Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mikrodalga’yi Mutfağınıza Nereye Koymalısınız

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Yanic Simard, Houzz Katılımcı

 2. Klasik mutfak çalışma üçgeni, yemek pişirmeyi ve yemeklerin daha akıcı bir şekilde hazırlanmasını sağlamak için buzdolabından lavaboya giden soba trafiğini düzenler. Peki ya diğer büyük, bazen daha küçük olmasına rağmen, çoğumuzun her gün kullandığı ev aletleri? Mesela mikrodalgayı al. Mikrodalgayı yüksek, alçak, görüş alanı dışında ya da kolayca ulaşılabilecek bir yere yerleştirebilirsiniz ve her seçim için artıları ve eksileri vardır. İşte bu avantajlara ve dezavantajlara bir bakış, bu nedenle sizin için doğru olan mutfak konfigürasyonunu anlayabilirsiniz.

 3. 19 Ev Sahiplerinin Bilmeleri Gereken Mutfak Projeleri

 4. 1. Tezgahın altında. Yedeklenecek fazla sayaç veya üst dolap alanı yok mu? Bir alt çekmeceyi bir mikrodalga kabiyle değiştirmeyi düşünün.

 5. Artılar: Tezgâhı açık ve görüş hattını, özellikle havadar üst raflarla eşleştirildiğinde açık bırakır.

 6. Eksileri: Mikrodalga çok düşükse, yemekleri içeri ve dışarı hareket ettirmek sıkıntı verici olabilir. Ayrıca, meraklı küçük çocuklarınız varsa, bu tehlikeli bir seçenek olabilir.

 7. 2. Kabine içine entegre edilmiştir. Güzel özellikli cihazların görünümünü sevenler için şık bir özel seçenek.

 8. Pro: En iyi erişilebilirlik için yükseklik özelleştirilebilir.

 9. Con: Bir tezgahtan çok uzağa yerleştirilirse, sıcak bir plaka tutulması ve çabucak ayarlamak için hiçbir yere sahip olmama tehlikesi ortaya çıkar.

 10. Kabine Renklerini Karıştırmanın ve Eşleştirmenin 7 Yolu

 11. 3. Yedek bir dolapta. Bu seçenek böyle kolay bir DIY düzeltmedir. Cihazı ara sıra kullanımlar arasında bırakmamak için kendi mutfağımda kullandım.

 12. Pro: Entegre bir stil gibi, bu kurulum mikrodalgayu uygun bir yüksekliğe (ya da az yer kaplamak için az kullanılmış bir kabine) koymanıza olanak tanır.

 13. Eksileri: Başkaları kapıyı açık bıraktığında ya da kızılcıklarda kırıntı bıraktığında düzgün ucube sinirlenir. Ayrıca, dolabın kapısını açmak, mikrodalgayı çok sık kullananlar için can sıkıcı bir ekstra adım olabilir.

 14. İnşaat ile ilgili önemli noktalar: Uygun bir kabin varsa, tek zorluk genellikle kablo tesisatının mevcut bir fişe ulaşması için bir delik açarak bunu nispeten kolay bir DIY projesi haline getirecektir. İnşaat sırasında bunu planlıyorsanız, görünür kabloları önlemek için kabinin içinde bir fiş bulunabilir. Açık kapının yeterli ısı havalandırması sağlayacağından emin olmak için mikrodalga kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

 15. 4. Açılı köşe dolabı. Derin köşelerin aksi takdirde kullanılmayacağı büyük mutfaklar için uygun bir seçenek.

 16. Artıları: Bir köşeyi dolduruyor ve kullanım kolaylığı için odanın içine bakıyor. Ulaşılması zor öğeler içeren derin bir kabinin daha iyi kullanılmasını sağlar.

 17. Con: Mikrodalga arkasında ve diğer cihaz veya çekmecelerin arkasında biraz boşluk kullanılmayacak.

 18. İnşaat hususları: Tipik olarak inşaat sırasında bir köşe dolabı planlanır ve sonrasında kolayca eklenmez. Kabin sisteminizde veya şirketinizde köşe dolabı seçenekleri varsa, maliyet standart bir dolabınkinden çok farklı olmamalıdır.

 19. 5. Aralığın üstünde. Şık bir başlık fanının aksine, her zaman en güzel seçenek değil, sınırlı alandan en iyi şekilde yararlanmak için etkilidir.

 20. Pro: Mikrodalga ve davlumbaz kombinasyonları kompakt bir mutfakta yer kazanmak için çift görev yapar.

 21. Eksileri: Mikrodalga çok yüksekse, birçok kullanıcı için ulaşmak ve görmek zor olacaktır. Aynı zamanda, daha az zarif bir görünüm için bir heykel aralığı davlumbazının yerine geçer ve tipik olarak havalandırmada etkili değildir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c