Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Minnettarlığın Ticari Değeri

9. Zaten orada seninle gerçekten istediğin kadar insanı düşünemezsin.

 1. Ülke genelinde bu hafta odağımız teşekkür ve şükran gücü vermeye doğru ilerliyor. İşyerinde şükran özellikle önemlidir, çünkü çalışanların kendisinden daha büyük bir şeye ait olma hissini hissetmelerini sağlamak için çalışanların daha yüksek psikolojik ihtiyaçlarını karşılar; İşyerinde bir anlam duygusu hissetmek. İşyerinde anlam arzusu, daha insani bir işyerine doğru örgütsel ve psikolojik bir değişimin parçasıdır. Çalışanlar bireyler ve insanlar gibi davranılmayı beklemektedir, bu nedenle bu ihtiyacı anlayan lider firmaların amaç, takdir, güven ve saygı ile dolu işyeri kültürleriyle ödüllendirilmeleri gerekir.

 2. Psikolog Robert Emmons, minnettarlık konusunda dünyanın önde gelen bilginidir ve minnettar olmanın refahımızın - evde ve işte - bütünleyici olduğunu buldu. Teşekkürler! Adlı kitabında Dr. Emmons şükran uygulamasının mutluluk seviyelerini% 25 oranında artırabileceğini yazıyor. Çalışmalar ayrıca sürekli olarak minnettar insanların daha iyi duygusal refahlara sahip olduklarını, daha sağlıklı, daha enerjik olduklarını, daha fazla başarı elde ettiklerini, travmaya daha dirençli olduklarını ve depresyonda, stresli ve yalnız olma ihtimallerinin daha az olduğunu göstermiştir.

 3. Bu Şükran Gününe yansıttığımız gibi, günlük hayatta minnettarlığın yararları harika, ancak işyerinde daha da belirginler. İşte, işyerinde minnettarlığın kültürel ve finansal faydalarından beşi.

 4. 1. Şükran motivasyonu arttırır. Araştırmalar şükran, belirleme, dikkat, coşku ve enerjide önemli artışlar sağladığını gösteriyor. Globoforce'un İlkbahar 2014 Workforce Mood Tracker anketine göre, işte tanınan çalışanların yüzde 86'sı işlerinde daha motive olmuş görünüyor.

 5. 2. Şükran bir şirkete bağlılık duygusu artırır. Wharton School profesörü ve WorkHuman 2015 konuşmacısı Adam Grant, çalışanların çalışanlara sağlanan fayda fonuna katkıda bulunmalarını sağlayan Fortune 500 şirketini inceledi. Faydalanıcılardan çok bağışçıların şirkete duydukları duygusal bağlılıkta daha fazla artış olduğunu tespit etti. Buna ek olarak, Globoforce'un İlkbahar 2012 İşgücü Mood Tracker çalışması, işte takdir edildiğini hissedenlerin yüzde 80'inin, takdir edilmeyen ve iş arama yapanların yüzde 60'ı yerine, şirkette kalmak istediklerini buldu.

 6. 3. Şükran nişanlanma artırır. 2013 Yaz Gücü İş Gücü Mood Tracker çalışmamız, akranlarına tanınması için yetki verilen çalışanların, çalışmayanların iki katından daha fazla olduğunu ortaya koydu. Ek olarak, Deloitte'den Bersin, tanınmanın gerçekleştiği kuruluşların, çalışanlara göre% 14 daha iyi çalışan bağlılığına sahip olduğunu buldu. Towers Watson'dan yapılan araştırmalar, çalışanların daha üretken ve daha karlı olduklarını gösterdiği için, katılımın yatırım getirisi üzerindeki etkisi çok büyük. [! 1084 => 1140 = 1!

 7. 5. Şükran, sosyal bağlantıları arttırır. Şükran ifade eden insanlar daha dışa dönük, hoş, açık ve vicdanidir. İş ilişkileri ve dostluklar, modern iş deneyimi için kritik öneme sahiptir, çünkü Globoforce'un son araştırmaları çalışanların ofiste ne kadar çok arkadaş edindiklerini, şirketlerini ne kadar çok sevdiklerini ve liderliklerine güvendiklerini ve gemi atlamalarına ne kadar az eğilimli olduklarını bulur.

 8. "Şükran" kavramı, bu haftaya yıl içindeki diğer zamanlardan daha fazla yansır. Şükran Günü, minnettarlığın kanıtlanmış faydalarını kabul etmek ve hatırlamak ve sadece tatil sezonunda değil, yıl boyunca değil, işyerinizde teşekkür etmenin faydalarından nasıl yararlanacağınızı da düşünmek için mükemmel bir fırsat.

 9. "Teşekkür ederim" nin işletme değeri hakkında daha fazla araştırma yapmak için bu Infographic'e Globoforce: Çalışanlara Teşekkür Etmenin Değeri sayfasını inceleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407