Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meksikalı Balıkçılar Köpekbalıklarını Kurtarıyor

Entelektüeller için umut var mı?

 1. 12 yaşlarında balık avlamaya başlayan Gabino Zarabia'ya köpekbalıkları öldürülmedi. Ancak birkaç yıl önce memleketi San Carlos'daki Meksika balıkçı limanı için son derece karlı iki mevsim tanık oldu. Baja California Sur'da 39 yaşındaki ticari balıkçı köpekbalığı işine bir göz atmaya karar verdi.

 2. Zarabia yeni ekipmanlara yatırım yapmaya hazırlanırken, Mexico City'den Jeronimo Prieto adlı yorucu, genç bir danışman, fotoğrafa adım attı ve planlarını tersine çevirdi.

 3. 27 yaşındaki Prieto, deniz koruma konusunda alışılmadık bir tavırları olan, Meksikalı olmayan, kar amacı gütmeyen Meksikalı Pelagic Life'ın kurucusudur: Sık sık şeytani balıkçılar ile çalışmamak.

 4. Pelajik Hayat bir fikre sahipti: Yerel balıkçılara, Baja Yarımadası'nda 100 kancalı köpekbalığıyla, çıplak elle, serbestçe yardım etmeleri için para ödüyorlardı. Amaç, balıkçılar için bölgedeki ekoturizmin önünü açan canlı bir köpekbalığının finansal faydalarını öğretmekti. (San Carlos limanı turistlerin payını getirse de - her kış yakın gri balinaların karşılaştığı doğal bir sıcak nokta olan Magdalena Koyu'nun kıyısında yer alan Magdalena Körfezi kıyılarında bulunur - köpekbalıkları çoğunlukla kasaplanır, şaşırtılmaz.)

 5. San Carlos’da ve genel olarak Meksika’da köpekbalıkları çok ucuza satıyorlar (et £ 2 pound’dan az bir sürede; yaklaşık 15 $ 'lık yüzgeçler) ve köpekbalığı avcılığı sıkı çalışmayı ve yüksek risk. Ek olarak, her yıl genel köpekbalığı popülasyonunun azaldığını, Zarabia’nın ve karlarının 2010 veya 2011’de olduğu kadar yüksek olmadığını, San Francisco’da şaşırtıcı derecede yüksek miktarda ipeksi köpekbalığının dolaştığını belirtti.

 6. Pelagic Life'ın “Köpekbalığı Çağrısı” adlı projesi, balıkçılar için köpekbalıkları dalgıçlarını almaya hazırlanırken bölgeye dikkat ve müşteri akışı sağlamayı amaçlayarak balıkçılar için sürdürülebilir geçim kaynakları yaratmayı hedefliyor. Zengin fakat korunmasız bir ekosistemi korumak için…

 7. Balıkçıları Gemiye Almak

 8. Prieto'yla buluştuktan ve Pelajik Yaşam'ı öğrendikten kısa bir süre sonra, Zarabia tam anlamıyla gemiye bindi: Tamamen şarabını besleyen çizgili marlinlerin izlenmesi de dahil olmak üzere yerel keşif gezilerinde teknesini kiraladı ve kaptanı aldı. baitball'lar, mavi ve mako köpekbalıklarını salıvermek, hatta geçen Ekim ayında şanslı bir kaç kişinin yaşadığı bir orca sualtını bile tespit etmek.

 9. “Eğer Jeronimo gelmemiş olsaydı, orada köpekbalıklarını yakalayan teknede olurdum” diyor Zarabia. Ancak ekoturizm fiziksel olarak zorlu ve güvenli değil, daha eğlenceli.

 10. Genç ve yetenekli profesyonellerden oluşan bir avuç tarafından oluşturulan Pelagic Life, imza toplayarak veya devlet memurlarını lobi yaparak çalışmaz. Bunun yerine, "ofis işleri", okyanusun en büyüleyici ve göz korkutucu yaratıklarının bazılarının yanında yüzmeyi (Guadalupe Adası'ndaki büyük beyaz köpekbalıklarını ya da Banco Chinchorro'daki tuzlu su croc'larını düşünün) düşünün. [! 16556 => 1140 = 1!

 11. “Açık okyanusta iyi vakit geçirmenizi istiyoruz, çünkü onu kurtarmaya yardımcı olacaksınız” diyor Prieto. [! 16556 => 1140 = 1!

 12. Geçen Nisan ayında, bu gazeteci Baja’ya “Köpekbalığı Çağrısı” seferi ile Pelajik Yaşam’a katılabildi. İlk gördüğümüz köpek balığı küçük mavi bir köpek balığıydı. Çaresiz gençliğin kendisini serbest bırakmaya çalıştığı her seferinde çiğ eti çekerek ağzının sol tarafını delen bir kanca ile sınırlandırılmıştır. Sarsıcı hareketleriyle, köpekbalığı çok canlıydı. Ancak gözleri, geriye yaslanmış, yaşam ve ölüm arasında birbirini ayıran türden uzun süre acı çekti.

 13. 12 yaşlarında balık avlamaya başlayan Gabino Zarabia'ya köpekbalıkları öldürülmedi. Ancak birkaç yıl önce memleketi San Carlos'daki Meksika balıkçı limanı için son derece karlı iki mevsim tanık oldu. Baja California Sur'da 39 yaşındaki ticari balıkçı köpekbalığı işine bir göz atmaya karar verdi.

 14. Zarabia yeni ekipmanlara yatırım yapmaya hazırlanırken, Mexico City'den Jeronimo Prieto adlı yorucu, genç bir danışman, fotoğrafa adım attı ve planlarını tersine çevirdi.

 15. 27 yaşındaki Prieto, deniz koruma konusunda alışılmadık bir tavırları olan, Meksikalı olmayan, kar amacı gütmeyen Meksikalı Pelagic Life'ın kurucusudur. [! 16556 => 1140 = 1!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407