekli bir sebze görmeye alışkın olabilirsiniz, ancak sarı bir kabak çeşidi vardır ve farklı türde sarı kabak ile karıştırılması kolaydır. Farkı anlatmanın en kolay yolu, şekle bakmaktır. Sarı kabak genellikle yamuk ya da düz, konik bir boynuna sahiptir, oysa herhangi bir renkteki kabak, uçtan uca bir silindir gibi görünür. Çeşitler arasındaki fark hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, bazıları altın kabak yeşil türden daha tatlı bir tada sahip olduğunu söylüyor. Pişirdikten sonra rengini koruduğu için, her yemeğe güneşli bir katkı sağlar.

 8. Uluslararası bir soyağacı var. İtalyanların sömürge Amerika’da topladıkları kabaktan modern kabak yetiştirdikleri düşünülüyor - kabak aslında İtalyanca kabak kelimesi. Bu yüzden bazı tariflerde "İtalyan kabağı" olarak adlandırılan kabak göreceksiniz. Yine de, yaz kabağı oldukça uzun zamandır buralardaydı. Ürün 5500 B.C.E'ye dayanıyor. University of Arizona Cooperative Extension'a göre, Orta Amerika ve Güney Amerika'da yaşayan insanların diyetlerinde ayrılmaz bir yer. (Ve eğer Avrupa’daysanız, menülerde "kabak" olarak görünebilir.)

 9. Health.com'dan daha fazlası: 26 Kolay Kabak Tarifleri 40 Kalorinin Altındaki 30 Yiyecek Kalbiniz İçin 18 Süper Yiyecek

 10. Kabak Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey, aslında Health.com'da ortaya çıktı

 11. Rachel Swalin tarafından

 12. Çok yönlü bir vejeteryan istiyorsanız, kabaktan başka yere bakmayın. İster çiğ ister yenir ister pişmiş olun, tadını çıkarmanın ve hala ihtiyacınız olan az miktarda vitamin ve minerali almanın birçok yolu var. Kabak aslında yaz balkabağı şemsiyesinin altına düşüyor, kabukları sertleşmeden önce toplanan balkabağı - balkabağının ve balkabağının aksine. İşte sizi şaşırtabilecek bu vejeteryan hakkında bazı eğlenceli gerçekler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407